Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi honnan vették...

Jehova tanúi honnan vették azt, hogy Isten csak őket vezeti?

Figyelt kérdés
2019. szept. 12. 12:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

(5Mózes 7:6) . . .. Jehova, a ti Istenetek titeket választott az összes nép közül. . .

(5Mózes 14:2) . . .Jehova titeket választott az összes nép közül,. . .

(1Péter 2:8, 9) . . .. 9 Ti azonban „választott nemzetség, királyi papság, szent nemzet, különleges tulajdonnak szánt nép vagytok, hogy mindenfelé hirdessétek annak kitűnő tulajdonságait”, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságába hívott titeket.


Zitus arról irt, hogy Istennek mindig volt a sok nép közül választottjai. Ki állitja a Biblia fényében, hogy ez nem igy volt? Vagy olvasható-e akárhol, hogy megosztottságot előidéző törvényeket, oktatásokat terjesztett Isten, igy bárkit elfogadott, csak "jó ember legyen"?


Én személy szerint, a Biblia többszöri elolvasása után sem találkoztam vallásköziséggel, csak e g y, Isten által felálitott, mindenkire egységesen vonatkozó törvények, tanitásokat olvasok. Az ezen kivülieket Isten nem fogadta el, és nem is tartotta népének azokat, akik mást hittek, vagy mondtak.

2019. szept. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

(1Péter 2:9, 10) . . .. 10 Mert egykor nem voltatok nép, most azonban Isten népe vagytok. Egykor nem tanúsítottak irgalmasságot irántatok, most azonban irgalomban részesültetek.


Péter itt arról ir, hogy akiket egykor Isten nem tartott választottnak, azok lesznek a választottai, és ezért hirdetnie kell Isten messiási királyságát az egész lakott Földön.

Mig egyes keresztény tanitásokban, Isten országa vagy királysága egy érzést jelent, addig a Biblia egy valódi élőt, a messiási királyt Jézust nevezi meg Isten királyságának királyaként. S ez egy valódi kormányzat, és nem egy szimbólika. Mig egyes keresztény tanitásokban mindenki a mennybe megy, /feltéve ha jó ember volt/, addig a Biblia mint Isten szava alapján Isten szándéka helyreállitani a kezdetben elrontott, Földre szóló örök élet lehetőségét. Vajon Jézus, nem ezért halt meg emberként?

Persze sorolhatnám, hogy mennyire nem egyeznek sok tanitások Isten szándékával, elhatározásával. Nem véletlen mondja Jézus erre, hogy hazugságokat terjesztenek Róla, és a szándékáról. Hogyan lehet választott az, aki nem az igazságot mondja Istenről, és az igazságról?

Vajon kik mondják el, hogy mi valóban Isten szándéka, gondolata?

Erre a kérdésre válaszolva, mindenki a Biblia alapján keresse meg a megfelelőt.

2019. szept. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

"Nem véletlen mondja Jézus erre, hogy hazugságokat terjesztenek Róla, és a szándékáról."

Igen, ráadásul házról házra járva, becsöngetve mindenkihez terjesztik ezt a hazugságot. Sőt ezt a hazugságot terjesztik aluljárókban állva, pályaudvarok közelében is, kis standjukkal. Mit lehetne ez ellen tenni Living? Nem sokat.

2019. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

Ez mióta hazugság?

(Zsoltárok 37:11) 11 Ám a szelídek öröklik a földet,. . .

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Jelenések 21:3) . . .„Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, . . .

Mint olvasható, itt a Földön élő emberekről van szó, és nem az égben levő angyalokról.

(Jelenések 21:5) 5 És az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Mindent újjáteszek!” . . .

Vajon Isten hol tesz rendet? Ahol már rend van?

(Jelenések 21:4) . . ., és nem lesz többé halál, . . .

Vajon a halál hol következik be?

A Földön, és itt lesz megszüntetve.

(Ézsaiás 11:8)  8 A gyermek, akit még szoptatnak, a kobra lyukánál fog játszadozni, és akit már nem szoptatnak, a mérges kígyó ürege fölé nyújtja a kezét.

Vajon az égben lesz ez?

De ott nincs szaporodás..... Stb.

Vajon ez miért hazugság, ha leiratta?

2019. szept. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Az igen...
2019. szept. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Kzitus és 19%-os:


NEM az a kérdés, hogy van-e választott nép. A Biblia szerint nincs. A választott nép eleve egy rasszista kijelentés, amely az ószövetségi korból való, hiszen korunkban aki vallási alapon megkülönböztet népeket, az is rasszizmusnak minősíthető. A péteri igében a "választott nemzettség" szimbolikusan értendő, hiszen a címzettek nem egy konkrét "nép" voltak, hanem olyan hívő emberek, akik különböző nemzetiségűek voltak. Igen, Kzitus, a "titeket" kijelentés nem hangzott el a válaszodban, de most már jó lenne a kérdésre válaszolni.


Bár úgy vélem a kérdést rosszul tettem fel, mert a Tanúk úgy értelmezték, hogy elfogadom, hogy ők Isten vezetése alatt állnak :D Erről szó sincs. Előbb arra válaszoljatok, hogy honnan tudjuk, hogy Jehova tanúit Isten vezeti, aztán rátérhetünk arra, hogy miért csak őket.


Köszönöm.

2019. szept. 12. 18:31
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Isten az Ő szaván keresztül vezeti az embereket. Akik olvassák a Bibliát, tudják pl. hogy mit vár el Isten az imádóitól. Mit helyesel és mit nem. Sőt arról is gondoskodott, hogy mindenki hozzá juthasson. Csak megemlíteném, hogy minden magyar nyelvű fordítás elérhető az emberek számára könyvesboltokban vagy webáruházakban. De nem így Jehova Tanúinál. Őnáluk csak azok juthatnak hozzá, akik biblia tanulmányozást kezdenek velük. Én egyszer írtam a Jehova Tanúi fiókhivatalába, hogy küldjenek egy példányt. Egy héten belül a hozzám legközelebbi gyülekezetből felkeresett két vén és azt mondták, hogy kaphatok egy példányt,ha elmegyek a gyülekezetükbe és ott kérek tőlük egyet. Ha már eljöttek hozhattak volna egy példányt amit nem kívántam volna tőlük ingyen. Egy tíz ezressel támogattam volna őket. Nos ennyit az Ő Biblia terjesztésükről.
2019. szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 KZitus ***** válasza:
0%

16-os kommented


Valójában ebből az írásodból értettem meg, hogy tulajdonképpen a kérdésed nem is kérdés! Miért írom ezt?


"NEM az a kérdés, hogy van-e választott nép. A Biblia szerint nincs." - akkor mi a kérdésed lényege?, ha te ebben hiszel? Nos éppen azért írtam korábban, hogy mindegy mit írunk, az úgysem elfogadható a számodra.

"Előbb arra válaszoljatok, hogy honnan tudjuk, hogy Jehova tanúit Isten vezeti, aztán rátérhetünk arra, hogy miért csak őket." - ha szerinted nincsen ilyen, akkor milyen választ szeretnél?


Van Jehovának népe itt a földön!


"A választott nép eleve egy rasszista kijelentés, amely az ószövetségi korból való, hiszen korunkban aki vallási alapon megkülönböztet népeket, az is rasszizmusnak minősíthető." - hát így, ahogyan leírtad természetesen nincsen, különben még személyválogatással is lehetne Istent vádolni, de erre had válaszoljon neked Jehova, amit Jánossal íratott le:"Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a báránynak!” Jelenések 7:9,1O

Az Isten mindenkit kér, hogy csatlakozzon a népéhez, és ez MINDEN nemzetből való embernek szól:"A szellem és a menyasszony pedig szüntelenül ezt mondja: „Gyere!” És aki hallja, mondja: „Gyere!” És aki szomjazik, jöjjön. Aki akarja, vegye az élet vizét ingyen." Jelenések 22:17

De senkit sem kötelez Isten erre. Önkéntes alapon, meghívással történik. Minden egyén döntése a saját felelőssége.

Jehova most gyűjti be a népet, amely Krisztus királysága alatt élhet hamarosan. Erről az ókorban Ézsaiás jövendölt, amely napjainkban teljesedik:"Az utolsó napokban Jehova házának hegye szilárdan áll majd a hegyek teteje fölött.Magasabbra emeltetik a domboknál, és minden nemzet oda fog özönleni." Ézsaiás 2:2


Isten népe MINDEN nemzetből van "begyűjtve" a megmentésre. Bárki csatlakozhat hozzá ha - akar.

2019. szept. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%
Vagy is látható, hogy nincs rasszizmus.
2019. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
én meg azt hallottam, hogy a Teremtő azt mondta minden jehovás a Sátántól származik és sem a Földön és sehol semilyen kegyelem nem volt és nem lesz részükre sem mint ahogy a Sátánnak sem.
2019. szept. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!