Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez lehet-e a gonosz műve?...

Ez lehet-e a gonosz műve? Joyce Meyernek igaza van?

Figyelt kérdés

Előre is elnézést, de hosszú lesz, nem tudom rövidebben leírni. 3 éve nagyon elakadtam az életemben. Néha jobb, néha rosszabb, de sosem tudok kijönni belőle. Sosem neveltek vallásosnak, sosem jártam templomba, de Anyai ágon minden női felmenőm hisz Istenben. Én is hiszek Istenben, szoktam hozzá imádkozni, van, hogy kérdéseket teszek fel neki, vagy kérem, hogy belátása szerint segítsen rajtam ebben a megrekedt helyzetemben. Ennyi volt eddigi kapcsolatom vele.


Pár napja ráakadtam Joyce Meyer prédikátorra a YouTube-on. Ahogy hallgattam, sokszor elsírtam magam, nagyon jól esett a beszéde, kezdtem érezni, hogy megtisztulok. (Szorongásom van, szociális fóbiám) Elég sok beszédét meghallgattam, és sokkal jobban éreztem magam. Elhatároztam, hogy alkalmazom néhány tanácsát, és a tegnapi illetve mai napom is érezhetően jobban sikerült. Joyce figyelmeztette az embereket, nem tudom szó szerint idézni, de a lényege olyasmi volt, hogy ha elkezdünk Isten felé fordulni, akkor azon nyomban jönni fog a gonosz?/ördög? is, aki azon lesz, hogy ezt megakadályozza, és az emberek az utunkba fognak állni. Oly módon, hogy a gonosz/ördög/ duruzsolni fog a közelemben lévő ember/emberek fülébe, és rajtuk keresztül próbál eltéríteni Istentől. Elnézést, ha nem jól fogalmazok, vagy nem értettem jól. Namost. Én egész nap éreztem, hogy ez be fog következni. A párom ma nagyon különösen viselkedett. Nem meséltem neki se Joyce Meyerről, se arról, hogy megpróbálok Isten felé fordulni. Éreztem egész nap, hogy össze fog velem veszni. Nagyon ritkán veszekszünk, nagyon békés emberek vagyunk, évente kétszer ha veszekszünk. Szóval az egész napom kellemes hangulatban telt, közel éreztem Istent, nem háborgattam a páromat (ezt azért írom, mielőtt valaki azt mondaná, hogy én provokáltam ki), ennek ellenére egy légből kapott dolgon olyan veszekedés kerekedett, amilyen rég volt. Teljesen irreális volt az egész. És most megint azt érzem, hogy ha "megpróbálok felkelni, visszalöknek". Átvitt értelemben.


Nem ez az első eset. Múltkor akkora elhivatottságot éreztem valami iránt, éreztem, hogy Isten vezet ebben, ezt akarja tőlem, az utamba is állított valakit, aki segített volna nekem ebben. Már majdnem kész voltam. És ekkor is hasonló dolog történt, jött valami, ami elvette a kedvem. Pedig előtte hosszú hónapokig kértem Istent, hogy állítson az utamra, mutassa meg, mi célom van nekem itt ebben a világban. Végre megtaláltam volna a saját utam. Olyan erőt éreztem magamban ehhez, amilyet rég nem. Egyébként még mindig lenne esélyem jelentkezni erre a "hivatásomra", de mostmár félelmem van, és halogatom.



2019. szept. 14. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Melyik részt kell megnéznem, ha sírni akarok?

Min vesztél össze a pároddal? Ő hívő?

2019. szept. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tgt ***** válasza:
57%
Nagyon nem jó spirituális okokkal magyarázni a párkapcsolati konfliktusodat. Ha a partnereddel összevesztél, azt vele kéne megbeszélned. Biztos nem az ördög tehet róla, hanem egyszerű pszichológiai magyarázata van. Lehet, hogy volt a viselkedésedben valami, amit te nem vettél észre, ő viszont azt érezte, hogy más vagy, mint szoktál lenni, ez őt zavarta és ez torkollt veszekedésbe. Ha alapvetően jó a párkapcsolatod, szerintem ne engedd, hogy beleszóljon semmiféle tanítás, vagy prédikáció, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy egyedül maradsz és a Joyce Meyer videók lesz az egyetlen társaságod. És az nem lesz jó.
2019. szept. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Mi a baj Lucifer válaszával? Nem irt semmi rosszat.
2019. szept. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

"egy légből kapott dolgon olyan veszekedés kerekedett, amilyen rég volt"

EZ a lényege az egésznek.

Gyanús, hogy nálatok azért nincs veszekedés, mert nem szoktatok vitás dolgokat megbeszélni.

DE ha egyszer előjön, abból veszekedés lesz, hiszen nem is tudtok vitás dolgokat jól megbeszélni.


Na, EZT kellene gyakorolni.

És nem: nem a sátán szól a másikból.

2019. szept. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem ismerem Joyce Meyert nem tudom, hogy miben mennyire van igaza úgy általánosságban. De, én is tapasztaltam már ilyet és mivel szellemi harcok folynak ez annyira nem is meglepő. Viszont ne foglalkozz vele ennyit, ne stresszelj ezen! Te csak tedd amit tenni akarsz és imában kérd Isten védelmét, valamint maradj erős a hitben. „Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek.” Jak 4:7 A párodra meg ne tekints ellenségként, hanem próbáld vele szépen, békésen megoldani a dolgot, ha ilyen van. Örülj neki, hogy kitaláltad mit akarsz kezdeni magaddal, ha tényleg az vonz és úgy érzed ez az Istennek tetsző utad, akkor ne félj, hanem vágj bele!


"Végül pedig: erősödjetek meg az Úrban és az ő hatalmas erejében. Öltsétek magatokra Isten fegyverzetét, hogy megállhassatok az ördög mesterkedéseivel szemben. Mert mi nem test és vér ellen harcolunk, hanem erők és hatalmak ellen, a sötétség világának urai és a gonoszság lelkei ellen, amelyek a mennyei magasságban vannak. Éppen ezért vegyétek fel Isten fegyverzetét, hogy ellenállhassatok a gonosz napon, és mindent leküzdve megállhassatok." Efézus 6:10-13

2019. szept. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!