Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nevezik Istent gonosznak...

Miért nevezik Istent gonosznak, amikor ő ment meg a gonosztól?

Figyelt kérdés

"Amikor a tisztátalan lélek kimegy az emberből, víz nélküli helyeken bolyong, nyugalmat keres, de nem talál. Akkor így szól: Visszatérek házamba, ahonnan kijöttem. Amikor odaér, gazdátlanul, kiseperve és felékesítve találja az Akkor elmegy, vesz maga mellé másik hét magánál is gonoszabb lelket; bemennek, és ott laknak, és annak az embernek az utóbbi állapota rosszabb lesz az előbbinél. Ez történik majd ezzel a gonosz nemzedékkel is."

(Máté 12:43-45)


szellemeknek


Tehát ha egy ember nem engedi be a szent lelket, abba előbb utóbb gonosz szellem megy bele, mert a lelke nincsen tele a szentlélekkel. Ilyenkor kezdik ezek az emberek lelkét belülről felemészteni, és teszik tönkre az embert. Sajnos ez a mai világban, amikor még mi hívők is képesek vagyunk elfordulni istentől, komoly veszélyt jelent. Ez nem jelenti azt, hogy minden hitetlen rossz lenne, mert aki nem is fogadja be Istent, de az ő akarata, tanítása szerint él és erkölcsi életet él viseli a megpróbáltatásokat azokat isten ugyanúgy befogadja, mert nem enged a gonosz szellemeknek . Azért van a gyónás, mert mindenki követ el hibát, és mindenki vétkezik Isten ellen, és figyelni kell arra hogy gyónás után minnél jobban feltöltödjünk isten szeretetével. Én kiskorom óta nagyon vallásos vagyok, Isten tanításai szerint élek, és oda adom magamnak a másik emernek, segítek ahelyett hogy a saját kényelmemmel foglalkoznák, féltőltődöm a Szentlélekkel, és nagyon boldog vagyok. Persze nekem is vannak hibáim. De ezek nem Isten miatt vannak, ahogyan a háborúk sem, és a többi emberi borzalom. Szerintem aki elfordul istentől, és nem akar erkölcsös Istenek tetsző életet élni, annak tönkre megy az egész élete. Ugyanúgy akik ilyen ezotérikus marhaságokban, horoszkópban, népi mondákban, jövőbe látásban hisz, annak előbb-utóbb tönkre megy az élete. "Ne fesd az ördögöt a falra, mert megjelenik" tartsa a mondás, ennek pedig ez tökéletesen szembe megy, mert a tisztátalan lelkektől, démonoktól kérnek segítséget. A démonok pedig az emberek lelkét akarják, és testét akarják felemészteni, hogy távolabb kerüljünk istentől. A bibliában pedig a sok ítélet, az azért van mert elfordultak Istentől, ellene cselekedtek, és a rosszat választották helyette. Mert aki nem engedi be a szent lelket, abba a gonosz lelkek szállnak meg.



2019. júl. 17. 21:12
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
"szellemeknek" ezt véletlenül tettem oda. Ne is figyeljetek arra.
2019. júl. 17. 21:13
 2/34 anonim ***** válasza:
12%

Engedd be a fényt és áldott leszel,

Engedd be a sötétséget és átkozott leszel.


Nem olyan nehéz ezt felfogni mert bármire irányítod figyelmed érzésként jelez, a jó a fény, a rossz a sötétség. Sokan sajnos már nem tudnak különbséget tenni köztük. Figyeld magad

2019. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
69%
Ha tényleg jó lenne, nem lenne gonosz a világon.
2019. júl. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%

Mert eleve miatta van a gonosz. Hisz ha elfogadjuk hogy ő az egyedüli teremtő, akkor minden csak azért létezhet és történhet, mert vagy direkt így akarta, vagy hibázott.

Másrészt azért a Biblia alapján elég sok gonoszságot művelt. Egyiptomban ártatlan csecsemőket ölt halomra, Noé idejében egy-egy pár kivételével simán lemészárolta a teljes élővilágot, stb.

2019. júl. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
#3 Majd ha ő győzedelmeskedik a gonosz felett, akkor nem is lesz gonosz. Ezen egyébként én is gondolkodtam, de nem Isten miatt van a gonosz, és nem is Isten mellett. Nem miatta lett gonosz a gonosz, mert ő mindent tökéletesnek teremtett. Egyébként a gonosz lelkek, démonok eredetét nem is ismerjük, csak a bukott angyalokét. De a démonok nem bukott angyalok, mert nincsnek jó démonok csak rosszak. Valószínűleg őket tényleg még csak nem is Isten alkotta.
2019. júl. 17. 22:38
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
Ahhoz hogy valaki erkölcsös legyen, nem kell hogy vallása legyen. Ismerek Isten hívőket, akik erkölcstelenek, gonoszok, paráznák, zsarolók, anyagiasak stb. És vannak emberek akiknek nincs vallásuk, mégis becsületesek, és erkülcsösek, jószívűek. Valaki jó ember és kész. Istent meg azért nevezik gonosznak, mert az! Olyan értelemben, hogy hagyja hogy jó emberekkel, vagy gyerekekkel rettenetes dolgok történjenek például. Szerintem is gonosz az Isten. Engedi hogy évezredeken át kínlódjunk. Sőt átadta az Ördögnek és démonainak a Földet, mikor ledobta őt az égből- gondolom jelképes értelemben, de az mindegy. A lényeg hogy szabad kezet adott neki felettünk. Talán Te még nem szenvedtél úgy mint én vagy mások, ezért nem érzed a saját bőrödön azt, amit a többi ember átél. Az is gonosz, aki megengedi a gonoszságot. Ha például én sorozatgyilkos vagyok, te pedig tudsz róla, de nem jelented a rendőrségnek akkor te is gonosz vagy, nem? Mivel megállíthatnál engem, de nem teszed. Hagyod hogy tovább gyilkoljak kedvemre. Isten is ugyanezt teszi. Hagyja, és megengedi a gonoszságot és szenvedést. Tudod hogy miért engedi meg? Mert azt tartsa hogy úgyis a hatalmában áll majd mindent jóra fordítani. Amikor majd ő akarja. Egyébként meg, a Sátán az, aki iriggyé és gonosszá vált. Nemde? Tulajdonképpen ez a vitakérdés a Sátán és az Isten között alakult ki! Nem kellett volna belevonniuk az emberiséget. Ez olyan mintha például te uralkodnál egy hangyaboly felett. Én meg megirigylem tőled, de te mégsem nem engem ölsz meg, hanem hagyod hogy kínozzam a hangyáidat. Oké, gyenge példa, de csak hogy lásd hogy ez mekkora ostobaság. És azért nem pusztította el azonnal az Ördögöt az Isten, mert maga Sátán is dicsőséges főangyal volt, és egyszerűen nem ölhette meg csak úgy. Nyilván náluk is vannak szabályok meg törvények. A lényeg hogy mi szívtuk meg az egészet. Mert Sátán bizony nem szenved, pedig ő a fő gonosz. Haja szála sem görbült neki mindeddig. Mi volt a legkönnyebb döntés? Belevonni az embereket, ebbe a vitába. Hadd szenvedjenek. Istennek pár évezred nem számít semmit. De nekünk embereknek még a percek is számítanak, főleg ha fájdalmunk van, nem igaz? Szerintem te valami rózsaszín álomvilágban élsz. Ismétlem, az erkölcsnek semmi köze sincs se Istenhez, se vallásos. Aki erkölcsös, az az ő döntése. Nem feltétlenül kell hozzá vallás vagy Isten vagy Biblia. Ébredj fel az álomvilágodból, ha a valóságot akarod látni. Ha nem, akkor ringasd el magad továbbra is!
2019. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

"Istent meg azért nevezik gonosznak, mert az!"


Eddig tudtam elolvasni. Te is az a tipikus ember vagy, aki azt képzeli hogy Isten miatt van a rossz. Te rá akarod Istenre fogni a rosszat, mert nem miatta van a rossz, henem mert az emberek fordultak tőle. Ahhoz hogy valaki Istent kövesse nem muszáj vallásosnak lennie. Leírtam már egyszer de megteszem megint. aki nem is fogadja be Istent, de az ő akarata, tanítása szerint él és erkölcsi életet él viseli a megpróbáltatásokat azokat isten ugyanúgy befogadja, mert nem enged a gonosz szellemeknek. Megkell tisztulnia a gonosz szelkemektől, de Isten befogadja az Országába, és ugyanez vonatkozik a keresztényekre is. Egy tény hogy a földi élet tele van megpróbáltatásokkal, de ha Isten tanítása szerint élünk, akkor ezek az akadályok nem fognak nekünk akadályt, terhet jelenteni. Ha oda adjuk magunkat másoknak, ahogyan Jézus is tette, ha oda adjuk az utolsó garasunk, utolsó falatunk is a rászorulóknak, ellenségeinek, akkor sokkal boldogabbak leszünk. De ha ezt mind megtesszük úgy hogy nem adatott meg a hit ajándéka, akkor is a menybe jutunk.a paradicsomba.

2019. júl. 17. 23:14
 8/34 A kérdező kommentje:

Egyébként Isten azt akarja, hogy a benne hívők ne alkossák részét a világnak. Tehát ne alkossák részét, a beteg és eltorzult világnak. Mert Isten királysága, nem része ennek a világnak!


„Az én királyságom nem része e világnak. Ha a királyságom része volna e világnak, szolgáim harcoltak volna, hogy ne szolgáltassanak ki a zsidóknak. Így azonban a királyságom nem innen való” (János 18:36)

2019. júl. 17. 23:22
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Nektek mi bajotok van? OMG
2019. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Mágnesesek a gondolatok szellemi szinten és rájuk ragadt egy eszme
2019. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!