Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az evangélikus egyházak...

Az evangélikus egyházak miként távolodtak el Luther eredeti, kettős predesztináció tanától?

Figyelt kérdés

Akárhogy is keresem azt találom, hogy Luther maga Kálvinhoz hasonlóan, még Szent Ágostonra hivatkozva hitt az üdvösségre és a kárhozatra való rendeltetésben is.

Viszont a később 'lutheránusnak' nevezett egyházak nem hirdetik a kettős predestinatio tanát.

Mi volt az ok, amiért eltávolodtak, vagy ez hogy volt?



2019. szept. 18. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok meggyőződve, hogy Luther valaha is vallotta volna ezt a tant, már csak azért sem, mert ennek okán is volt vitája Kálvinnal. Sőt még Luther többször is eretneknek nevezte Kálvint.
2019. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Luther miatt szerettem meg a protestánsok gondolkodását és Kálvin miatt gyűlöltem meg. (jó ez túlzás, mert egyiket sem ismerem, de valahogy így történt).
2019. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tudomásom szerint ez Kálvin tanítása volt, nem Lutheré.


Szent Ágoston meg hol ír erről?

2019. szept. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!