Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Most akkor bűn,...

Keresztények! Most akkor bűn, ha lefekszem vele vagy nem?

Figyelt kérdés

Régebben kérdeztem, hogy bűn e a szex, de arra totál hülyeségeket kaptam. Volt, aki meg fél oldalt írt, de végül semmit sem értettem.

Volt, aki szerint mindig bűn kivéve ha gyereket akarunk csinálni, volt aki azt mondta, hogy fél év járás után nem bűn. Volt, aki szerint akkor nem bűn ha együtt lakunk/ aznap együtt alszunk.

És még vagy 20 ilyen és ehhez hasonló "értelmetlen" választ kaptam.


Most direkt nem írom ki, hogy mióta vagyunk együtt, hogy melyik városban vagy országban lakunk, azt sem írom ki, hogy hány évesek vagyunk és, hogy együtt lakunk e vagy sem!


Annyit kérem, hogy egy IGEN-nel vagy egy NEM-el írjátok le, hogy szerintetek bűn, ha lefekszem vele?

(Ha ez számít nem akarunk még gyereket!)



2019. szept. 20. 23:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
24%
NEM. Mivel senkit nem bánt szándékosan. Akkor meg miért lenne?
2019. szept. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
Persze, hogy össze-vissza beszélnek, hiszen az összes keresztényt kérdezed. De azon belül rengeteg egyház, felekezet, gyülekezet van, mindenki máshogyan értelmezi a bibliát, mindenki máshogyan vélekedik a szexről.
2019. szept. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
51%
Marha egyszerű a válasz, ha a feleséged, akkor nem bűn, ha nem a feleséged, akkor bűn. A kereszténység szerint a szexualitás megélése csak házasságon belül helyes.
2019. szept. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló igazad van. Bár azt nem értem, hogy ha mindenki ugyan azt a könyvet olvassa, akkor miért értelmezi mindenki máskép.

De erre most nem térjünk ki!


Baptista vagyok!

(De ha más válaszol akkor, írjon egy szót (igen/ nem) és alá, hogy milyen egyházba vagy felekezetbe tartozik.)


És most akkor legyen a válasz EGY SZÓ!

(Vagy igen vagy nem!)


Köszönöm!

2019. szept. 21. 00:27
 5/29 anonim ***** válasza:
0%
A bűn zsoldja a halál, és az örök tűz...
2019. szept. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
66%

Ha valódi spirituális beteljesülést keresel vele akkor feküdj le vele, ha a papok által diktált, szankcionált spiritualitást akarod követni akkor ne.


Minden bizonnyal az elsővel lelsz nagyobb boldogságra és életörömre, ami a halál ellentéte, és élsz át élményt amivel tudatod magadban, hogy érdemes élni.

2019. szept. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 jdfGabrella ***** válasza:
Nem
2019. szept. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
44%
Igen, bűn. De az legegyszerűbb, ha megkérdezed a lelkivezetőd
2019. szept. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Nem bűn.
2019. szept. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
75%
Ha házasok vagytok, akkor nem bűn.
2019. szept. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!