Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, melyik öngyilkos...

Keresztények, melyik öngyilkosság számít nagyobb bűnnek?

Figyelt kérdés

A.) Valaki megöli magát, mert nem akarja végignézni a szeretteinek a halálát.

B.) Azért öli meg magát, hogy a családja jobban élhessen.


Szerinetek az utóbbi eset önfeláldozásnak számíthat, vagy sem?



2019. szept. 15. 22:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
25%
Egyforma. Az ok közömbös, az öngyilkosság bűn.
2019. szept. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
68%
Mindenféle öngyilkosság bűn, mivel az életet Isten adta és csak is Ő veheti el az életünket.
2019. szept. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
76%

Luci, mivel te római katolikus vagy, menj el egy templomba, és kérdezd meg az ottani papot. De ne csak ezt az egy kérdést, hanem gyűjts össze többet, amit ide kiírnál...

:)

2019. szept. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
20%
Privát kérdés: összejött a katolikus lánnyal a mise utánra megbeszélt sörözéses randevú? :)
2019. szept. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%
Az öngyilkosság mind bűn,függetlenűl attól,hogy miért tette.
2019. szept. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%

Mindegyik.

Kedves Luci, ha ismernéd Isten szavából a Teremtő gondolatait némely dolgokról, akkor a kérdésre a választ is tudnád. Vagy lehet hogy tudod, de nem fogadod el.


Az élet ajándék Istentől, amit egyedül neki van joga elvenni, méltatlanság miatt.

"mert nem akarja végignézni a szeretteinek a halálát."

Noé is végig nézte az özönvizkor, de Istenhez hűséges maradt, és nem tette mérlegre Isten kéréseit.

"hogy a családja jobban élhessen."

Jobban fog élni? Mire fel?

(Zsoltárok 37:25) 25 Egykor fiatal voltam, mára pedig megöregedtem, de nem láttam, hogy Isten elhagyta volna az igazságost, vagy hogy a gyermekei kenyeret kéregettek volna.

Aki bizik Istenben, mert tudja, hogy Isten törődik velünk, az nem igy gondolkodik, és ilyen nincs is.

2019. szept. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
36%
Nem így kell megközelíteni. Az öngyilkosságot egy körülmény enyhítheti: hogy az illető mennyire volt tudatánál tette elkövetésekor.
2019. szept. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Szegény Lucifuci.


Tévelyegsz ,mert nem ismered sem az írásokat,sem Isten hatalmát.

De nehogy emiatt öngyilkos legyél.

2019. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

#3 Vagy inkább szólok neki is, hogy regisztráljon fel. Bár az utóbbira nem nagyon látok rációt, mert sajnos már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot (meg nem is hiszem, hogy tudna segíteni, és én többet ártanék neki). A mostani papot meg inkább hagyjuk, jobb talán ha nem is tudja, hogy létezem...


A kérdéseim egy jelentős része valamilyen szinten mesterséges. Ezt úgy értsd, hogy amelett, hogy válaszokat keresek, elsősorban mások véleménye érdekel. A célom, hogy valaki nyerjen, vagy veszítsen valamit. Nem feltétlen én akarok kapni, bár mint megfigyelő mindig van mit tanulni.

2019. szept. 16. 19:23
 10/30 A kérdező kommentje:

#4 Nem jött, dehogy. (bár biztos finom lett volna sör).

Lehet, hogy mise előtti időpontot kellett volna kitűzni vagy nem tudom, hogy mi lehetett a baj...

Mindegy, én nem is nagyon akartam eröltetni, meg elrontnai másokat. Jobban szeretem, ha engem hívnak, mert akkor én vagyok az áldozat.

Meg egyébként sem vagyok jó társaság. Velem csak a munkáról lehet beszélni, arról pedig nem beszélek, hmmm. :|

2019. szept. 16. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!