Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Most akkor bűn,...

Keresztények! Most akkor bűn, ha lefekszem vele vagy nem?

Figyelt kérdés

Régebben kérdeztem, hogy bűn e a szex, de arra totál hülyeségeket kaptam. Volt, aki meg fél oldalt írt, de végül semmit sem értettem.

Volt, aki szerint mindig bűn kivéve ha gyereket akarunk csinálni, volt aki azt mondta, hogy fél év járás után nem bűn. Volt, aki szerint akkor nem bűn ha együtt lakunk/ aznap együtt alszunk.

És még vagy 20 ilyen és ehhez hasonló "értelmetlen" választ kaptam.


Most direkt nem írom ki, hogy mióta vagyunk együtt, hogy melyik városban vagy országban lakunk, azt sem írom ki, hogy hány évesek vagyunk és, hogy együtt lakunk e vagy sem!


Annyit kérem, hogy egy IGEN-nel vagy egy NEM-el írjátok le, hogy szerintetek bűn, ha lefekszem vele?

(Ha ez számít nem akarunk még gyereket!)



2019. szept. 20. 23:57
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
Házasságon kívül bűn!
2019. szept. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
57%

Isten válasza:

(Héberek 13:4) 4 A házasság legyen mindenki szemében tiszteletre méltó, és a házasélet beszennyezetlen, mert Isten meg fogja ítélni azokat, akik szexuális erkölcstelenséget követnek el vagy házasságtörők.


A szexualitás, csak házasságot kötötteknek szabad.

Ha nem vagytok összeházasodva, akkor paráznák vagytok, tehát akkor Bűn.

2019. szept. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Komolyan mondom ez hihetetlen.

Feltettem egy eldöntendő kérdést. Direkt kértem, hogy igennel vagy nemmel válaszoljatok!

Ez nem nagyon sikerült. Csak pár ember fogta fel.


Emellett direkt kértem, hogy nem írjatok regényt.

Erre mi lett?

A válaszolók vagy 70%-a írt legalább 5-6 mondatot, meg telenyomta a válaszát idézetekkel és hasonlókkal.


----------------


Csak nem lehet ennyire érthetetlen a Biblia.

Vagy igen? 10-ból 5 ember A-nak, 5 ember meg B-nek értelmez egy mondatot?

Akkor nem csodálkozzunk, hogy itt tart ez a világ!

2019. szept. 21. 08:48
 14/29 anonim ***** válasza:
Ugye?
2019. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
89%
Mivel képtelen voltál leírni a szükséges információkat a kérdésben, ami alapján egy szóban is lehetne válaszolni, ezért csak a saját dilettantizmusodra vess.
2019. szept. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
73%

"A válaszolók vagy 70%-a írt legalább 5-6 mondatot, meg telenyomta a válaszát idézetekkel és hasonlókkal."


Kedves Kérdező. Nem az számit hogy az emberek mit gondolnak, hanem hogy Istennek mi a nézőpontja erről.

Ezért bátorkodtam beirni, hogy a törvényes házasságon kivüli nemi életet Isten bűnnek, paráznaságnak tekinti.


Vagy neked nem Isten nézőpontja számit?

De az egy szó: BŰN.

2019. szept. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
91%

"Feltettem egy eldöntendő kérdést. Direkt kértem, hogy igennel vagy nemmel válaszoljatok!"


De ha a Biblia szerint házasságon belülre való csak a szex, akkor hogy válaszoljak egy szóval, ha nem tudom, hogy házas vagy-e?

2019. szept. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
13%
Ha nincs házasságtörés,akkor NEM bűn.
2019. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 szp72 ***** válasza:
64%
A Katolikus egyház hivatalos tanítása az, hogy a házasságon kívüli szexuális kapcsolat bűn.
2019. szept. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Na jó. Sokan írtátok, hogy nem elég az indó amit írtam.

Nem akartam sokat írni (direkt) mert anno volt aki szerint számít a hajszín vagy az, hogy hol lakunk.

(Tényleg volt ilyen.)

Mindegy!



Mit akartok tudni, hogy képesek legyetek válaszolni egy szóval?

Érdekel, hogy hány évesek vagyunk?

Vagy az, hogy mióta járunk?

2019. szept. 21. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!