Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pap szeretnék lenni, de nem...

Mbk9902 kérdése:

Pap szeretnék lenni, de nem voltam se elsőáldozó, és bérmáláson sem vettem részt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Győri szemináriumba szeretnék jelentkezni lelkésznek (papnak), gimnázium 11.osztályába járok, de úgy érzem hogy papként kéne szolgálnom az embereket..viszont nincsen pap ismerősöm és ami nagyobb gond lehet, elsőáldozó sem voltam és bérmálásln sem vettem részt.


2, Ha mégis lenne esélyem a papi pályára így is, akkor azt szeretném még megkérdezni, hogy a Győri vagy Egri vagy Esztergomi szemináriumba szükséges hittan érettségi, vagy egyáltalán bármiféle érettségi? Mivel hogy én olvastam valamelyik szeminárium oldalán, hogyva hittantanároknak hittan érettségire van szükségük, de a papoknak készülőknek ezt külön nem említettek, amit hallottam hogy egy pap beajánlása kell és lesz egy szóbeli felvételi, de konkrét tananyag elvileg ott sem lesz..


- Római katolikus vagyok 18/F

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. szept. 21. 09:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Így nincs esélyed, mivel a papi rend egy szentség az Egyházban, senki sem lehet úgy pap, hogy nem volt elsőáldozó vagy nem bérmálkozott.

De beszéld meg azzal a pappal, ahova rendszeresen jársz vasárnaponként misére. Mert gondolom rendszeresen jársz, ha egyszer ennyire fontos neked Isten és az Egyház.

2019. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Ó de örülök ennek a szándékodnak. Úgy gondolom, nem olyan szigorúak ebben. A paphiány miatt meg főleg. A templomotokban kérdezd meg a plébánost, Ő örömmel segít
2019. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
*Neked. Sohasem késő az elsőáldozás és a bérmálkozás. Hallottam már idősebbeket is erre az útra terelődni. Tedd meg a lépéseket, ha ez a vágyad! Isten vezessen Téged!
2019. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Bérmálkozás* elìrtam :)

Egyébként szoktam templomba járni, de így a pappal külön még sohasem beszéltem.

2019. szept. 21. 10:43
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Bérmálkozni, elsőáldozónak lenni bármikor lehet, nincs korhoz kötve. Nyilván meg kell lennie ezeknek. Én is azt javaslom, beszélgess el erről egy pappal, ő mindent elmond, ami hasznos, fontos lehet.

Papként elsősorban Istent szolgálod, utána az embereket.

2019. szept. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
10%
Nem jó út ez.
2019. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Az nem baj,hogy nem voltál elsőáldozó és bérmálkozó.Nincs korhoz kötve,bepótolhatod.Beszélj egy pappal,az majd megmondja mit kell tegyél.Örülni fognak a jelentkezésednek hidd el.
2019. szept. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A plébánosod szívesen fog segíteni neked.
2019. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Pótolni kell az elsőáldozást és a bérmálkozást is és igen, kell érettségi.

Továbbá javaslom, hogy menj el hivatástisztázó lelkigyakorlatra. szerzetesrendek is szerveznek ilyet, de lehet, hogy a szeminárium is.

2019. szept. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha katolikus pap akarsz lenni, akkor elméletileg teljes önmegtartóztatásban kell majd élned. A gyakorlatban ez keveseknek sikerül. Erre fel vagy készülve?


Van barátnőd?

Szexuális vágyakkal hogy állsz?


A Biblia megengedi a keresztény vezetőknek, hogy feleségük legyen, sőt tanácsolja is, de a Római Katolikus Egyház ezt nem engedi meg, a gyakorlatban a papok túlnyomó többsége egyedül, magányosan él.

2019. szept. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!