Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pap szeretnék lenni, de nem...

Mbk9902 kérdése:

Pap szeretnék lenni, de nem voltam se elsőáldozó, és bérmáláson sem vettem részt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Győri szemináriumba szeretnék jelentkezni lelkésznek (papnak), gimnázium 11.osztályába járok, de úgy érzem hogy papként kéne szolgálnom az embereket..viszont nincsen pap ismerősöm és ami nagyobb gond lehet, elsőáldozó sem voltam és bérmálásln sem vettem részt.


2, Ha mégis lenne esélyem a papi pályára így is, akkor azt szeretném még megkérdezni, hogy a Győri vagy Egri vagy Esztergomi szemináriumba szükséges hittan érettségi, vagy egyáltalán bármiféle érettségi? Mivel hogy én olvastam valamelyik szeminárium oldalán, hogyva hittantanároknak hittan érettségire van szükségük, de a papoknak készülőknek ezt külön nem említettek, amit hallottam hogy egy pap beajánlása kell és lesz egy szóbeli felvételi, de konkrét tananyag elvileg ott sem lesz..


- Római katolikus vagyok 18/F

A válaszokat előre is köszönöm!


2019. szept. 21. 09:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elég már a szektás nyomulásból egy katolikus ember katolikusságra vonatkozó kérdésénél!!
2019. szept. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
11%
Ide csak római katolikus írhat?
2019. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
21%
Célszerű lenne várnod addig a papsággal, míg az egyházban engedélyezik a papi nősülést.
2019. szept. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
89%

#13

Azt sosem fogják, viszont az elképzelhető, hogy nős embereket is pappá szentelnek majd. De ez létező dolog, több katolikus egyházban is. Például a görög katolikusok szentelnek pappá nős férfiakat is.

2019. szept. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha pap szeretnel lenni Isten miatt tedd hogy sok enbert az igazsagra taníthass.

Ez egy csodallatos dolog ha te is ismered az igazsagot. Csak ez nehezseggel jar ha a teljes igazsagot akarod hírdetni mert kevesen tudjak elfogadni az igazsagot.

Akkor idezek "megismeritek az Igazsagot es az igazsag szabadda tesz"

"Én vagyok az Ut az Igazsag es az Élet, senki sem mehet az Atyahoz csak altalam"

Tehat Jézust az igazsagot ne feledd el predikalni.

És kívánom hogy Isten segítsen. Szia

2019. szept. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!