Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, szerintetek?

Keresztények, szerintetek?

Figyelt kérdés
Fiatal férfi vagyok, nem volt részem keresztségben. Úgy érzem a gonosz sokszor megkísért és eltérít erről az útról. Azt hiszem pogányként jobban ki vagyok téve a kísértésnek. Vannak bűneim amiket szégyellek és bánok. Hiszem, hogy Krisztus a bűnösökért jött. Mindig is üldöztem a keresztényeket mert gyengének tartottam őket. Majd én kerültem olyan helyzetbe, hogy én voltam a gyenge és imádkoztam. Megalázkodva szégyelltem magam, hogy van képem segítséget kérni ezek után... De kaptam. Szeretnék megkeresztelkedni végre. De a gondolat mindig ott van “kell ez nekem? Isten lehet nem is létezik” stb. Egyszerűen kívánom, hogy jó keresztény legyek. Önzetlen, tisztaszívű és alázatos. Hogy kaphatnék nagyobb hitet? Hogy múlhatnának el a kétségek és a hitetlenség? Úgy érzem a gonosz a rossz szokásokban és káros gondolatokban lakozik. Nyilván szabad akaratom van, rajtam áll melyik útat választom. De 10/6x bűnbe esek és gondolom ilyenkor jókat nevet rajtam “kedves” Sátán barátunk.

2019. szept. 21. 23:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jobb közösségben. Krisztus sem magányos keresztényeket hívott meg, hanem az apostolokat és tanítványokat is közösségbe hívta meg.

"Az apostolok ekkor azt mondták az Úrnak: »Növeld bennünk a hitet!« Az Úr ezt felelte: »Ha csak akkora hitetek lesz is, mint egy mustármag, és ennek az eperfának azt mondjátok: ‘Szakadj ki tövestől és verj gyökeret a tengerben!’, engedelmeskedni fog nektek." (Lk 17,5-6)

Egyébként nem leszel kevésbé bűnös vagy kevésbé kitéve a keresztelkedés után. Az ember élete egy folyamatos küzdelem az Istenhit és a bűn között. Beleesünk néha a hibába, a lényeg, hogy minél többször próbáljuk a helyeset választani.

2019. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!