Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek furcsa, hogy én...

Girlll3 kérdése:

Szerintetek furcsa, hogy én Istennel akarok találkozni?

Figyelt kérdés
Szóval nem egy sztárral vagy híres íróval beszélgetnék vagy találkoznék legszívesebben, ha lehetne ilyen kívánságom, hanem sokak által csak kitalációnak vélt személlyel. Folyton űrt érzek magamban, de azt egy emberi kapcsolat sem tudja pótolni és azt hiszem, hogy ez Isten miatt van. Van kedve valakinek a megtéréséről beszélgetni velem?

2019. szept. 22. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
18%
Neked lelkitárs kell, nem vezér.
2019. szept. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem szeretem, ha megmondják mit csináljak, az igaz. De nem zsarnoknak ismerem Istent.
2019. szept. 22. 20:24
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ejnye Luci. Hagy döntse el maga mit szeretne.


Kedves Kérdező. Nem furcsa, mert az embert úgy teremtette meg, hogy szükségünk van rá. Persze valaki elnyomja magában ezt a vágyat, talán büszkeségből, vagy másokból.

Az egyik Biblia iró igy nyilatkozott erről:

(Jeremiás 10:23) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy az embernek nincs hatalma az életútja fölött. Még csak lépteit sem irányíthatja a járó-kelő ember.

Bölcs Salamon bár király volt, ezt mondta:

(Példabeszédek 20:24) 24 Jehova irányítja az ember lépteit. Hogy is érthetné az ember a saját útját?


Viszont sajnos, találkozni személyesen nem fogsz vele, mert ember nem láthatja úgy, hogy életben maradjon. Jelenleg Ő a szaván keresztül szól hozzánk, válaszol nekünk az életben minden felvetett kérdésre, próblémákat segit megoldani.

2019. szept. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Nem furcsa, sőt elég gyakori.


Mit is mond Jézus?

"Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek! És íme, én veletek vagyok minden nap a világ végéig!"


Jézus megtartotta ezt az ígéretét, te is találkozhatsz vele az Eukarisztiában.

2019. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező,

Sokan sokfélét válaszoltak neked. Aki párkapcsolatra vágyik, az beléd is ezt vetíti ki, a katolikus dogmákon nevelkedett ember mond egy katolikus dogmát. Én azt mondom, hogy a feltámadott Jézussal lehet találkozni, ahogy a Bibliában is többször le van írva, pl. Pál apostol megtérése. Ha gondolod írj privátban kérdéseket, én egy Istenhez megtért keresztény vagyok, szívesen segítek!


Az Úr áldjon meg téged!

2019. szept. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1-2 órán át nem tudtam elérni az oldalt és azt látom, hogy 19 válasz van. Ez most komoly, vagy csak megőrültem?
2019. szept. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező,


Sokan sokféleképpen válaszoltak. Aki lelki társat szeretne, az terád is kivetíti ezt, aki római katolikus dogmákon nőtt fel, az egy dogmát ír le neked. Én azt mondom, hogy lehet a feltámadt Jézus Krisztussal találkozni ma is, úgy ahogy a Bibliában is le van írva például Saulus megtérésénél. Én egy megtért keresztény vagyok, ha gondolod írj privátban, szívesen segítek!


Az Úr áldjon meg téged!

2019. szept. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell semmiféle hókuszpókusz ahhoz, vagy szabály betartása, hogy találkozz vele. Az, hogy keresed, te megtetted az első lépést, a Biblia pedig azt írja, hogy közeledjetek hozzá és ő válaszol. Mondd el neki ezt így, ahogy nekünk és segít megtenni a többi lépést. Én nagyon sajnálom azokat, akik abban a hitben vannak, hogy nem lép kapcsolatba velünk, vagy emberi hagyományt kell betartani ahhoz, hogy segítsen, mert lehet vele élő kapcsolatban lenni.


Az Úr áldjon.

2019. szept. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Ugye tudod, hogy tudsz??

Ülj le, medotálj, figyelj rá, és a te elméd mikrokozmoszának alakjában érezheted. Innentől akár beszélgethettek is, de ha valóban érzed, akkor nem akarsz majd beszélni az eksztázistól, hálától, elégedettségtől.

2019. szept. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Balogh Vajk ***** válasza:
0%
Fantom-űr szindróma.
2019. szept. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!