Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Furcsa, hogy el akarok költözni?

Furcsa, hogy el akarok költözni?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok jelenleg édesapámmal élek. Arra gondoltam, hogy hamarosan felvetem neki a költözés lehetőségét(mármint én költöznék pest egy külső kerületéből egy belsőbe). Van állásom, de egy albérletet fenntartani nem lenne kifizetődő, így lakást szeretnék venni. Pár évvel ezelőtt örököltem egy nagyobb összeget, viszont így is kellene hozzá apukám anyagi támogatása. Viszont félek a család reakciójától. Nagyszüleim, akiket beavattam ebbe, teljesen kiakadtak, hogy miért nem jó nekem otthon, és majd költözzek akkor, ha lesz kivel... viszont én szeretnék egyedül is élni egy kicsit. Munkahelyemre be tudok innen is járni, bár szeretnék közelebb költözni. Apukám reakciójától is félek, hátha úgy érzi majd el akarom hagyni, miközben én csak önállósodni szeretnék, a saját lábamra állni.

Ti mit gondoltok?


2016. júl. 3. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Meglepődsz ha tudnád, hogy sokszor nem is az a reakció következik be egy adott embernél amire várunk. Ezért felesleges előre aggódni.

Végül mi történhet?

1. Apud megérti, hogy önállósodni akarsz, és lelkesen támogat.

2. Kiakad, veszekszik veled.

Teljesen mindegy mi a reakciója a lépést neked kell megtenned. A szülők idővel elfogadják a helyzetet.

Sok sikert.

2016. júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Én meg mindig ezen lelkizek, hogy önző dolog-e ez tőlem. Miközben ha más mesélné azt mondanám neki, hogy ne törődjön azzal, hogy mások mit reagálnak a döntésére, mert az ő döntése. De saját magamra ezt a logikát nehezen alkalmazom :)
2016. júl. 3. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az elet rendje. Az apukad is elkoltozott a szuleitol anno.
2016. júl. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vágj bele! Ha közben bármi történik, vissza tudsz költözni, a lakást meg kiadod albérletbe. Ez az élet rendje, szerintem egy szülő ilyenkor örülhet, hogy rendesen felnevelt és próbálsz önállóságra törekedni.
2016. júl. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
75%

"Van állásom, de egy albérletet fenntartani nem lenne kifizetődő, így lakást szeretnék venni. Pár évvel ezelőtt örököltem egy nagyobb összeget, viszont így is kellene hozzá apukám anyagi támogatása."


Hülyeségre készülsz!


Hülyeség 1: HITEL

Hülyeség 2: Ha apáddal jól elvagytok,a bejárás sem gond és kevés a lé,akkor várj 1-2 évet,a lakáspiac változhat és a pénzed is gyűlik.

2016. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha meg sem próbálod, akkor biztos, hogy semmi nem fog történni. Ez nem önzés, hanem a dolgok normális rendje. Felnőttél.
2016. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem hitelre gondoltam. Megvan a lakás ára, de ha egy drágább lakást találnék, vagy éppen fel kéne újítani, így is bele kéne apukámnak adnia. Szerencsére ezt megengedik az anyagi lehetőségei, persze az ő döntése, hogy akar- e támogatni vagy nem. Szinte biztos vagyok benne, hogy igen, csak attól tartok hátha azt gondolja, hogy menekülni akarok tőle és ehhez kérem a segítségét.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2016. júl. 3. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!