Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A János 11:25-26-nak mi a...

A János 11:25-26-nak mi a helyes fordítása?

Figyelt kérdés

25Jézus így folytatta: „Én vagyok a feltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meghal is, élni fog. 26Az, aki úgy él, hogy hisz bennem, nem hal meg örökre.(SZIT)


25Jézus ekkor ezt mondta neki: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; 26és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha.(RUF 2014)



2019. szept. 25. 21:11
1 2
 11/11 szp72 ***** válasza:
100%

u mé apothané ejsz ton ajóna


Szó szerint fordítva: egyáltalán nem hal meg örökre. Csak hogy a magyarban kettős tagadás van, amit a más nyelvek nem ismernek.


Például: Nincs semmim. Ezt a más nyelvekben úgy mondják: Semmim van. Vagy: Nincs valamim.


Nem hal meg örökre valójában azt jelenti, hogy nem hal meg soha. Ez egyértelműen látszik a Jn 8,52-ben:


"A zsidók közbevágtak: Most aztán igazán meggyőződtünk róla, hogy ördögtől megszállott vagy! Ábrahám is, a próféták is meghaltak, s te azt állítod: Aki megtartja tanításomat, nem ízleli meg a halált örökre."


A szerkezet ugye pontosan ugyan az: "u mé ... ejsz ton ajóna", csak a "meghal" helyett "halált ízlel" van.


Világos, hogy a zsidók azon vannak felháborodva, hogy Jézus azt mondja, hogy aki benne hisz az nem hal meg soha, jó lehet Ábrahám és a próféták is meghaltak.


Felmerül a kérdés. Most aki meghal, az tovább él vagy majd feltámad az utolsó napon? A helyes válasz az, hogy valószínűleg nincs jelentősége a kérdésnek, az idő más logika szerint működik a túlvilágon. Teljesen mindegy, hogy mikor halunk meg és mikor támadunk fel, ha úgy is a tudomásukra jut az egész világtörténelem elejétől végig.

2020. máj. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!