Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha négy felesége van valakinek...

Ha négy felesége van valakinek, akkor parázna?

Figyelt kérdés
Hány feleségünk lehet és miért?

2019. szept. 29. 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha muszlim akkor nem.Ha keresztény,akkor poligám.
2019. szept. 29. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy muzulmán és élsz olyan országban akkor csak az első a feleséged törvényesen, a többi nem.
2019. szept. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

(1Mózes 2:24) 24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és egy testté lesznek.

(Máté 19:4, 5) . . ., 5 és ezt mondta: »Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és a kettő egy test lesz.«

(Efézus 5:30, 31) . . .. 31 „Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és a kettő egy test lesz.”

Nem a három négy vagy őt, hanem a kettő lesz egy testté.

2019. szept. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem így megy. A világ működése nem ennyire primitív és egyszerű.

Ha én 100 emberbe vagyok szerelmes és mind a 101 embernek megfelel a 100 különálló kapcsolat, akkor már az érzelmekről beszélünk, nem tud ide férkőzni a paráznaság kérdése sem.

2019. szept. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha valakinek négy felesége van, akkor igen, parázhatna…


Luci, azt kérdezed, hogy hány feleségünk lehet? Neked is egy (egyidejűleg) és nekem is egyszerre csak 1. Hidd el, elég az.


Tudod, mi a többnejűség legnagyobb büntetése? A sok-sok anyós.

2019. szept. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az embernek egy felesége, illetve egy férje lehet, erről egész egyértelműen tanít a Szentírás. Egyébként jellemzően az ókori civilizációkban monogámia volt elfogadott. Még a megengedőbb társadalmakban is csak egy törvényes feleség lehetett, mellette legfeljebb ágyasok.

Amúgy azt sosem értettem a poligámiát hirdető vallásokban, hogy miért csak a férfinak lehet több felesége. Egy asszony miért nem tarthat több férjet? Sajnos ezeknél a vallásoknál (iszlám, mormon, stb...) az is a probléma, hogy a nő egyszerűen tárgyként van kezelve, messze nincs egyenjogúság.

2019. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A muszlimoknál is Mohamed óta CSAK három feleség lehet.
2019. szept. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7

Jó, de előtte pedig nem voltak muszlimok :) Az iszlám vallást Mohamed alapította. Egyébként a muszlimoknál egy nőnek lehet 3 férje, vagy csak fordítva? ;)

2019. szept. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

A kereszténységben 4 feleség megengedett - ugyanúgy, mint a zsidóságban is.

Jézus sem törölte el ezt a törvényt, csak a püspököknek. Tehát még az alsóbb papoknak is megengedett a 4 feleség, a püspököknek 1 (és ajánlott is, hogy házas legyen).

2019. szept. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9: Na erről még nem hallottam, érdekel. Kifejtenéd? Lehetőleg forrással?
2019. szept. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!