Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lefeküdhetek vele vagy ez...

Lefeküdhetek vele vagy ez bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Egy barátom elvitt egy gyülekezetbe és (ha lehet így fogalmazni) nagyon megtetszett.

Próbálok úgy élni, mint egy jó keresztény.

Olvasom a Bibliát, imádkozok...stb.


Most viszont egy kis ideje van egy barátnőm és gondolkozunk rajta, hogy előbb vagy utóbb jó lenne összeköltözni. Akkor meg, ha együtt lakunk, akkor nyilván előbb-utóbb "megkívánjuk" egymást.


Az lenne a kérdésem, hogy ha lefekszem vele, akkor az paráznaságnak/ bűnnek számít a vallás szerint?


Kérdeztem róla ott a gyülekezetbe pár embert, de mindenki mást mondott.

Van, aki azt mondta, hogy neki mindegy, mert már több csajjal is lefeküdt mielőtt vallásos lett.

Van, aki azt mondta, hogy szerinte bűn.

De van, aki meg azt mondta, hogy ez ránk tartozik és ne a Biblia mondja meg, hogy hogy éljünk. Legyünk boldogok és kész.


Nekem viszont fontos lenne, hogy normális keresztény tudjak lenni.

Ha egyszer már így élek (keresztényként) akkor nem akarom fél vállról venni.


2019. szept. 30. 18:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ismét meg kell kérdezzem, bár úgyis le leszek miatta megint pontozva: Istent kérdezted már?

Fura az embereknél ez a halott hit, hogy addig terjed náluk, hogy egymással beszélgetnek a Bibliáról, de Istent mindig kihagyják belőle, mintha nem tudna válaszolni.

2019. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor bűn, ha nem komolyak vele a szándékaid, azaz nem őt akarod házastársadul és gyermekeid anyjául választani.


De egyébként a paráznaság bűn Isten szemében, aki a házasság szentségét támogatja és nem a fogadalom nélküli nemi életet....

2019. okt. 1. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Nekem viszont fontos lenne, hogy normális keresztény tudjak lenni."

Szerintem normális keresztény vagy, ugyanis mások gondolataira hivatkozva teljesen nincs

a vallásodban önálló cselekedetre való hajlam.

2019. okt. 1. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
22%

(Héberek 13:3, 4) . . .. 4 A házasság legyen mindenki szemében tiszteletre méltó, és a házasélet beszennyezetlen, . . .

A házasság intézményét Isten hozta létre, és Ő határozta meg, hogy kik élhetnek nemi életet. Aki ezt figyelmen kivül hagyja, annál a vers alapján nem tiszteletre méltó a házasság, és Isten sem, mert figyelmen kivül hagyja Isten elvárásait.

Érdekes, hogy Isten szavát megosztják, és különböző képen magyarázzák, holott egy jelentése van valami tiszteletben tartásának. Vajon a házasság tiszta vagy beszenyezett, hamár előtte, házaséletet éltek.....?

2019. okt. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Továbbá ha valaki tényleg a biblia igazi útja szerint él, csodákat él át, leírhatatlan élmény lesz neki az élete. Istenkáromlás azt gondolni, hogy az igazi tudás és a boldogság ellentétek tudnak lenni. Mintha isten nem lenne abszolút jó akaró.
2019. okt. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!