Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyik vallás a legszim...

Nektek melyik vallás a legszimpatikusabb/ha gyakoroljátok valamelyiket, melyiket és miért?

Figyelt kérdés

Továbbá miért az adott vallást választottátok?


(Én nem gyakorlok egyet sem, de a buddhizmus szimpatikus, szeretnék majd meditálni is. A kereszténység már kissé unalmas és megszokott, itt Magyarországon állandóan az jön szembe, templomok, stb. A politikában is szeretnek ezzel dobálózni, hogy ki a keresztényebb, ami szerintem teljesen értelmetlen. Érthetetlen, hogy teheti ezt egy vallás az emberrel, szerintem abszolút nem ez a célja egy vallásnak sem, hogy dobálózzanak vele demagóg szövegekben. Ráadásul az nagyon nem tetszik benne, hogy pl. egyesek még a meditációt és a jógát is "bűnnek" vagy helytelennek tartják (hallottam már ilyen keresztény véleményről). Most komolyan, aki a kereszténység tanaiban hisz, az nem meditálhat és jógázhat?! Na ezért nem tetszik annyira ez a vallás.)


2019. okt. 5. 09:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

"A jóga (szanszkrit: योग) a tudat átalakítását, illetve a karma és az újjászületés (szamszára) körforgásából való megszabadulás (móksa) elérését szolgáló indiai vallási módszerek és technikák." (Wiki első mondata a jóga szócikknél.)


Ha Európában elmész jógázni akkor persze nem biztos, hogy belevisznek ilyen újjászületéses karmás maszlagot. Szóval ha azt teljesen mellőzzük belőle, akkor nem hiszem, hogy bármelyik keresztény bűnnek tartaná.


Bár hozzáteszem, hogy biztos vagyok benne, hogy egy vallásos hindu vagy buddhista szülő sokkot kapna, ha a gyerekének rózsafüzérezni támadna kedve.


---


A kérdésre a válaszolva:

Nem vagyok hívő ember. A családdal / rokonsággal a keresztény vallást gyakoroljuk. Ezekben amúgy szívesen részt veszek, mivel egyben tartja a családot, és mert értékes hagyománynak tartom.

2019. okt. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A vallás nem lehet unalmas. Nem "divatból" kell gyakorolni. Én római katolikus vagyok és az is maradok. Nekem ez a hit segített és segít mindenben.
2019. okt. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én a star wars-os erőben hiszek.


A nácik vril-nek nevezzték.

2019. okt. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Római Katolikus vagyok.Nagyon szeretem ,nem tudnék áttérni másra.
2019. okt. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A sajátom amiben Isten egy zseni :D


Viccelek csak. Igazság szerint minden vallás egy szemléletmód és a maga módján minden szemlélet igaz mert el lehet magyarázni velük a valóságot viszont arra egy sem alkalmas, hogy felvázolja a teljes valóságot. Nekem ez a mostani kedvencem.:


A valóságra keresztelt pompa világ minden mozzanatában azt mutatja, hogy valami úton módon létrejött de nem nagy durranás azt gondolni, hogy csak találgatunk. Amiben mi emberek nagyon profik voltunk, vagyunk és leszünk, az a teremtés hiszen a képzelet gyülölcsei néha igazán zamatossá és kézzelfoghatóvá válnak amint tetteink is szinkronban vannak akaratunk tárgyával. Nem elég merész azt feltételezni, hogy ez egy játék, egy igazi mmorpg ami a legfejlettebb biotechnológia által lett létrehozva felnőtteknek és valami használja is. Vannak alvó emberek ha úgy tetszik lelkek, akik csak élnek és vannak felhasználók.

A képzelet az alkotó erő ami hiányában nem tudnánk gondolkodni, jövőre és múltra gondolni. Egy nyugodt pillanatot szalasztunk el cserében amiben igazán élhetnénk és amiben semmi rossz nem történne. A jelen pillanatot. Furcsa dolog létezni meg kell hagyni, majdnem mindenki felépíti a maga korlátait, információt gyűjtögetve identitásra találunk és ez okból majdnem mindenki a saját lakatlan szigetén éli le az életét.


Onnan tudhatod hogy valami igaz, hogy számtalanszor elutasítottad már de mikor megint találkozol vele csak annyit látsz, nem változott semmit. (Nem zárnám ezt a kijeletést a vallási értelmezés korlátai közé.)


Ezt a választ jól jegyezd meg mert amit elsőre láttál csak töredéke annak amit mondtam.


:D

2019. okt. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Lucifer követője vagyok.
2019. okt. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
És azért, mert Lucifernél az igazság.
2019. okt. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Spirituális Sátánizmus!
2019. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Amelyiket Isten kéri, cserébe azért, hogy áldásokkal, élhessünk.
2019. okt. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
A kereszténység rabszolgaságra tanít és kereszténységben nem jutsz előrébb a lelki fejlődésben, ezért tiltanak mindent, ami kicsit is beindítaná a természetes lelki fejlődés folyamatait. Egy undorító szenny program, ami vallásnak sem nevezhető.
2019. okt. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!