Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nektek melyik vallás a legszim...

Nektek melyik vallás a legszimpatikusabb/ha gyakoroljátok valamelyiket, melyiket és miért?

Figyelt kérdés

Továbbá miért az adott vallást választottátok?


(Én nem gyakorlok egyet sem, de a buddhizmus szimpatikus, szeretnék majd meditálni is. A kereszténység már kissé unalmas és megszokott, itt Magyarországon állandóan az jön szembe, templomok, stb. A politikában is szeretnek ezzel dobálózni, hogy ki a keresztényebb, ami szerintem teljesen értelmetlen. Érthetetlen, hogy teheti ezt egy vallás az emberrel, szerintem abszolút nem ez a célja egy vallásnak sem, hogy dobálózzanak vele demagóg szövegekben. Ráadásul az nagyon nem tetszik benne, hogy pl. egyesek még a meditációt és a jógát is "bűnnek" vagy helytelennek tartják (hallottam már ilyen keresztény véleményről). Most komolyan, aki a kereszténység tanaiban hisz, az nem meditálhat és jógázhat?! Na ezért nem tetszik annyira ez a vallás.)


2019. okt. 5. 09:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

#10


A spirituális sátánizmus sem jobb. Egy neonáci, hazug, aljas agymosás az egész.


Engem például átokkal akartak megölni

2019. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Miért akartak volna átokkal megölni?

máskülönben ez a neonácizás nem szúr szemet váletlen, hogy egy hatalmas félrevezetés, amivel az esetleg erre vevő egyéneket megrendítik és elszakítják az egésztől?

Elég bosszantó ilyen rágalmakat terjeszteni.

2019. okt. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért választottam, mert Isen mindenkit tájékoztat a lehetőségekről. Vagy mellette vagy ellene, harmadik lehetőség nincs. Ha valaki szereti az életet, az tudja, miért jó Isten vezetése alatt élni, a korlátok pedig csak védelmet szolgálnak.
2019. okt. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"A kereszténység rabszolgaságra tanít és kereszténységben nem jutsz előrébb a lelki fejlődésben, "


Sajnos az ellenség követői elfelejtik, hogy az Sátán élete is Istentől függ, tőle kapja az éltető erőt. Ha megvonja Sátántól az élet lehetőségét, akkor vége a létezésének, Ő nem tud másik létezést életet biztositani magának, igy másnak sem.

2019. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Sátán jóval a keresztény "isten" előtt létezett, megelőzi azt.

Így az állításod helytelen és a keresztény "isten" csak egy energiaszivattyú entitás, ellentétben Sátánnal, csak úgy árad az energia és a fény.

2019. okt. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Keresztény Isten?

Ilyen nincs. Jehova az Isten A Fia Krisztus, Isten első életre keltett teremtése.

A keresztény szó a Krisztus szóból származik, amit a Fiának a jelzőjeként használ. Krisztus azt jelenti "felkent", Istentől.

Sátánnak pedig soha nem volt Lucifer a neve, az eredeti angyali nevét senki nem tudja.

A Sátán, és az ördög jelzőt, amit névként használnak a személyére, a lázadáskor kapta.

a Lucifer szó, egyszer szerepel a Bibliában, és a Babilóni uralkodó dinasztia fejére akalmazták, aki a magas rangját elveszitette. Ezért ezt a jelzőt emberre alkazták, csak a helyzete hasonló Sátán helyzetéhez, ezért kezdte el valaki Sátánra alkalmazni.

2019. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Elég bosszantó ilyen rágalmakat terjeszteni"


Nen tudom te mióta vagy itt de ezzel a névvel eddig csak hasonló bosszantó rágalmakat láttam.

2019. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A sajátomat gyakorlom, ahogy mindenki csak önmagát, a saját elméjét képes gyakorolni, amibe invesztált dolgokat. A saját gyakorlati formáim, és gyakorlat készletem. Hiszem, hogy létezni jó, és a végső igazság, hogy mindenkinek a lehető legjobbnak érdemes lenni, mert így a legjobb minden másnak és az alanynak is.

Ez azt is jelenti, hogy az összes ismert és ismeretlen vallás a részem, még ha sokuk nagyon kis mértékben is, és az összeset a saját tudásom szintjében és formájában értelmezem, ami miatt a különbségek nagyon halványak, mert kb mindből azt látom ki, hogy legyen jó, kövessük a természet/köz/isten/egyetem/jóság/stb akaratát. És hát lényegileg a vallások toszta formája mindig ez. Már amikor egy vallás az egész élettel/létezéssel foglalkozik.., legyen az kereszténység, sátánizmus, zsidó vallás, keleti vallások, vagy akármilyen filozófiai irányzat.


Szóval te is gyakorlod a vallásodat. Még a teljesen ösztönlények is gyakorolják tudattalanul, de azt már inkább szenélyiségbeli különbségnek hívjuk, pl, hogy egy kutya félős, vagy bizalmat adó barátkozós.


És persze, az hogy a meditációt bűnnek tartják. Még te is oda írod, hogy egyesek. Akkor ez az 'egyesek' vallás váltizatainak része. A kereszténységben ilyen nincs még akkor se lenne, ha a pápa kijelentené. A bibliában is az van tanítva, hogy gondolkozz sokat s a meditáció tud maga lenni a tömény elmegyakorlás.


Jézus többet meditált, mint te alszol, és a kereszténység fő embere, a jóság jelképe.

2019. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!