Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell megtérni?

Hogy kell megtérni?

Figyelt kérdés
Én szeretném, de nem megy.
2019. okt. 7. 21:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
5%
És mit loptál?
2019. okt. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Hosszú lenne felsorolni...
2019. okt. 7. 21:42
 13/22 anonim ***** válasza:
És miért loptad el? Már nem akarsz lopni? Nincs szükséged rád?
2019. okt. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
30%

Az első lépes, hogy megérts mit jelent maga a kifejezés:

"megtérni"

Megtérni annyit jelent, hogy az ember elhagyja régi életmódját és gondolkodásmódját, és elsajátítja Isten irányadó mértékeit és nézőpontját.

(Cselekedetek 26:20) . . .térjenek Istenhez azáltal, hogy megbánáshoz illő tetteket visznek véghez.

Szemléltetésül: Képzeld el, hogy először utazol valahová. Egy idő után rájössz, hogy rossz irányba haladsz. Mit teszel? Lelassítasz, megállsz, megfordulsz és elindulsz a jó irányba.. Légy kész arra, hogy megtérj, vagyis megtedd a szükséges változtatásokat, és elkezdd azt tenni, ami helyes.

S ez nem a vége, hanem kezdete a helyesúton való kezdeti lépéseknek. A keresztény élet folyamatos, és nem tétlen.

Ezt lehet fejlesztve megtartani, de a tétlenség által el is lehet vesziteni.

A helyes tettekről, Isten előtt elfogadható állapotról és jó kapcsolatról, Isten tájékoztat, hogyan tudod megtenni.

Ugyan is az sem mindegy mit teszel mint keresztény.

2019. okt. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%
Olyan nincs,hogy nem megy.Ha nagyon akarod,menni fog.
2019. okt. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

7: ez nem igaz. Nálam a megtérés egy pillanat volt. Nem tudtam semmit sem semmiről, illetve azért tudtam, hogy van valami vallás, ami valami istenről beszél, csak nem érdekelt. Úgy éreztem rengeteg az ellentmondás.

Aztán, ahogy visszagondolva szándékosan alakított dolgok történtek (semmiféle tragédia vagy negatív dolog), emberekkel találkoztam, akiknek a mondanivalója még mindig nem érdekelt, de itthon ültem és valami megfoghatatlan érzés kerített hatalmába, hogy VAN ISTEN. És ez a tudat nagyon boldoggá tett. Olyan volt, mintha teljesen beborítana. És nagyon örültem. Azonnal leborultam és átadtam neki az életem. Mintha elém állt volna és megmutatta volna magát.

Röviden ennyi az én megtérésem. Ennél kicsit bővebb, de azt már megtartom magamnak. :)

2019. okt. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

"Légy kész arra, hogy megtérj, vagyis megtedd a szükséges változtatásokat, és elkezdd azt tenni, ami helyes."


És ha már erre sem vagyok képes? Próbálom, de nem megy.

2019. okt. 8. 08:40
 18/22 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy "nem megy", lesz valami konstruktív hozzászólásod is esetleg?
2019. okt. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Hogy kell megtérni?"

Elfogadtad Jézus helyettesítő áldozatát? Beláttad, h bűnös vagy és Istenre van szükséged, hogy helyreállítson?

Ha az elsőre igen a válasz, akkor szellemben újjászülettél

Ha a másodikra igen a válasz, akkor elkezdted az életed végéig tartó megszentelődést, azaz a felnőtté válás útjára léptél krisztusi szeretetben.

Hogyan tovább? Pál apostol mindent szépen leír és elmagyaráz.

2019. okt. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Miért akarsz megtérni?
2019. okt. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!