Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus és az akkori zsidók...

Jézus és az akkori zsidók (ill. az ő előttük való generációk) egy lapos földben, vagy pedig egy naprendszerben hittek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 10. 11:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

#9-es "Kérdező és szerinted ha lapos a föld, hol ér véget? :)"


Zsolt. 72:8 Uralkodjék (Isten) egyik tengertől a másik tengerig, és a nagy folyamtól a föld határáig.


Zakariás 9:10 Uralkodik (Jézus) tengertől tengerig, és a folyamtól a föld határáig.


•Jeremiás 5:22 Nem féltek-é engem? ezt mondja az Úr. Az én orcám előtt nem remegtek-é? Hiszen én rendeltem a fövenyet a tenger határának örök korlátul, amelyet át nem hághat, és ha megrázkódtatják is habjai, de nem bírnak vele, és ha megháborodnak, sem hághatnak át rajta.


•Példabeszédek 8:27 Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget…

29 Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait…


31 Játszva az Ő földének kerekségén…


•Máté 24:31 És elküldi az ő angyalait nagy trombitaszóval, és egybegyűjtik az ő választottait a négy szelek felől, az ég egyik végétől a másik végéig.


•Márk 13:27 És akkor elküldi az ő angyalait, és egybegyűjti az ő választottait a négy szelek felől, a föld végső határától az ég végső határáig.

2019. okt. 11. 18:40
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Ebből nem derül ki mi hol a föld vége és mi van a másik oldalon :)
2019. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 KZitus ***** válasza:
16%

Szia

Mivel Jézus részt vett a teremtésben, ő pontosan tudja milyen alaku a föld, és ismeri a naprendszert, és annak a törvényeit is.

Példabeszédek 8:22-36

Jehova engem hozott létre elsőként, a legkorábbi műveként réges-régen. Ősidők óta a helyemen állok, kezdettől fogva, a földnél korábbi időktől fogva. Akkor születtem, mikor még nem voltak mély vizek, mikor még nem voltak vízzel teli források. Még mielőtt a helyükre kerültek a hegyek és a dombok, akkor születtem én, mikor még nem alkotta meg a földet és a mezőket, sem a föld talajának első rögeit. Ott voltam, amikor az eget készítette, mikor kijelölte a horizontot a víz színén. Amikor megalkotta a felhőket fent, amikor létrehozta a mélység forrásait, amikor határt szabott a tengernek, hogy a vizek meg ne szegjék a parancsát, és amikor lefektette a föld alapjait, akkor mellette voltam mint mestermunkás, bennem gyönyörködött nap mint nap, én pedig mindig vidám voltam őelőtte. Örömömet leltem a földjében, mely lakható, és különösen az embereket szerettem.

32 Most pedig, fiaim, hallgassatok rám, mivel boldogok azok, akik követik útjaimat. Hallgassatok a egyelmezésre, és legyetek bölcsek. Soha ne hagyjátok figyelmen kívül! Boldog az az ember, aki hallgat rám, aki nap mint nap korán jön az ajtómhoz, és a házam bejáratánál várakozik. Mert aki rám talál, életet talál, és elnyeri Jehova tetszését. De aki semmibe vesz engem, saját magának okoz kárt, és aki gyűlöl engem, szereti a halált.”

2019. okt. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
Te Úristen hát ez meg amit ide írtál ez miből van zitus?
2019. okt. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 qkker1 ***** válasza:

"Te Úristen hát ez meg amit ide írtál ez miből van zitus?"


Mivel zitus tanú, Így jó eséllyel az új világ ferdítésből!

2019. okt. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
39%
Elnézést a kukacoskodasert de akkor ennek semmi köze a szentírás hoz?
2019. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Alex Fly ***** válasza:
50%
Jó eséllyel mi dkettőben. Bizonyára akadtak olyanokb akik egész életükben nem mentek a szomszéd falunál messzebb, nem voltak képzettek és nem is foglalkoztak ezzel; nem lennék meglepveb ha számukra lapos lett volna a Föld. És nyilván akadtak műveltebbekb voltak akik a görög, hellén, római, káldeus és egyéb tudományokban jártasabbak voltak -ők ismerték az igazságot (legalábbis ami akkoriban ismert volt). A Biblia mindenesetre tele van csillagászati utalásokkal, ami alapján a zsidóság (legalábbis a tanultabbak) is legalább olyan mértékű ismeretekkel rendelkezett, mint bármely más magaskultúra...
2019. okt. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem. Az emberek akkoriban egymással foglalkoztak, a lelki dolgokkal vagy az elborultabbak, pl. rómaiak az öléssel és rabszolgák kínzásával vagy gladiátor játékokkal, nyilvános kivégzésekkel. Jézus és követői a jó emberi és isteni dolgokkal akartak foglalkozni, hogy szeressék egymást és rájöttek így jobb élni, mint barbárok módjára.

Senkit nem érdekelt, hogy most hol élnek, még a kaja sem, csak a szeretet. Jézus szerint is nem volt értelme milyen alakú a Föld és hány csillag van, mert megmondta, hogy Ő nem ebből a világból való.

2021. dec. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!