Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintem tiszta sor amit...

Szerintem tiszta sor amit írtál, csakhogy ha ez a bizonyos (állami) hatalom ami "Istentől van", háborúba küld harcolni ember ember ellen, akkor nekem ezek szerint Pál apostol szerint engedelmeskednem kell?

Figyelt kérdés

Kzitus ezt írta:

"Az alapelv, és egyben a válasz a kérdésedre(a Biblia nézőpontjából) a Róma 13:1-2-ben rejlik: "Mindenki rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől. A létező hatalmak Istentől kapták a viszonylagos hatalmukat. Aki tehát ellenszegül a hatalomnak, Isten intézkedésével száll szembe. Akik szembeszállnak azzal, azokat meg fogják ítélni."


2019. okt. 12. 20:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

" honvédő háboru akkor helyes résztvenni benne."

(Kolosszé 3:11) 11 Az új egyéniség nem tesz különbséget sem görög, sem zsidó, sem körülmetélt, sem körülmetéletlen, sem idegen, sem szkíta, sem rabszolga, sem szabad között, hanem Krisztus minden mindenben.


Tévedés, Istené a Föld, és annak teljessége. Azt hogy az emberek nemzetiségekre vannak osztva, az nem Isten akarata, a keresztény ember nem harcol és nem nacionalista.

2019. okt. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Istentől a lehetúség van. A hatalom régebben a bölcseknél volt. Spirituális és társadalmi bölcseknél, filozófusoknál, józan embereknél. Ez kompetencia. A sok komoetenciahiányos adja az irányítást a kompetenciával rendelkező kevésnek, mert a soknál nincs az a morális tudás, érettség, gondolkodási készség, stb, stb, ami kell hogy az ember legyőzze a saját démonait, így külső segítséggel áthidalhatóak ezek.


Manapság a legőrültebbek vezetik a világot, és negatív irányba tólják az embert. Kóros önzőség, paranoia, pszichotikus képzelgések követése, bizalmatlanság, és a többi.


Szóval amit isten, jóság, ésszerűség, természet, nevezzük akárhogy, szitakötőnek is nevezhetjük.., mond, az, hogy lásd be a saját kompetenciád és kompetenciamentességed komplexumát amennyire képes vagy rá, és add az irányítás megfelelő mértékben másnak, aki szeretetzel, jó akarással szolgálni kíván téged, segíteni, okítani, tanítani, szóval vigyázni és fejleszteni.

A föld rendszerének a jellege sokkal inkább isten akaratának ellentétes, mint hogy vele egyező. Persze van egy halom jó dolog benne, de nem lehet szemet hunyni azon, hogy a föld 'vezetői' egymást potenciális elenségnek, meg olyannak tekintik, 'ami engem segíthet'. Millió szeoarációs dolgok vannak és ezeket az államok erősítik. Ép eszű, nem őrült embernek fura( igen, sokan közületek kóros szintű pszichiátriai betegek vagytok), hogy a föld vezetősége vajon miért nem nyomja le az emberek torkán az egyenlőséget, az olyan tök alap kozmikus törvényeket, hogy pl nem attól lesz az embernek valamilyen a komplett személyisége, hogy hova születik.

A vallások nincsenek egyesítve. Nincsenek tanítások lenyomva a torkunkon, hogy legyéo boldog, szeress, foglalkozt őnismerettel.........

Nem komoetencia alapján, hanem szuper primitív felépítésű, és korrupt, és inkompetens emberek által felügyelt rendszeren keresztül kell menni, hogy valahiva juss a rendszeren.


Az, aki háborút indít, a föld legnagyobb szociopatái, pszichopatái, kóros ömzőség, és kóros lelketlenségben szenvednek. Úgyszint, akik fegyvert fognak, hogy ismeretlen embereket mészároljon, egy őrült, el kéne zárni egy helyre átnevelésre, mert brutálisan közveszélyes.


Kzitust említed. Kérdező.., kevés embert láttam, aki nála kevésbé tudja értelmezni a bibliát. Én azt mondom, hogy a vallásosok, és egyházkövetők között nincs olyan. Maga a pápa is csak kis részeket tud jól értelmezni. Csak hívők közt van, aki hiába nem egy spirituális nagy bölcs, nagyjából tudja a lényeget.

Had fordítsam le neked ezt a biblia részletet.

A lényeg, amit már kifejtettem, de az is benne van, hogy mi mint lehetőséget kapottak, a mi saját sorsunk, leckénk, hogy kinek adjuk és mennyire a hatalmat. Nézd a fideszest, aki csak tvből, és csak egy csatornából "tájékozódik", ez az ő spirituális útja. Majd az évszázadok során meg fogja tanulni, hogy... ne legyen ostoba, ne adja a gonosznak a saját életét. Minden istenben létezik. Minden benne van. Ha mi felruházunk valakit hatalommal, akkor a mi teremtői erőnk miatt van neki.

Ahogy mondtam, az emberiség kollektív tudatának mintájára van alakítva a föld rendszere.

A hatalom, aminek ellenszegülhetsz, az, amit az átlag ember nem érzékel, nem tud róla. Az állam bármit tehet veled, az elmédre, szellemdre csak akkor hat ha gyenge vagy. Ezek nem számítanak hatalomnak. Az igazi hatalom, az önmegtanultság. Az angyaloknak nagy hatalmuk, mert megérthetetlenül bölcsek. Jézus szintű emberek ugyanígy, függetlenek az államtól. Függetlenítették magukat. Nekik már nincs ilyen értelemben viszonylagos hatalom.

Olyan értelem is van ebbem, hogy mivel ez az önismeretről és világismeretről szól, hogy mennyire alkalmazkodsz. Jézus ha tehette volna, a gazdagok összes pénzét szétszórta volna a föld emberei közt, sőt, eltörölte volna a hamis, hierarchikus rendszert. Erről is szól kzitus idézete. Aki csak a saját szintjéhez hű isteni utat követi, annak annyi. Miért? Mert ez a világ nem erről szól. Van rajtad kívül sok, akiknek hiányosságai, gyarlósságai ellen nem tehetsz. Ez is egy hatalom. A környezet hatalma, amit az isteni rendszer tett kehetővé, hogy így alakuljon.


Na és most jöhetnek az ostibábbnál szánalmasabb istenkáromlóbb válaszok...


3#, igaz, és igaz. Az viszont fontos, hogy a harcos/küzdő, stb, nem azt jelenti. Bruce lee azt tanította, a harc nem az ellenféllel zajlik, hanem magaddal van a wado karate stílus. Ez a béke útja, ők a béke harcosai. És nem csak az van, hogy fizikaliag harcolsz, ha valakit megvédesz, hanem igen, van olyan, amikor harcolni kell, bár még én sem tudok példát találni rá. Attól még, mert isten pozitívan állt ahhoz az emberhez, nem azt jelenti, hogy mindent éltetett benne. Hisz jobb lett volna ha a felettesivel harcol a szavaival, mintsem az ellenség illúziójával felruházott ismeretlen, ártatlan emberekkel.....


4#, mesevilágban élsz. Ajánlom értelmezd a bibliát, mintsem olvass.


5#, neked is ugyanez.

A megváltás egyéni, nem volt kollektív megváltás. Csak az a kollektív megváltás, amikor egy nagyon magas bölcs tanít, vezet, és segít egy csoportot, akiknek van hajlandósságuk, így közösen váltódnak meg.


Ha a "hatalom", ami az országot "vezeti" behív, akkor istenkáromlást követsz el, ha már csak megfontolod, hogy bemész. A te fajtád miatt van kín a világon. A te önismerethiányos, természet, isten, es minden jóságot szimbolizáló dolog káromlója miatt van, hogy a föld nagyja vakon elfogadja az őrüktet, a kínzást, a terrort, a félelmet, az ártatlan emberek mészárlását más ártatlan emberek által. Te!, egy őrült vagy! Közveszélyes! Kórosan képzelgő, pszichózisos elmebajos ember.


Hogy válaszoljak, nem fogok idézni, mert több ezer részt kéne idéznem, igazából a biblia szövegtartalmának több mint fele rejti ezt a tényt, ami nem csak tény, de egyetemes, örökérvényű, minden létezőre, minden létsíkon létező mindenre igaz törvény, avagy leírja, hogy ne pusztíts, ne árts, ne ölj, ne kínozz( se lelki se fizikai értelemben), ne legyél őrült, tartsd magad józanul a betegségeid felett, törekedj a mások megértésére, velük való együttműködésre egy közös jobb létrehozásáért, és ezt még sokáig írhatnám és fejtegethetném. De már csak az utolsó mondazrészben, te hogy vagy annyira primitív, sőt ez nem primitívség, hanem ennyire megazív irányba elfajult, beteg egyén, hogy ebbe látod, hogy isten, a végtelen szeretet, egység, harmónia, BÉKE, jóság, testvériség, végtelenség azt akarná, hogy bármilyen szinten létező létezök háboruba menjenek???

Olyannyira pici és beteg az elméd, hogy ezer év kell, hogy azt felfogni képes legyél.


7#hez csak annyit szeretnék most írni, hogy amit a végén mondott, az emgint a kompetencia, tudatosság és ennek elegye. Ostiba, őrült vagy ha háboruba mész, de a piroson átmehetsz. Pl hajnali kettőkor, gyalogosként, amikor nem jön autó. Ez szélsőséges példa, de a lényeg, hogy én még olyat nem láttam, ami mindig fix lenne. Még a ne ölj sem...


9#, az add a császárnak, ami a császáré, inkább önvédelem a környezetben élők illúziójával szemben, mintsem kötelezettség.

2019. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!