Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely Bibliai idézetek támasztj...

Mely Bibliai idézetek támasztják alá azt, hogy ennek a világnak az ura Sátán?

Figyelt kérdés

2019. okt. 13. 05:32
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
24%

(Lukács 4:5–7) 5 Erre felvitte őt, és megmutatta neki a lakott föld összes királyságát egy szempillantás alatt; 6 és ezt mondta neki az Ördög: „Neked adom mindezt a hatalmat és ezek dicsőségét, mert nekem adatott, és annak adom, akinek csak akarom. 7 Ha azért imádatot mutatsz be előttem, mind a tiéd lesz.”

(János 14:29, 30) . . .. 30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ uralkodója, . . .

(2Korintusz 4:3, 4) . . ., 4 akik között ennek a világrendszernek az istene megvakította a nem hívők elméjét, . . .

(1János 5:19) . . .az egész világ a gonosz hatalmában van.

2019. okt. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
25%

Ezt komolyan bizonyítani kell?????

Ha az ember elmúkt 6 éves és volt valaha az utcán, egyértelműnek kéne lenni, hogy nem, hogy valami nem oké, de szinte semmi se az, és nem csak egy kicsit nem az.

2019. okt. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
31%
Mondjuk lehetne rosszabb is.
2019. okt. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Kérem, hogy a kérdésre válaszoljatok, köszönöm!
2019. okt. 13. 09:58
 5/37 Középút ***** válasza:
0%
Az első válaszoló idézeteiből csak a Lukácstól idézett rész nevezi meg a Sátánt. Persze nem zárom ki, hogy a többi is a Sátánra vonatkozik, de számolnunk kell vele, hogy nem Sátán az egyedüli gonosz elöljáró. Nyilván meglehetősen magasan áll a hierarchiában, azonban Ef 6:12 három gonosz szellemi csoportot is említ, (mindegyik többes számban, saját szavaimmal fordítva: "Fejedelmek", "Felettesek" és "Világtartók")
2019. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Legyetek szívesek, a kérdésre válaszoljatok és ne személyeskedjetek.

Az egyértelműség miatt jelzem, hogy nem vagyok Jehova tanúja.

A kérdésemre szeretnék válaszokat kapni és a kérdéstől eltérő üzeneteket inkább privátban írjátok meg egymásnak. Köszi!

2019. okt. 13. 13:15
 7/37 anonim ***** válasza:
Az 1. már megválaszolta, nem?
2019. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Hosszú a Biblia, lehet, hogy van több is.
2019. okt. 13. 14:26
 9/37 A kérdező kommentje:
6, 9, 11, 13, azt én tudom, hogy nem vagyok Jehova tanúja és már azt is tudom, hogy ti hova tartoztok.
2019. okt. 13. 14:29
 10/37 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, mert a Biblia szerint nem Sátán a világ ura, hanem Krisztus.


Jézus ugyanis a feltámadása után megkapott MINDEN hatalmat a mennyben és a Földön is. Kriszus korlátlan teljhatalommal rendelkezik, ahogyan János jelenései mondja róla: ő a Föld királyainak a fejedelme.


Ami Sátánt illeti, ő csak azért tevékenykedhet, mert Krisztus nem érvényesíti a hatalmát. Viszont még így is megvan kötve a keze, mert nem tehet azt, amit akar, tehát nem rendelkezik teljhatalommal. Ő csak egy bitorló, de messze nem a világ ura. Ezt csak a szekták tanítják

2019. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!