Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hivatalosan ki lehet "kereszte...

Hivatalosan ki lehet "keresztelkedni" az Iszlám vallásból?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi ennek a módja és van-e költsége?

2019. okt. 18. 08:00
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs erre lehetőség.
2019. okt. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
70%

NEM!

Hivatalosan halálbüntetés jár ezért.

Ezért sem házasodhat muszlim nő más vallásúval, mert akkor hivatalosan felveszi a vallását.


Más kérdés, hogy a modernebb területeken ezeket már nem erőltetik - de még ott is bármikor akadhat önjelölt ítéletvégrehajtó!

2019. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is úgy rémlik, mintha lenne olyan passzus a Koránba, hogy nem lehet elhagyni az iszlám vallást, mert halállal büntetik.
2019. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
30%

A Korán egyértelműen tisztázza hogy mindenkinek saját döntése hogy miben hisz és nem lehet kényszert alkalmazni. Az alábbi versekből például kiderül:


2/256 Nincs kényszer a vallásban.



17/107 Mondd (Muhammed -Allah áldja meg és adjon Neki örök üdvösséget): Higgyetek benne (ebben a Koránban) vagy ne higgyetek.



109/1 és 9 Mondd (Muhammed -Allah áldja meg és adjon Neki örök üdvösséget): Ó Ti Hitetlenek! Nektek megvan a magatok vallása és nekem is megvan a saját vallásom.



Tehát a válasz a kérdésedre, igen. Az iszlámellenes propaganda terjeszti hogy halálbüntetés jár annak aki elhagyja az iszlám vallást.

2019. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
96%

A Korán valóban szól a szabad hit választásáról.

És arról is, hogy HA már az iszlámot választottad, abból NINCSEN kitérés!

2019. okt. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
94%

#4

Hát persze, annyira iszlámellenes propaganda, hogy maga az iszlam.com oldal is említést tesz róla.


De ezen a jobboldali iszlamofób propagandával egyáltalán nem vádolható oldalon is erről beszél egy muszlim hitoktató:

[link]


De ez a vallástudományi írás is foglalkozik ezzel:

[link]


Szóval aki itt bármilyen propagandát terjeszt, az egyedül te vagy #4-es. Ugyanezt teszed a kurdok és Törökország kapcsán is.

2019. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
0%

Hogy az iszlám.com vagy a 24.hu mit ír nem érdekel. Én a Koránból idéztem mivel muszlimok ezt tekintik Isten szavának, nem az iszlám.com vagy a 24.hu cikkeit. A Korán egyértelműen kijelenti hogy nem lehet kényszer a vallásban.


68% -ods. Az hogy te egy marxista terrorszervezet mellé állsz és terrorista propagandát folytatsz, téged minősít.

2019. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

Talán azért ilyen kérdésekben inkább hagyatkozom az iszlam.com oldalra, mint a te propaganda dumádra. A 24.hu-s cikket is azért linkeltem, mert egy valódi muszlim tanító válaszol benne, nem pedig egy önjelölt, anonim nagyokos a gyakorin.

A Koránból idézett verseid pedig nem arról szólnak, amiről a kérdés. Persze, hogy szabadon lehet választani az iszlámot (legalábbis többnyire, azért közel se mindenhol, bizony sok helyen van kényszer Afrikában is). A kérdés arról szól, hogy ugyan ilyen szabadon el is lehet-e hagyni. Természetesen nem, akár halál is járhat érte az iszlám jogban.


Azt pedig jó lenne, ha jeleznéd melyik 68%-osnak írsz, mert itt is pl. ketten vagyunk.

2019. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
0%
Az iszlám.com oldalt feltehetőleg vahabiták szerkesztik akik nem a Koránt veszik alapul hanem saját népszokásaikat. Ez engem hidegen hagy. Én az iszlámról beszélek, nem vahabita arabok szokásairól. Persze te nyilván örülsz ennek mert az a vágyad hogy az iszlám erről szóljon, de ez szintén nem érdekel engem. Én a Koránt veszem alapul. Tudsz mutatni egy olyan verest a Koránban ami előírja hogy ki kell végezni az iszlámot elhagyókat? Keresgélj nyugodtan,de nem fogsz találni.
2019. okt. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
0%

"Azt pedig jó lenne, ha jeleznéd melyik 68%-osnak írsz, mert itt is pl. ketten vagyunk."


Honnan tudjam hogy ketten vagytok? Ha így van jelezd szépen hogy te egy másik 68%-os válaszoló vagy.

2019. okt. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!