Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Vallás

A kérdés
Lucifer-666 nevű felhasználó kérdése:

Hivatalosan ki lehet "keresztelkedni" az Iszlám vallásból?

Ha igen, akkor mi ennek a módja és van-e költsége?

Keress kérdéseket hasonló témákban: iszlám, muszlim

2019. okt. 18. 08:00  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3 4
Letargia nevű felhasználó válasza:

Szerintem nincs erre lehetőség.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/39Időpont 2019. okt. 18. 08:14 Privát üzenet

NEM!

Hivatalosan halálbüntetés jár ezért.

Ezért sem házasodhat muszlim nő más vallásúval, mert akkor hivatalosan felveszi a vallását.

Más kérdés, hogy a modernebb területeken ezeket már nem erőltetik - de még ott is bármikor akadhat önjelölt ítéletvégrehajtó!

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/39Időpont 2019. okt. 18. 08:17 Privát üzenet
Nekem is úgy rémlik, mintha lenne olyan passzus a Koránba, hogy nem lehet elhagyni az iszlám vallást, mert halállal büntetik.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/39Időpont 2019. okt. 18. 08:36 Privát üzenet

A Korán egyértelműen tisztázza hogy mindenkinek saját döntése hogy miben hisz és nem lehet kényszert alkalmazni. Az alábbi versekből például kiderül:

2/256 Nincs kényszer a vallásban.

17/107 Mondd (Muhammed -Allah áldja meg és adjon Neki örök üdvösséget): Higgyetek benne (ebben a Koránban) vagy ne higgyetek.

109/1 és 9 Mondd (Muhammed -Allah áldja meg és adjon Neki örök üdvösséget): Ó Ti Hitetlenek! Nektek megvan a magatok vallása és nekem is megvan a saját vallásom.

Tehát a válasz a kérdésedre, igen. Az iszlámellenes propaganda terjeszti hogy halálbüntetés jár annak aki elhagyja az iszlám vallást.

A válasz 24%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/39Időpont 2019. okt. 18. 09:20 Privát üzenet

A Korán valóban szól a szabad hit választásáról.

És arról is, hogy HA már az iszlámot választottad, abból NINCSEN kitérés!

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/39Időpont 2019. okt. 18. 09:26 Privát üzenet

Hát persze, annyira iszlámellenes propaganda, hogy maga az iszlam.com oldal is említést tesz róla.

De ezen a jobboldali iszlamofób propagandával egyáltalán nem vádolható oldalon is erről beszél egy muszlim hitoktató:

[link]

De ez a vallástudományi írás is foglalkozik ezzel:

[link]

Szóval aki itt bármilyen propagandát terjeszt, az egyedül te vagy #4-es. Ugyanezt teszed a kurdok és Törökország kapcsán is.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/39Időpont 2019. okt. 18. 09:31 Privát üzenet

Hogy az iszlám.com vagy a 24.hu mit ír nem érdekel. Én a Koránból idéztem mivel muszlimok ezt tekintik Isten szavának, nem az iszlám.com vagy a 24.hu cikkeit. A Korán egyértelműen kijelenti hogy nem lehet kényszer a vallásban.

68% -ods. Az hogy te egy marxista terrorszervezet mellé állsz és terrorista propagandát folytatsz, téged minősít.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/39Időpont 2019. okt. 18. 09:41 Privát üzenet

Talán azért ilyen kérdésekben inkább hagyatkozom az iszlam.com oldalra, mint a te propaganda dumádra. A 24.hu-s cikket is azért linkeltem, mert egy valódi muszlim tanító válaszol benne, nem pedig egy önjelölt, anonim nagyokos a gyakorin.

A Koránból idézett verseid pedig nem arról szólnak, amiről a kérdés. Persze, hogy szabadon lehet választani az iszlámot (legalábbis többnyire, azért közel se mindenhol, bizony sok helyen van kényszer Afrikában is). A kérdés arról szól, hogy ugyan ilyen szabadon el is lehet-e hagyni. Természetesen nem, akár halál is járhat érte az iszlám jogban.

Azt pedig jó lenne, ha jeleznéd melyik 68%-osnak írsz, mert itt is pl. ketten vagyunk.

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/39Időpont 2019. okt. 18. 11:28 Privát üzenet
Az iszlám.com oldalt feltehetőleg vahabiták szerkesztik akik nem a Koránt veszik alapul hanem saját népszokásaikat. Ez engem hidegen hagy. Én az iszlámról beszélek, nem vahabita arabok szokásairól. Persze te nyilván örülsz ennek mert az a vágyad hogy az iszlám erről szóljon, de ez szintén nem érdekel engem. Én a Koránt veszem alapul. Tudsz mutatni egy olyan verest a Koránban ami előírja hogy ki kell végezni az iszlámot elhagyókat? Keresgélj nyugodtan,de nem fogsz találni.

# 9/39Időpont 2019. okt. 18. 11:51 Privát üzenet

"Azt pedig jó lenne, ha jeleznéd melyik 68%-osnak írsz, mert itt is pl. ketten vagyunk."

Honnan tudjam hogy ketten vagytok? Ha így van jelezd szépen hogy te egy másik 68%-os válaszoló vagy.

# 10/39Időpont 2019. okt. 18. 11:52 Privát üzenet
1 2 3 4

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hivatalosan felvehető a raszta vallás?
Lehetek hivatalosan a református egyház tagja, ha nem fogadom el a kálvini kettős predesztinációt? Maga a ref. Egyház mennyire haladta meg mára azt a tant?
Ha Jehova tanúi egy hivatalosan államilag eismert egyházba tartoznak, akkor mondhatjuk, hogy a világ részét képzik?
Vissza lehet keresztelkedni, vagy van bármi mód leadni vallást, de másikat nem felvenni?
Magyarországon hivatalosan létezik Satánista párt?
Meg szeretnék keresztelkedni. Ehhez beszélnem kell egy pappal. És mikor menjek a paphoz? Menjek be a templomba és kopogja be? Vagy hogy? Honnan tudjam, hogy nincs e valamilyen...

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Vallás rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!