Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Buddha igazi neve?

Mi Buddha igazi neve?

Figyelt kérdés
Hogyan halt meg?

2019. okt. 18. 19:37
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Hogy halt meg?

Padmászanában, de lehet, hogy szidhászana volt az."


Ez valami lótuszülést jelent, de a halála körólményeiről mit tutok? Valami gombaevés rémlik. Ételmérgezés?

2019. okt. 20. 11:39
 12/20 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy herceg volt, én azt olvastam, hogy gazdag családba született, herceg volt, de miután megvilágosodott-bekattant (megfelelő aláhúzandó), az apja kitagadta, és koldus lett, nem volt már többé herceg. Fényűző életben élő hercegből hajléktalan koldus lett a megvilágosodása-vallásos bekattanása után.
2019. okt. 20. 11:47
 13/20 A kérdező kommentje:

'merges gombavval "ongyilkos" lett'


Az öngyilkosság gombával reális alternatíva?

2019. okt. 20. 11:49
 14/20 A kérdező kommentje:

olvastam az apjával való beszélgetését:

"

Egy nap apja elé állt, és megkérdezte: “Atyám, te önzetlenül szolgálod néped. Kérlek, mondd meg nekem: egész királyi hatalmaddal és a rendelkezésedre álló számtalan eszközzel, képes vagy-e megvédeni alattvalóidat a betegség, öregkor és halál szenvedéseitől? Én ezt a védelmet kívánom megtalálni minden lény számára.”

"


Ez a cél - hogy megvéje az embereket a betegségektől, öregkortól, a haláltól - kétségtelenül nemes cél, a kérdés az, hogy sikerült ez Szarvárta hercegnek (vagy a bekattanása után nevet változtató Buddha koldusnak)?

2019. okt. 20. 11:58
 15/20 anonim ***** válasza:

Öngyikos biztos nem lett.

Ő megvilágosodott, azaz a budhizmus rendszere szere szerint elérte amit akart. Az a teljes megszabadulás a körforgásos újjászületős rendszerből.

Ebben az állapotban arra kell figyelmet fordítan, hogy ne hagyja el a testét. Tehát ha a mi fogalmaink szerinti halálról beszélünk azt saját döntése alapján lépte meg, amikor úgy érezte elegett tett itteni küldetésének.

Tehát a halál oka az saját döntése volt.

2019. okt. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Balogh Vajk ***** válasza:
Teleszívta magát ürességgel, s tovaszállt.
2019. okt. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Halál a saját döntése volt? Akkor miért mondta, hogy ezt a mérges gombát csak a Magasztos, értsd csak ő tudja megemészteni?


Teleszívta magát ürességgel: ez egy blöffnek tűnik, amit nem lehet ellenőrizni.

2019. okt. 21. 18:49
 18/20 anonim ***** válasza:

Hát látom, hogy kérdező jobban értesült vagy nálam. gombát evett, akkor azt.

De az általad leírt mondat értelmezése lehet éppen, az, hogy a magasztos nem azonos Szidharta nevű személlyel (mint ahogy a budhizmus tanításának szerintem valahol ez része)...Tehát tudta, hogy a teste ezzel megszűnik működni, és ez is volt a szándéka.


Bár nekem furcsa ez a "magasztos" duma..

2019. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ne írjatok már ennyi hülyeséget légyszíves. Gautama Sziddhárta nevet kapta születésekor (bár ezt a fililógusok szeretik megkérdőjelezni). Mikor elérte a megvilágosodást létrehozott egy új “titulust” a Buddhát, ennek nagy jelentősége van ha megismered a filozófiáját. A Sákjamuni nevet pedig kapta. A Sákja harcos nemzettségből származott a muni pedig bölcset jelent= a sákják bölcse.
2022. szept. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

A sákja pedig a szkítának felel meg.

A szkíta persze nem egy nép volt, hanem a hatalmas földrajzi kiterjedésű, ősi gyökerű kultúrkör.

2022. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!