Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten amikor a templom èpitèsè...

Isten amikor a templom èpitèsèhez adta a rèszletes parancsot Dávidnak ès Salamonnak, a rèszletekbe szerepelt-e a kereszt kèszitèse a templom tetőre?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 20:30
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10.De az apostolok idejèben mikor Jèzus mar az ègbe volt,mièrt nem volt keresztvetès ès kereszt használat.Irj egy idèzetet az Ujszövetsègből a kereszt használatról vagy a tanitásárol ha kapsz.

Mièrt ennyire provokatív a feleleted?

2019. okt. 25. 11:43
 12/15 A kérdező kommentje:

Hat ha akkor voltak katolikusok ott, akkor volt kereszt is.

De a kereszt nem ott ès nem akkor született,mindhogy a katolikus vallás sem.

2019. dec. 31. 22:32
 13/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 milyen "bibliát" "első időkben"?

mar akkor megvolt az eredeti "NWT" milyen nyelvu volt?

2020. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"De az apostolok idejèben mikor Jèzus mar az ègbe volt,mièrt nem volt keresztvetès ès kereszt használat.Irj egy idèzetet az Ujszövetsègből a kereszt használatról vagy a tanitásárol ha kapsz.


Mièrt ennyire provokatív a feleleted?"


Akkor olvasd már el a saját kérdésedet. Dávidról van szó, az akkori időkről, és nél pedig az apostolokról. A lényeg az, hogy bele tudj kötni másba. Megadtam a választ, fogd fel és dolgozd fel! Dávid idejében még nem élt Jézus és nem halt kereszthalált! Ezt úgy meg bírod emészteni? Vagy még ezt sem tudtad???

2020. jan. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 szp72 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Dávid és Salamon semmilyen részletes parancsot nem kapott a templomot illetően, az persze igaz hogy a szent sátor alapvető hármas tagolódása megmaradt: udvar-szentély-szentek szentje. Például a gránátalma, oroszlán vagy kerub dombormű díszítések sem Isten pontos utasítására kerültek a helyükre. Vagy hol parancsolta Isten, hogy kerüljenek ökör szobrok a mosogató medence alá?


A keresztény templomok tetején pedig azért van kereszt, hogy a távolból is látszódjon a keresztény tanítás legfontosabb üzenete:


"Én azonban nem akarok mással dicsekedni, mint Urunk, Jézus Krisztus keresztjével. Általa keresztre szegezték nekem a világot, és engem is a világnak." (Gal 6,14)


"mi a megfeszített Krisztust hirdetjük," (1 Kor 1,23)


"Mert nem akartam másról tudni köztetek, mint Jézus Krisztusról, mégpedig a megfeszítettről."(1Kor 2,2)


A keresztények szabadságban élnek, sok mindent tehetnek, ami nincs szigorúan megparancsolva. Rossz lehet neked ilyen merev szabályok közt élned.

2020. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!