Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy 17 éves fiú barátom,...

Van egy 17 éves fiú barátom, akivel akárhányszor elmegyünk egy út széli kereszt vagy templom mellett keresztet vet. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Nem vallásos, a családja sem az, de ha keresztet lát vagy templomot akkor keresztet vet.

Mi értelme van ennek akkor, ha nem vallásoa?



2018. jún. 4. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy még is hisz, csak nem nagyon mutatja? Esetleg nagymamától tanulta.
2018. jún. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Én mamámtól láttam, mikor autóval mentünk valahova. Szerintem is vallásos, csak nem mutatja. Nekem is mindig eszembe jut, ha elmegyünk mellette de nem vetek keresztet.
2018. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hát ismerem vagy 8-9 éve, csak tudnám róla ha vallásos lenne. Templomba sem jár, meg egy vallásos ember szerintem nem káromkodna annyit mint ő.
2018. jún. 4. 21:38
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem kérdezd meg tőle, az a biztos, mert mi itt csak találgatunk.
2018. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani hogy távozz tőlem gonosz erő ><

Meg mikor olvasom némelyiken hogy az Úr közel, és pont ott vagyok, hát elég érdekes, hogy honnan tudják :o

2018. jún. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Vallásos babonaság, elsősorban római katolikusok csináljak, én is láttam idős nénit a 7-es buszon rituálézni.
2018. jún. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
50%

nem szereti nem hisz benne de feli


perasze lehet megis elozo ketto is


karomkodasnek es a hitnek nincs koze egymashoz


szerinted nem gyonnak sokan karomkodas miatt?

2018. jún. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs benne semmi babonaság, ha az ember hívő lélekkel tesz ilyet. Azért vetünk keresztet útmenti keresztnél, mert ezzel Jézus kereszthalálára emlékezünk. Templom előtt meg azért, mert hitünk szerint ott bent az Eucharisztiában jelen van Krisztus valóságosan.

Viszont, ha amúgy nem hívő, akkor lehet egyfajta babonaság.

2018. jún. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Leginkább azért, mert így nevelték. Megszokás anélkül, hogy tudatosulna. Nem szabad okot keresni mindenben, vagy ha mégis, ilyesfélére is kell gondolni.
2018. jún. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

#6, neked muszáj minden egyes kérdéssel beböfögni valamit a katolikusokról, főleg úgy, hogy nem is vagy tisztában az adott dolog jelentésével?

A keresztvetés szokása az őskeresztény korba nyúlik vissza, és ezzel valljuk meg a hitünket a Szentháromságban, és Krisztus keresztáldozatában. Ez nem egy babona.

2018. jún. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!