Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint a halál után...

A Biblia szerint a halál után alvás van vagy mennyország? Nekem nem egyértelmű

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 08:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Attol fugg ?

Mert ha hamvasztanak akkor hamu vagy ! Ugy meg nem lehet aludni szerintem !

2019. nov. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%
Némelyik felekezet (pl adventisták) a lélekaluvásban hisznek a Bibliára hivatkozva. Viszont ha ez így lenne, akkor Jézus egész élete teljesen értelmetlen lenne. Hiszen ha minden ugyanúgy marad mint Jézus előtt, akkor mi értelme lett volna az ő szenvedésének, halálának, feltámadásának...
2019. nov. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kering egy történet a hamuban sült pogácsáról és az átkozottakról, ami egy szörnyű hibá elkövetése miatt megpecsételte a jelenlévők sorsát (és a gyomrát)... a folytatást inkább töröltem...


Nos a Biblia feltámadásról ír. Nem ujjászületésről. A kérdés, hogy rögtön halál után vagy sem? És a földre vagy a mennyországba? Sokat jártam templomba és mindig az azonnal a mennyország vagy pokol opcióra szavaztam. Lehet, hogy az oka tényleg az, hogy katolikus templom volt. De nem jut eszembe olyan rész, ami ezt cáfolná és nem ferdítés.

2019. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

"alvás"

Isten terveiben nem volt benne az emberek angyallá változtatása, mert az embert a földi életre szánta, ezért is hozta létre, ebben a közegben. A lázadáskor pedig kijelentette az itéletet, visszatér oda ahonnan jött. Az első ember nem küzd kinok között a "pokolban", mert a büntetése a halál, vagy is az életének megszüntetése. Nem is hozott ilyen irgalmatlanul aljas dolgot létre, mivel a szeretetét itt is gyakorolja, amikor büntetét szab ki.


Az utódok számára pedig a a halál megszüntetését szervezte meg a megváltás jogi következményével, ami által a feltámadás, az az, az élet vissza ajándékozása a terv alapján. Jézus nem az égi örök életet váltotta meg, hanem ami elveszett, és ez a Földre szól.

A Bibliában a Tűz kifejezése a teljes megsemmisülést jelenti, amit azért használt Jézus is, hogy ezzel a feltámadás lehetősége nélküli halált szemléltesse. Aki ebben az itéletben részesül, az nem kap lehetőséget arra, hogy újra éljen.

2019. nov. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Igazából mindegy, attól függ, hogy honnan nézzük. Ahogy az ember meghal, onnantól már nem érzékel időt, s csak egy pillanat, amíg Isten ítélőszéke elé áll. Mivel Istenben nincs változás, örök időtlenség, így lesz az üdvözült ember számára is.
2019. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
A Biblia szerint a lélek él tovább, kérdés hogy mit választott: Istennel vagy nélküle. Majd a feltámadáskor kap új testet. Ki erre támad fel, ki arra. A halálalvás egy eszméletlen buta tévtanítás. Azokat a bibliai versekre alapoznak, amik a test haláláról szólnak, a többit pedig figyelmen kívül hagyják.
2019. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%

"A Biblia szerint a lélek él tovább,...

Azokat a bibliai versekre alapoznak, amik a test haláláról szólnak, a többit pedig figyelmen kívül hagyják."

Valóban?

(Prédikátor 9:5, 6) 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs több jutalmuk, mert teljesen elfelejtik őket. 6 Többé nem éreznek szeretetet, gyűlöletet és féltékenységet, és többé nem vesznek részt semmiben sem, ami a nap alatt történik.

Ezt Hogyan érted kedves válaszoló társam? A halottaknak semmilyen lehetőségük nincs az életben további érzékelésre ami az életben történik. Már pedig, ha tovább élne, bármilyen formában akkor a vers nem igy szólna. Itt jól látható, hogy megszűnik az öntudat, és minden érzékelés, tett. Mint amikor valaki alszik, nem érzékeli addig a körülöttezajló eseményeket-

Isten nem igért sem Ádámnak sem senkinek halál utáni életet más formában, mert az élet ajándék, és ha valaki méltatlan erre, akkor a büntetése annak megvonása. Ellenben nem is kapott büntetést, és az ajándékot Isten büntetésre használja.

2019. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%

"A halálalvás egy eszméletlen buta tévtanítás"


Jézus volt az, aki ezt bevezette, amikor azt mondta a halott Lázárról, hogy alszik. Holott valójában halott, élettelen volt.

Ezt azért mondta igy, mert Neki, vagy az Atyjának, olyan könnyű egy halottat életre kelteni, életet adni, mint ahogy egy ember képes egy alvót felébreszteni. Nekik nem gond ezt megtenni, hatalmuk van hozzá. ezért használta az "alszik" kifejezést.

2019. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7# erről beszélek. Ez a test halála. A földi test halála. Ezeket a dolgokat fizikai test nélkül az ember a halála után már nem tudja csinálni.


8# semmiből nem állt az alvó testbe visszaengedni a lelkét. Ez sem túl bonyolult, de tudom, hogy az őrtorony a halálalvás végtelen ostoba és bibliaellenes tanítását erőlteti.

2019. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak hogy az ember, nem felülről való, és nincs halhatatlan lelke. Ezt csak egyedül Jézus mondhatta el magáról, hogy emberként megkellett születnie, a megváltás érdekében.

(János 8:23) . . .: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az ember élete pedig attól az Istentől kapott erőtől függ, ami a légzést idézi elő, ami pedig beinditja a belső szervek mozgását. S nem egy másik létformától.

Isten nem angyaloknak adott fizikai testet hogy itt éljenek emberként. Ezt abból is lehet látni, hogy soha nem engedte meg, hogy az angyalok emberként éljenek.

A démonodk akik nem őrizték meg a rendeltetési helyüket, fizikai testet csináltak maguknak, és a Földön levő Nőkkel létesitve kapcsolatot, torz szülött utódok jöttek létre.

Őket nevezték Nefileknek. Ezeket az angyalokat Isten ép ezért megbüntette.

Az özönvizkor pedig csak azok az angyalok menekültek meg, akik fizikai testet öltöttek, az utódaik és a többi ember meghaltak, és nem kerültek sehova. Ő rájuk, mint Sátán támogatóra is pusztulás vár, és semmilyen más életformában nem élhetnek tovább....ahogy az ember sem.

2019. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!