Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetnek keresztszülők?

Lehetnek keresztszülők?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Katolikusnak szeretném megkeresztelni a lányomat, de a keresztszülők (házasok) evangélikusak.

Szerintetek találok olyan papot, aki megkereszteli?

Keresztszülőnek szeretném, s nem annak a tanúnak.

Vagy kénytelen leszek evangélikusnak keresztelni? :(

Nem tudok más alkalmas párt találni neki.


2019. nov. 4. 04:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

"Vagy kénytelen leszek evangélikusnak keresztelni? :("


Miért raktál szomorú fejet? Mivel rosszabb a te szempontból, hogy milyen felekezethez tartozik?


Nem az lenne a lényeg inkább, hogy Krisztus Egyházhoz tartozzon, vagyis mindegy milyen földi felekezethez tartozik, de Isten pecsétje rajta van?!

2019. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Elvileg nem lehet, de van olyan pap, aki nem kötözködik.

A mi keresztlányunk görög katolikus, a papnak annyi volt a kérése, hogy legalább az egyikőnk legyen szintén ugyanez (párom és szinte az egész család református). Anyuka magabiztosan rávágta, hogy én az vagyok, pedig én még rá is kérdeztem, mikor beszéltünk róla, hogy római katolikus vagyok, nem lesz-e gond. Szóval nem tudom, hogy véletlen volt-e vagy szándékos a tévedés. :D

Mindenesetre a keresztelőn, mikor kibukott, anyukára csúnyán nézett a pap, de nem mondta azt, hogy nem lehetünk keresztszülők így.

2019. nov. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első: mert római katolikusnak szeretném. Ennyi a válasz.
2019. nov. 4. 09:08
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Miért annyira fontos a keresztszülő, ha úgy se találsz alkalmas embert a feladatra? Egyébként nem szükséges, hogy pár legyen, lehet egy személy is, sőt keresztszülő nélkül is keresztelnek.

Mivel ti katolikusak vagytok, ezért nem nagyon tudod evangélikusnak keresztelni, egy evangélikus pár pedig nem lehet katolikus gyermeknél keresztszülő. Hogy várnád el tőle, hogy a katolikus keresztény hitre nevelje gyermekedet?


Azzal mi a bajod, ha csak tanúként van jelen? A gyerek ettől még hívhatja keresztanyunak/apunak.

2019. nov. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak tanúk lehetnek. Hivatalosan ennek lesznek beírva az anyakönyvbe. Persze családban hívhatjátok másképp. :))

Ha nincs más alkalmas pár, akkor is megkeresztelik így. Nem kötelező, hogy legyen keresztszülő, az egyházjog úgy írja elő, hogy ajánlott, hogy legyen. Nekem sincs (sőt, tanú sem volt), mégis megkereszteltek.

2019. nov. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Párom evangélikus
2019. nov. 4. 13:48
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Félsz attól, hogy mit fog szólni a pap, hogy a gyermek meg van keresztelve evangélikusok által? Vagy hogy rossz szemmel fog nézni rád?

Az evangélikusok keresztségét elfogadják a katolikusok is. Nem kell evangélikusnak lennie, ha ők keresztelik.

2019. nov. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet keresztszülő nélül kereszteltetem meg :) Lényeg, h meglegyen, s tudom én is tanítani. :) sok keresztszülő sajnos eltűnik az évek folyamán, vagy rosszul lett választva.
2019. nov. 5. 08:36
 9/9 anonim ***** válasza:

#8

Nyugodtan tégy így, saját rokonságból is tudnék több példát, ahol teljesen feleslegesen lett valaki keresztszülőnek megválasztva. Ha megkeresztelteted, saját hited szerint igyekszel majd nevelni őt, elviszed vasárnaponként templomba, az már bőven többet ér, mint a legtöbb keresztszülő.

2019. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!