Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik az ifjúsági hittanon?

Mi történik az ifjúsági hittanon?

Figyelt kérdés
Középiskolás vagyok, és nemrég kezdtem el a vallás felé fordulni, de nem tudok róla sokat, és ezen változtatni szeretnék. Ez hogyan lenne a legegyszerűbb? Esetleg megbízható internetes források vannak? Tudatlanságom miatt egyelőre félek elmenni templomba, pedig láttam, hogy vannak ifjúsági hittan órák, de attól tartok ott olyanok vannak leginkább, akik bérmáltak már, így nálam jóval tájékozottabbak. Római katolikus vallásról lenne szó. Esetleg lenne valaki aki üzenetben segítene nekem elindulni az úton?

2019. nov. 6. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

off: 9-es,

ha már szóba hoztad, ez így helyes, ahogy írtam. Mivel ez nem múlt idő, hanem afféle passzív: a megbérmáltak, a bérmáltak.

pl. hasonló a köt igéből: kötött sál. Nem a sál köt, hanem "kötve van". A bérmált meg "bérmálva van" :)

2019. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ja, akkor meg nem passzív, hanem melléknév többesszámban. Jóvanna, nem kötözködöm. :)
2019. nov. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Látom, megihletett a köt ige, és köd ott kinn :)
2019. nov. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Prókátor ***** válasza:
100%

Igen, vannak megbízható internetes források. Ha csak szemezgetni akarsz egyelőre, akkor olyanokat javasolnék, mint a 777, vagy Chritiane blogja; ők is szemezgetnek a különböző témákban (a 777 viszonylag ökumenikus, de alapvetően katolikus). Vannak egyéb oldalak is, témák szerint is különválva, pl hitvédelmi oldalak. De ezek többsége bizonyos szintű teológiai ismereteket alapvetőnek tekint, ezért kezdésnek nagyon nem ajánlom. Vannak a témába illő oldalak/csoportok a Facebookon is.

De a legbiztonságosabb módszer, ha hittanon, és gyakorlatban (értsd: szentmisén) kezded el tanulni. A hittant akár pap vagy diakónus, akár hitoktató tartja, eléggé felkészült lesz teológiailag, hogy válaszoljon akár a bonyolultabb kérdéseidre is - csak légy türelmes, ha azt a választ kapod, hogy "erről úgyis fogunk majd tanulni"

2020. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!