Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény hívők! Milyen...

Keresztény hívők! Milyen érzés volt az amikor Isten magához szólított titeket? Miben változott meg az életetek?

Figyelt kérdés
2019. nov. 8. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ha Isten magához szólítja őket, már nem fognak ide irogatni :D
2019. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

#1

Nekem is ez jutott eszembe. :)

2019. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Lett egy új haverom akivel mai napig iszogatunk
2019. nov. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

Ezt a kifejezést"... Isten magához szólított..." - én csak temetésen hallottam.. te új értelmet adtál neki :-)

Isten nem szólít így semmilyen értelemben magához embereket. mert a Biblia azt írja "az anyaméh gyümölcse jutalom", amelyet Istentől kapunk. Akkor ha adja, miért venné el x idő múlva? Sajnos az ember egyenlőre meghal, de ez az öröklött bűn következménye, nem Isten vesz vissza valamit, amit már egyszer adott. Képzeld el, ha visszavenné tőlünk Krisztus váltságát...na az nagyon szomorú lenne ránk nézve. De Isten maga a szeretet, és amit ad az egyik kezével, azt a másikkal nem veszi vissza. Ezt inkább mi emberek szoktuk tenni....

A te szóhasználatoddal élve, Ő így "szólít" magához embereket:

János 17:3 "Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."

Róma 6:23 "Mert a bűnért járó fizetség a halál, az ajándék pedig, amelyet Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által."

Cselekedetek 4:12 "Továbbá senki más által nincs megmentés, mert Isten nem adott más nevet az ég alatt az emberek között, amely által megmenekülhetünk.”

János 1:17 "Mert a törvényt Isten Mózes által adta, de Jézus Krisztus által mutatta meg, hogy mi a ki nem érdemelt kedvesség és az igazság."

Efézus 4:21 "feltéve persze, hogy hallottátok őt, és tanítottak benneteket általa, mivelhogy Jézusban van az igazság."

2019. nov. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha az Isten "magához" szólított volna, már nem lennék az Élők Sorában egyáltalán. :)


A köznyelvben "megtérés"-ként emlegetett folyamat pedig MINDENKINÉL NAGYON KÜLÖNBÖZŐ MÓDON ZAJLIK LE! (Nincsen egységes "recept".)

2019. nov. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Frankó! Miután Isten magához szólított, az élők sorában éreztem magam. És még mindig nem vágta el a torkom, pedig néha rászolgáltam volna.

Egyébként érzések átélésére alapozni azt, hogy megállapítsd, Isten magához szólított-e, teljesen rossz megközelítés. Az érzések sok mindenre jók, de arra, hogy megítéld ákltaluk az igazságot, vagy azt, hogy megváltott vagy-e vagy sem, arra teljesen alkalmatlanok.

Abban változott meg az életem, hogy amit Jézus ígért a tanítványainak, azt megkaptam. Nyomorúságot. Apát, anyát, testvért, üldöztetésekkel együtt.

üdv: Stefán

2019. nov. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, szerintem te arra gondoltál, hogy " Isten megszólít " és nem pedig, hogy 'magához szólít'. Azok akik az Isten hangját hallják [a fejükben], azok inkább a templom és a lelkész helyett, keressenek fel egy szakpszichológust.
2022. júl. 17. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem szólított magához Isten, nem változott meg az életem.
2023. jan. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán inkább LETÉRÍTETT A HELYTELEN ÖSVÉNYRŐL?! Így is lehet érteni a feltett kérdést - ugye?!


Más megközelítési módban próbálom elmagyarázni az érdeklődési szándékot.


5-ös válaszoló voltam

2023. jan. 14. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!