Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bemerítés bizonyságtétel...

Bemerítés bizonyságtétel nélkül - milyen protestáns keresztény gyülekezetekben merítenek be anélkül, hogy ki kellene állnom mindenki elé mikrofonnal beszédet tartani?

Figyelt kérdés
Láttam videókat, hogy néhány gyülekezetben csak 2-3 eldöntendő kérdésre kellett válaszolni, hogy "Hiszed-e...? Elfogadod-e...?" stb. De hol vannak ezek? Engem ez tart vissza évek óta a bemerítéstől, mert képtelen vagyok kiállni emberek elé. Meghallom mikrofonban a saját hangom és leblokkolok. Meg sose tudtam csak úgy "rizsázni", hogy mindenki engem néz. Négy-hatszemközt szívesen mesélek természetesen a bizonyságomról bárkinek, akit érdekel, volt is már rá példa. Csak nem szeretnék kiállni a színpadra, főleg, hogy nem is mindenhol kötelező. Úgyhogy valahogyan ezt megkerülve szeretnék már a keresztény egyházhoz tartozni.
2019. nov. 11. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Elég szomorú, hogy van ilyen kereszténynek mondott gyülekezet...

A történelmi egyházakban megmaradt az a 3 kérdés, ami források alapján már az ókeresztények keresztségénél is jelen voltak: Ellene mondasz-e a Sátánnak? Hiszel-e Istenben, a Mindenható Atyában, Jézus Krisztusban és a Szentlélekben? És akarod-e elnyerni ebben a hitben a keresztséget?

Ez a lényeg igazából. Katolikus és evangélikus keresztelés esetén biztosan így van, szerintem reformátusnál is (csodálkoznék, ha náluk kéne mikrofonba rizsázni..).

2019. nov. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Jehova Tanúinál csak 2 kérdés van.
2019. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
1# nálunk baptistáknál pedig ez van és keresztények vagyunk. Igen, ki szoktunk állni, és van aki pár mondatot mond, bizonyságot téve a gyülekezet tagjai előtt Krisztusról, elmondja a megtérését, ami nagyon sokszor felemelő és bátorító. Elég baj, hogy nálatok mindenkinek titkos hite van. Sosem olvastam olyat a Bibliában, hogy magunkba kell tartani azt, ha bármi van a szívünkben, vagy épp azt, hogy ki hogyan találkozott VELE. Ét olyan, mintha valaki nem vállalná fel nyíltan a házastársát és azt akarná, hogy az esküvőn ő ne legyen már elől jelen, inkább hátul elbújna, mert lámpalázas. És szerintem mindenkinek van ilyen problémája, hogy fél mikrofon előtt, de idáig nálunk mindenki képes volt legyűrni, mert tapasztalatból mondom, hogy nálunk mindenki büszke a megtérésére.
2019. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Valóban elég szomorú, hogy a legtöbb helyen ilyen feltételhez kötik, és nem hagyják meg a lehetőséget, hogy az tegyen hosszabb bizonyságot, aki szeretne. Ezzel gyakorlatilag kizárják az introvertált embereket.
2019. nov. 11. 15:14
 5/7 anonim ***** válasza:
47%
Full introvertált vagyok, úgyhogy nagyon rossz embernek panaszkodsz. Mellesleg nálunk, ahogy írtam, van aki csak pár mondatot mond. Viszont felmerül a kérdés, ha még hívők előtt sem tudod felvállalni a hited, akkor mások előtt, akik nem hisznek, hogy teszed?
2019. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Amit az első írt, azokra a kérdésekre válaszolva is fel lehet vállalni a hitet, akárcsak a házasságkötésnél. Ott is csak válaszolni kellett, meg szó szerint elismételni a fogadalmat. Nem nekem kellett megfogalmazni a szöveget! Természetesen a jegyesoktatáson elmeséltük részletesebben is a megismerkedésüket, ahogy a megtérésemről is szívesen beszélgetek a pásztorral, vagy mással, akivel szóba kerül. Ezt már említettem is.

De még mindig nem értem, hogy miért én írjam, fogalmazzam és adjam is elő a történetemet egy bemerítés alkalmával?

Mondjuk nem is fontos, a kérdés az volt, hogy hol van lehetőség enélkül?


Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak!

2019. nov. 12. 00:02
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod. De ez van, amikor az ember maga választja ki azt, hogy neki mi tetszik és nem akarja elfogadni Isten akaratát, mert ő úgysem képes rá. Ez minden, csak nem hit.
2019. nov. 12. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!