Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia melyik mondata bizonyít...

Biblia melyik mondata bizonyítja, hogy Ábrahámám és Mózes istene ugyanaz és megegyezik az egyetlen teremtő Istennel?

Figyelt kérdés

2019. nov. 14. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem egészen értelek. A biblia szerint egy isten van, tehát kizárásos alapon ugyanaz kell, hogy legyen, nem?
2019. nov. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Az lenne a legcélravezetőbb, ha te magad tanulmányoznád átt Ábrahám és Mózes eletét először is azért mert ez számodra hasznos lesz és ha van ilyen mondat akkor megtalálod.

2019. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
"Azután így folytatta: „Én vagyok az Isten, atyáid Istene: Ábrahám Istene, Izsák Istene, Jákob Istene.” Erre Mózes eltakarta arcát, mert félt Istenre tekinteni."
2019. nov. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Ábrahám istenének nevezi magát Jehova, ami azt jelenti, hogy ő csak egy a sok közül. Nem ő a teremtő.
2019. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%
"Mózes ezután így szólt az Úrhoz: „De, Uram, én nem vagyok a szavak embere. Azelőtt sem voltam és most sem vagyok, amióta szolgáddal beszélsz. A szám akadozó, a nyelvem lassú.” Az Úr ezt válaszolta: „Ki adott szájat az embernek, ki teszi némává vagy süketté, látóvá vagy vakká? Nemde én, az Úr?"
2019. nov. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

3#


5#


Ezeket Áron is mondhatta a bokor mögött guggolva, szenvedő hangon. Ti meg istennek hiszitek, mert azt mondta egy hang, hogy ő az úr? Nem hiába úr, nem pedig Isten.

2019. nov. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

"Ábrahám istenének nevezi magát Jehova, ami azt jelenti, hogy ő csak egy a sok közül."


Mózesnek ugyanez az Isten úgy mutatkozik be: "VAGYOK A KI VAGYOK." (2Móz 3,14). Amivel azt fejezte ki, hogy Ő az az Isten, aki VAN. Azaz, aki létezik. Mivel a többi isten nincs, csak kitalálták őket, nem léteznek.

2019. nov. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia,


Egészen pontosan a Tízparancsolat azon belül is a 4. parancsolat:

“Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, aki a te kapuidon belül van;

Mert hat napon teremtette az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, ami azokban van, a hetedik napon pedig megnyugodott. Azért megáldotta az Úr a szombat napját, és megszentelte azt.” (II.Móz. 20:8-11)

Ezt az Isten a saját ujjával írta a kőtáblára.


Üdv. Péter

2019. nov. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

7#


"Vagyok aki vagyok" mondhatnád te is, ha titkolótni akarsz. Tehá Isten lennél?


8#


Isten a SAJÁT ujjával írta a kőtáblába? Ezt butaságot honnan vetted? Bár ha Mózes istennek adta ki magát, akkor lehetséges.

2019. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8-as válaszadó elmagyaráznád hogyan vonatkoztatható a 10 parancsolat ezen belül a 4. a szombatról szóló rész Ábrahámhoz? leszámítva azt hogy te adventista felekezethez tartozol, más okot nem látok erre a kicsavart értelmetlen válaszra💪.

Köszönjük a részvételt a fórumban🍇😀

2019. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!