Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent tisztelni a szülőt,...

Mit jelent tisztelni a szülőt, ha tisztességtelen?

Figyelt kérdés
Ezt a parancsolatot (Tiszteld apádat és anyádat!) hogyan lehet betartani, ha szülő a saját gyerekével sem tisztességes? Mit gondoltok, a Jóisten ezt ilyenkor hogy értette?

2019. nov. 16. 19:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
34%
Mit vétettek ellened a szüleid?
2019. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
23%
Azt jelenti hogy szót fogadsz mert a szüleid
2019. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy fordításról szóló előadáson volt róla szó:


Ez a parancsolat eredetileg arról szólt, hogy gondoskodj róla, ha megöregszik.


A parancsolat még abban az időben készült, amikor nem létezett nyugdíj rendszer. A gyerekek feladata volt a szülőkről gondoskodni. Korábban elfogadott volt, az öregek magára hagyása, vagy megölése megfelelő rítus keretében.

2019. nov. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem reklámozod a tisztességtelenségüket, hogy törődsz velük, amennyire rajtad múlik, megadod nekik azt, amire öregségükben szükségük van egy normál emberi élethez, hogy nem adod vissza nekik, ha bántottak téged (eleve azzal, hogy tisztességtelenül éltek: te akkor is tisztességesen fogsz élni, és velük is tisztességesen bánsz). Ilyesmiket.
2019. nov. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
Egyébként hány éves szülőkről és hány éves gyerekről van szó?
2019. nov. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit csak lehetett, elkövetett ellenem születésemtől fogva. És nem ilyen , brühühü, nem bulizhatok 10 évesen dolgok miatt írom ezt. 11éve nem láttam és nem is szeretném. Elfogadom és értem, miért viselkedett így (ez egy pszichés anomália, ami nem kifogás amúgy), de nem vagyok hajlandó részt venni benne. A jó tulajdonságokat és az amúgy nagy tudását elismerem. Senkinek rosszat mondani nem negedek olyan dologban, ami tudom, hogy nem igaz. Én nem terjesztek róla semmit. Ezzel tisztelem meg, hogy nem piszkálom a dolgokat.
2019. nov. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
3%
Adsz nekik egy fülest.
2019. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

Nélkülük nem lenne életed igazából (ennek ellenére vannak, akik jószágként tekintenek a szülőre még akkor is, amikor az nem egy vadállat).

Továbbá lásd: Ha valaki nem mentené meg az életedet, akkor nem folytatódna. Nem az volna a normális, hogy onnantól (mikortól megmentett) az övé vagy, addig amíg élsz? Ehelyett van, akinek még neki áll feljebb feleselni, lázadozni, szemrehányást tenni.

2019. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%

Először is próbáld megérteni, miért éreznek, vagy tesznek így a szüleid.

Mivel tökéletlen emberek, a szülőket is sújthatja az alkalmatlanság érzése.

Mit jelent ’tisztelni’ őket? Azt, hogy megbecsülöd őket.

Tisztelettudóan beszélj a szüleiddel, és a szelídség szellemében magyarázd el, mit érzel. Még akkor se beszélj velük tiszteletlenül, ha nem úgy válaszolnak, ahogy szeretnéd

A „tisztelet” itt az indokoltan kinevezett hatalom elismerését jelenti.

Ez a tisztelet a legtöbb esetben még akkor is jár, ha szüleid hitetlenek vagy nem mutatnak jó példát.

Azért kell azokat tisztelni, mert a szüleik Istentől kapott hatalommal rendelkeznek és azért is, amit a szüleik tettek, például világra hozták őket, táplálták és felnevelték gyermekkoruktól kezdve.

Gondolj az áldozatokra, amelyeket a szüleid hoztak, hogy ellássanak élelemmel, ruházattal, lakással gyógykezeléssel, és sok más hasonló dologgal.


Miért kell igy tenned, ha igazságtalanok is. Mert egy részt példát mutatsz, másrészt pedig a következő mondat igy szól:

(Efézus 6:1–3) 6 Gyermekek, engedelmeskedjetek a szüleiteknek összhangban az Úr akaratával, mert ez igazságos. 2 „Tiszteld apádat és anyádat” – ez az első parancs, amelyhez ígéret fűződik: 3 „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.”

Amikor engedelmeskedsz a szüleidnek, mert tiszteled őket, akkor Istent is tiszteled, hiszen az ő parancsa az, hogy engedelmeskedj nekik.

Boldoggá teszed égi Atyádat, és ő csodálatos áldásokat áraszt rád!

A jövőd biztonsággal Isten kezében van

2019. nov. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát tudod, szerintem nem véletlen nem úgy szól ez a rész, hogy szeresd a szüleidet, csak mert világra hoztak, és fogadj el mindent jónak amit tesznek. Annyit mond, hogy tiszteld őket. Szerintem ez annyit jelent, hogy mikor már valamiben ők lesznek kiszolgáltatottak neked (mert ugye gyerekként épp fordított a helyzet), ne élj vissza ezzel. És ezen belül, hogy ez mit jelent, az már valószínűleg azon múlik, hogy kit hogyan neveltek fel.
2019. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!