Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » "Van olyan út, mely helyesnek...

"Van olyan út, mely helyesnek látszik az ember előtt, és vége a halálra menő út. " Példabeszédek könyve:14:12 Mely út lehet ilyen?

Figyelt kérdés
Tudtok mondani olyan utakat, amelyek látószlag jók, de a halálba vezetnek?

2019. nov. 17. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Humanizmus, szekták.
2019. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az élet
2019. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Nemzeti szocializmus, túlzott liberalizmus, ezotéria stb.
2019. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
32%
Az összes vallás. Kezdve a keresztényektől a katolikuson át a Jehova tanúiig. Mivel nem a Bibliát követik. Nem tartják be azt amit ELOHIM örök időkre kötött, azt gondolván hogy eltörölték azt.
2019. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jézus válasza, hogy egy keskeny utacska, és kapu az. S ezt nagyon kevesen találják meg.

Jézus a látszólagosságra ezt mondta:

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

Az aki Jézus nevére hivatkozik, elismerve mint Messiási királyt, semmit nem jelent. Jézus szavai alapján, az Atyja akaratát kell tenni.

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem, hogy »Uram, Uram«, hanem csak az, aki cselekszi égi Atyám akaratát. . .

Mi az Atya akarata?

Sajnos sokan az Atyát sem ismerik, mivel a Fiut emelik ki, mint Istent, s erre Jézus mondott egy elgondolkodtató dolgot:

(János 15:21) 21 De mindezt azért művelik majd veletek, mert a tanítványaim vagytok, és nem ismerik azt, aki küldött engem.

Ha pedig nem ismerik az Atyát, akkor hogyan is tehetik az akaratát? Hiszen Jézus van a Fókuszban, és ennyi.

(1Timóteusz 2:3, 4) 3 Ez jó és elfogadható a mi Megmentőnk, Isten szemében, 4 akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson.

Az irás szerint van pontatlan ismeret is. Ez akadályozza, hogy helyes ismeretet kapjon, és azok alapján éljen is.

Igy sokan Jézus nevében "hatalmasnak" tűnő, talán még jótékonynak látszó dolgot is tesznek, ami biztos nem lenne baj. Azonban a fontosabb dolgokat, nem teszik.

(Filippi 1:9, 10) . . .jobban bővelkedjen pontos ismerettel és teljes tisztánlátással; 10 hogy megbizonyosodjatok a fontosabb dolgokról,. . .


A Farizeusok sok mindent tettek Isten nevében, még sem fogadta el Őket. Mert amit valóban első helyen tartva tenniük kellett volna, azt nem tették.

ezért van az, hogy Jézus szavaival ééve, nagyon kevesen járnak a keskeny uton, és csak azt teszik amit épen kedvük van, vagy még azt sem.

2019. nov. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Felismerhetsz 585706 rosz utat, attól még lehet, hogy te az 585707. rossz úton jársz. Nem jobb megoldás megtalálni az egyetlen jót? Jézus egyértelművé tette, hogy ő az egyetlen út, amely Istenhez vezet. Ez pont annyira intoleráns kijelentés, mint a 2+2=4 a metematikában. Ha ebben nem lenne konszenzus a tudományos világban, akkor nem hogy egy autót, egy talicskát sem lehetne létrehozni. Én úgy gondolom, a vallási és szellemi életben uralkodó közel teljes káosz láttán, hogy nem érdemes a rossz utak megismerésével bajlódni, és elherdálni a drága időt. János 1. levelében ezt írja: "Aki azt mondja, hogy Őbenne [Jézusban] van, annak úgy is kell élnie, ahogyan Ő [Jézus] élt." Jézus végigjárt egy addig senki által végig nem járt, nem népszerű, sőt üldözött utat, és a feltámadásával bizonyította, hogy az az út Istenhez vezet. Nekünk sokkal könnyebb a dolgunk: Csak követni kell Jézust nap mint, nap, és mi is odaérünk. Nem lehet annyira bonyolult az az út, ha Jézus a legbelsőbb körébe nem egy egyszerű embert (pl. halászokat) választott, akik között még írástudatlanok is voltak.

üdv: Stefán

2019. nov. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szia

Ha Isten azt mondja nekünk, hogy van olyan út, amely "a halálra menő út"(egyébként a 16:25 is ezt írja), akkor azt is elmondja, melyik NEM vezet oda!

Az egyik ilyen veszélyről(útról) Krisztus beszélt a Máté 7:22, 23-ban:

"Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

De kiket tekintett Krisztus "törvényszegőknek"? Elmondj a Lukács 13:25–27

" Amikor a házigazda felkel, és bezárja az ajtót, ti kívül fogtok állni, és zörgettek az ajtón, ezt mondva: »Uram, nyisd ki nekünk!« De ő ezt válaszolja majd nektek: »Nem tudom, honnan valók vagytok.« Akkor majd ezt kezditek neki mondani: »Veled ettünk és ittunk, és a főutcáinkon tanítottál.« Ő azonban így szól majd hozzátok: »Nem tudom, honnan valók vagytok. Távozzatok tőlem mind, akik igazságtalanságot műveltek!«

2019. nov. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!