Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan lelki pásztor,...

Van olyan lelki pásztor, akihez fordulhatnék a depressziómmal vagy keressek fel egy pszichológust?

Figyelt kérdés

2019. nov. 19. 22:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hidd el egy igazi depressziós betegnek nem fog segíteni se a pszichológus se a lelkipásztor csak a pszichiáter. De a pszichiáter mellett bármelyik jó lehet ezt neked kell eldönteni. Nekem például jobb lenne egy lelkipásztorral beszélgetni a pszichológus helyett(akihez tartozom nem a legjobb semmi kedvesség nincs benne).

Na de a lényeg hogy mindenképp pszichiáter kell ha tényleg depressziós vagy!Ha csak szomorú vagy valami miatt és nincs kivel beszélgetni akkor lelkipásztor vagy egy jó pszichológus.

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked! Üdv egy depressziós lány

2019. nov. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Először keress fel egy klinikai szakpszichológust. Ő tudni fogja hogy kell-e pszichiáterhez fordulnod.


Fordított sorrend azért nehezebb, mert a pszichiáter a problémát alapból orvosi szempontból közelíti, és tapasztalatom szerint ők a szoftveres hibára is hardveres megoldással élnek. Attól, hogy nagyon letört vagy, és kedvetlen, motiválatlan, még nem biztos, hogy depressziós vagy, az is lehet, hogy komoly problémáid vannak az életben, amikkel nem bírsz megküzdeni. Ilyenkor nem biztos, hogy érdemes azzal indítani, hogy ráfüggsz egy gyógyszerre.


De ha komoly önveszélyes gondolataid vannak, akkor mindenképp a pszichiáternél kezdd. A pszichológus csak akkor tud segíteni, ha már van egy stabilabb hangulati alapod, amire tud építeni. De ha az életed veszélyben van, azonnal kérj segítséget!


Lelkipásztorok és papok tanulnak elvileg pasztorálpszichológiát, de súlyos esetben ők is orvosi segítséget fognak javasolni. Mindamellett nem lebecsülendő a spiritualitás ereje az ember lelki egyensúlyának meglelésére.


A leghatékonyabb depresdziókezelésnek a kombinált gyógyszeres és pszichoterápiát tartják. Emellé simán odafér a lelkipásztori segítség is. Nem kell vagy-vagy eldöntened, mindegyik kiveheti a maga részét.

2019. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%
Én nem fordulnék lelkipásztorhoz depresszióval. Egy depressziós embernek nem arra van szüksége, hogy vagy közöljék vele, hogy fordulj Krisztushoz, mert ő az egyetlen, aki meg tud gyógyítani (aki ezt írta, annak halvány fogalma sincs a depresszióról és az ilyen csak még egyet lök a beteg emberen, még akkor is, ha Jézus tényleg tud segíteni, de ebben az állapotban kell az orvosi segítség, azért adta Isten az orvosoknak a tudást) vagy pedig a fejére olvassanak bűnöket, hogy relatív ő tehet a bajáról. Egy normális lelkipásztor ilyen esetben szakembert javasol. Ezért kell a pszichológiai ismeret nekik, hogy felismerjék a bajt, nem azért, hogy nekiálljanak terápiázni. Mondom ezt úgy, hogy tanultam pszichológiát. Teljesen mindegy milyen tudás van bennem, nem állnék neki terápiának. Én csak felismerni tudom, de a kezelést csak szakember végezheti.
2019. nov. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Igen, itt pszichológust és lelkipásztort is találsz egyaránt. Ráadásul ingyenes, diszkrét és nagyon kedvesek.


[link]

2019. nov. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 jdfGabrella ***** válasza:
Keres fel 1 pszichológust.
2019. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!