Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyónás előtt/közben okozott...

Gyónás előtt/közben okozott bármi nehézséget eddigi életed során?

Figyelt kérdés
Olyasmikre gondolok, mint pl. A pap személye, vagy pl. nem tudtad átélni a megbánást olyan szinten, ahogy helyesnek tartod, vagy féltél, hogy a pap mit szól stb..
2019. nov. 20. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Olyan már volt, hogy elképesztő dolgokat mondott nekem a pap, ami után sokáig rendkívül rosszul éreztem magam lelkileg. Utána többet nem hozzá mentem gyónni, mert nem gondolom, hogy ez lenne a gyónás célja.

"a pap mit szól" - ne szóljon semmit. Ha meggyónok valamit, az azt jelenti, hogy magam is tudom, hogy hibáztam, és bocsánatot kérek ezért Istentől. A gyóntatópap nyilván ne dicsérjen meg amiatt, hogy vétkeztem, de ne is ítélkezzen felettem, mert nincs joga hozzá.

2019. nov. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
álj át a protestáns oldalra!
2019. nov. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem szeretek gyónni. Zavar, hogy van egy közvetítő, pedig elvileg nem lenne rá szükség. Ettől függetlenül a gyakorlati szükségességét elfogadom. Nehezen nyílok meg mások előtt, ott meg azonnal kell és teljesen. Rosszul érzem magam ettől, éppen ezért számomra sosem volt teljesen felszabadító a gyónás. Az is közre játszik ebben, hogy én nem igazán tudok megbocsajtani magamnak. Isten megbocsájt, oké, akik ellen valamit elkövettem azok is, rendben, de én nem fogok tudni magamnak, és gondolom ez problèma lehet a bűnbocsánat elnyerésében.
2019. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
28%

Kedves mirőlszól


"Nem szeretek gyónni. Zavar, hogy van egy közvetítő, pedig elvileg nem lenne rá szükség. Ettől függetlenül a gyakorlati szükségességét elfogadom. Nehezen nyílok meg mások előtt, ott meg azonnal kell és teljesen. Rosszul érzem magam ettől, éppen ezért számomra sosem volt teljesen felszabadító a gyónás." - Ez az érzés teljesen természetes benned!

Ezért érezhetel így: "Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus,.." 1Timóteusz 2:5

2019. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan volt, hogy egyszer egy pap nagyon belekérdezett egy bűnömbe és meglepődtem, aztán nem is tudtam normálisan felelni. A mi plébánosunk, akinél fiatalabb koromban tanultam a gyónásról mindig azt mondta, hogy nem kell kivesézni a bűnöket.

De ez egy eset a sokból, 20 éve gyónok rendszeresen. Egyébként talán a legnehezebb szentség, ha lehet így mondani. Szóval nincs szégyellnivaló abban, ha valaki nehezen megy oda, vagy akár halogatja. Inkább ez, minthogy rutin legyen.

2019. nov. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%
#1 vagyok. Pusztán kíváncsiságból: miért pontoztatok le?
2019. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%
Lehet aki lepontozott nem is válaszolt a kérdésre, és már vissza sem tér ide. Vannak akik csak úgy hobbiból ilyenek.
2019. nov. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%
Igen, az lehet. Köszönöm.
2019. nov. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

#6

Bár nem pontoztalak le, de nem teljesen értek veled egyet. Ítélkeznie nyilván nem szabad, viszont tanácsokkal jó ha ellát, vagy felhívja figyelmedet bizonyos dolgokra. Mert elvégre gyónni azért megyünk, hogy az adott bűnöktől szabaduljunk. S úgy, hogy lehetőleg később se nagyon térjenek vissza.

Bár ilyen szempontból még nekem nem volt kellemetlen dolog. Kérdésből is csak egyszer kaptam igen merészet, még sok éve.

2019. nov. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#9, köszönöm a válaszod! Bár akkor nagyrészt mégis egyetértünk :) Csak én erre nem tértem ki, de teljesen igazad van.
2019. nov. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!