Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi okozta a legnagyobb nehézsé...

Mi okozta a legnagyobb nehézséget Neked a francia nyelv tanulása során?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A helyes kiejtés elsajátítása, mivel egyedül tanultam. De már az sem gond! :)


Neked?

2012. jún. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Detto: A kiejtés és az összetett mondatok helyes megalkotása...
2012. jún. 30. 10:19
 3/6 webnyelv ***** válasza:
100%

Talán a passé composé - imparfait különbsége, ha előtte nem tanultál pl. angolul.

Meg az, hogy a kiejtésben sok hasonló, azonos kifejezések vannak. pl. laver - lavé - lavée meg l'avais

Szóban meg az igeragozásban az -ons és -ez végződéseket cseréltem sokszor össze, mert ugye csak ez a két rag van kiejtésben, de azokat feltétlen össze kell keverni. :D

2012. jún. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A teljesen illogikus nyelvtan. Nekem egyébként a kiejtés volt a legkönnyebb, meg a helyesírás, ugyanis az csak logika. Onnantól szenvedés az egész :(
2012. jún. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Angolból felső, németből közepem van. A franciánál az elején tartok, de egyelőre nehezebb, mint a német volt...
2012. jún. 30. 22:31
 6/6 anonim válasza:
Nekem a legnehezebb, hogy hogyan építsek fel rendesen egy mondatot, ha tele van névmásokkal és tagadószavakkal, amik hol itt, hol ott állnak a mondatban.
2012. júl. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!