Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden "Név" bálvány?

Minden "Név" bálvány?

Figyelt kérdés

Isten neve, JHVH (vagy YHUH): "Az Egyetlen Örökkévaló" (Mindenható).


Ha én fonetikusan, latin betűkkel leírom azt, hogy Jehova (vagy Yahuah), akkor az miért lenne Isten neve? Ha én átírnám a nevemet vagy a kutyámnak azt a nevet adnám, hogy Pintér Jahuska, az se számomra, se az emberek számára nem mondana semmit, csupán egy név, a sok közül.


Viszont ha valaki azt mondja nekem, hogy a Mindenható Istenről van szó, akkor tudom, hogy abból csak egy van, Egy, aki minden felett áll...


Nem lehetséges, hogy az Óhéberek számára ez a JHVH (vagy YHUH) olyan volt számukra, mint ha manapság mondaná valaki azt, hogy Mindenható?

Ha igen, akkor mi jogon csináltunk belőle egy e-világi betűkkel leírható "nevet"?


----------------------


Továbbá az is kérdésem lenne, hogy ha "Az Egyetlen Örökkévaló" nevet sikerült lefordítani latin betűkkel Yahuah-ra (vagy Jehovára), akkor ez visszafele is működik?

Ha én a Jehova szót lefordítom Óhéberre, akkor ugyanazt a 4 betűs Isten "nevet" fogok megkapni, vagy pedig valami teljesen más, kripsz-krapszot?



2019. nov. 21. 13:51
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az az egyetlen elfogadható, amit Isten mondott magáról. Hisz elmondta, hogy ő kicsoda. Ennél több már emberek belemagyarázata.
2019. nov. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a jehova szó eleve nem más, mint egy nyelvi tévedés, természetesen nem tudnád visszakapni belőle az eredeti alakot.

Amúgy egyedül Jehova Tanúi erőltetik, hogy a kiejtett név bármilyen fontossággal is bírna, ami csak még nevetségesebbé teszi hogy egyedül ők ragaszkodnak egy olyan kiejtéshez, a jehovához, amiről már régóta közmert tény, hogy hibás.

2019. nov. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
13%

En a YAHUAH megszólítást haználom.

Aki azt mondja hogy a neve nem fontos már meg nem kell kiejteni az küzdhet felkészülni arra hogy nem jut az ezek Kiralysagaba. Azért mondta el a nevét hogy használjuk mert fontosnak tartja.

Igen a tetragrammatont kapod meg vissza.

Ez értelem szerűen héberül van. Ahogy a YAHUAH kiejtés is héber.

Ez Elohim Szent neve. Nincs más élőlény se semmi ami ezt a Szent nevet használná mert ez csak őt illeti meg.

A héber nevek vagy elnevezések azért nem mondanak számunkra semmit mert magyarul vagy ma nyelven van

A héber nyelv sokkal összetettebb mint a mienk.

Ha héber nyelven olvasod a Bibliát más értelmezése lesz mint magyarul. Egy névnek van jelentése náluk.

2019. nov. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:

"Egy névnek van jelentése náluk."


Aminek egész véletlenül az a fordítása, hogy Mindenható...

2019. nov. 21. 14:56
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

"Aki azt mondja hogy a neve nem fontos már meg nem kell kiejteni az küzdhet felkészülni arra hogy nem jut az ezek Kiralysagaba. "


Ilyenkor mindig hatalmas boldogság tölt el, hogy Jézus ítél, nem pedig te, vagy egy másik ilyen gondolkodású ember.

2019. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
#5 de amúgy figyeled, a gondolkozás módja semmiben nem különbözik egy Jehova tanúétól...
2019. nov. 21. 15:16
 7/59 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is feltűnt. Nem is az a baj, hogy ő ezt hiszi. Ezzel nincs baj, joga van hozzá, szabad akarat van. A baj onnantól kezdődik, amikor másra is ráerőszakolja ezt és idegileg teszik tönkre a másik embert a törvénykezéssel. Így, mivel tanítói státuszba rakta magát, ezért máris szigorúbb lesz a megítélése. De hát ha neki ez kell...
2019. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehetséges, hogy az Óhéberek számára ez a JHVH (vagy YHUH) olyan volt számukra, mint ha manapság mondaná valaki azt, hogy Mindenható?"


Talán az a legfontosabb kérdésed, amit kiemeltem. Nem csak lehetséges, de így is volt. A Jahve egy héber szó, legszebben talán az Örökkévalóval tudjuk magyarra fordítani. Ha Isten nem Mózesnek mutatkozott volna be ezen a néven, hanem másnak, akkor annak az embernek a nyelvén lett volna, s most a mellett kardoskodnának az e nevet bálványozók.


A Jehova szót pedig nem tudod lefordítani, mert értelmetlen. Ez a JHVH és az Adonáj téves és helytelen összeolvasásából alakult ki.

2019. nov. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen #8-as, igen.


Én azt látom egyébként, hogy ilyen FONETIKUS módon alkotott nevekre (Jézus-szót/nevet is ide lehet nyugodtan sorolni szerintem) azért van szüksége az embernek, mert testi. Testi módon gondolkozik.. hiszen ha engem Pistinek, téged pedig Józsinak hívnak, akkor "nehogymá' " az én istenemnek pedig ne legyen neve...


Így, hogy a történelem során már a sokadik Pistike -nevű személy így gondolkozik, nemcsoda, hogy az Info Bubbli nevű Youtube csatorna számára is kell egy "név", ami már pl. a torténelem során már sokadik yahuska alakú/formájú/fonetikus nevet cipeli a hátán...


Az eredeti Igében pedig sehol sem találsz konkrét nevet (ahogy ők azt szeretnék belelátni/beleerőszakolni), hanem csak Megnevezéseket...


Ézsaiás 9,6 Mert egy gyermek születik nékünk, fiú adatik nékünk, és az uralom az ő vállán lészen, és hívják nevét: csodálatosnak, tanácsosnak, erős Istennek, örökkévalóság atyjának, békesség fejedelmének.

2019. nov. 21. 16:41
 10/59 anonim ***** válasza:
0%

Leszögezném az elején hogy nem vagyok Jehova tanúja.

ELOHIM neve a Bilbiában: 2 Mózes 6:3; Zsoltárok 83:19;

Nevének jelentése:2 Mózes 3:14;

Az hogy az emberek már Úrnak hívják meg Mindenhatónak meg Teremtőnek meg Öreg Istennek a neve helyett az sajnálatos.

Itt van hogy van neve és fontos azt használni:2 Királyok 5:11; Sofoniás 3:9; Zakariás 13:9;


#5 YAHUSHA aztán valószínű büszke lesz arra az emberre aki nem tudja az ELOHIM nevét.

Nem vagyok tanítói státuszban én tanuló vagyok. (Azt tanulom ami a Bibliában meg van írva mint a héber mint a görög iratokban, nem dísznek lett leíratva).

Én nem erőltetem rá senkire semmit én csak elmondom a tényeket ha te ezt támadásnak veszed az egyéni dolog.


Kezdjétek el héberül is fordítgatni a Bibliát vagy legalább benne a szavakat és érthető lesz.

Nem mellesleg Info Bubble nevű YouTube csatorna világosan és érthetően elmagyarázza a dolgokat. Vagy YAHUAH útja csatorna.

2019. nov. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!