Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden "Név" bálvány?

Minden "Név" bálvány?

Figyelt kérdés

Isten neve, JHVH (vagy YHUH): "Az Egyetlen Örökkévaló" (Mindenható).


Ha én fonetikusan, latin betűkkel leírom azt, hogy Jehova (vagy Yahuah), akkor az miért lenne Isten neve? Ha én átírnám a nevemet vagy a kutyámnak azt a nevet adnám, hogy Pintér Jahuska, az se számomra, se az emberek számára nem mondana semmit, csupán egy név, a sok közül.


Viszont ha valaki azt mondja nekem, hogy a Mindenható Istenről van szó, akkor tudom, hogy abból csak egy van, Egy, aki minden felett áll...


Nem lehetséges, hogy az Óhéberek számára ez a JHVH (vagy YHUH) olyan volt számukra, mint ha manapság mondaná valaki azt, hogy Mindenható?

Ha igen, akkor mi jogon csináltunk belőle egy e-világi betűkkel leírható "nevet"?


----------------------


Továbbá az is kérdésem lenne, hogy ha "Az Egyetlen Örökkévaló" nevet sikerült lefordítani latin betűkkel Yahuah-ra (vagy Jehovára), akkor ez visszafele is működik?

Ha én a Jehova szót lefordítom Óhéberre, akkor ugyanazt a 4 betűs Isten "nevet" fogok megkapni, vagy pedig valami teljesen más, kripsz-krapszot?



2019. nov. 21. 13:51
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
0%

Tetragrammaton in Bible

Írd be googleba es ott van kép hogy miképpen van benne megírva.


De ha ilyen lelkes vagy akkor ne itt gyakorin keresgélj válaszok után hanem a Bibliából vagy a neten keresgélj angol vagy magyar cikkekben iratokban stb

2019. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
Szerintem az az ember, aki azon lovagol testi/betű módon, hogy Istent Jehovának, vagy Yahuah-nak kell ejteni (ill. fonetikus módon leírni), az tévúton jár... és nem hitnek az útján..
2019. nov. 21. 22:22
 43/59 anonim ***** válasza:
9%

Ahhoz hogy eleget tudjunk Jézus szavainak tenni, amivel megszenteljük az Atyjának, Istenünknek a nevét, ha tiszteletben tartjuk, és használjuk. Isten nem haragszik azért, mert a nyelvek különbözősége miatt, nem egyformán ejtjük ki, hanem azt látja, hogy nekünk is fontos.

Magyarországon a Jahve, vagy Jehova az eltejedt kiejtés.


Nagy Magyar költőink is igy használták Isten nevét a műveikben.

2019. nov. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként az jutott eszembe, hogy a Bibliát sem éri akkora tisztelet, mint az embereket.

Mig Isten szavából kitörlik, a hires költők műveit senki nem irja át, vagy reformálja annyira, mint az Isten által ihletett szavakat. Nagy merészség azoktól, akik Isten képviselőinek tartották magukat....

2019. nov. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
100%

#43

Ha annyira fontosnak tartod megszentelni a nevét, miért egy tévedéshez, a jehovához ragaszkodsz, ahelyett hogy legalább törekednél egy helyes kiejtésre?

2019. nov. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
és van még egy nagyobb probléma. mózesnek nem is a teremtő jelent meg. és ráadásul nem is a zsidók istene. régészet alapján nem is voltak zsidók még akkor. és az is elég szomorú hogy BE KELLETT MUTATKOZNIA, mert ez 100% ban azt jelenti hogy a pusztában sétálók még VÉLETLENÜL SEM ISMERTÉK és előtte Nekik volt már istenük akit TISZTELTEK. a jehovás ,akármi, az csak RÁERŐSZAKOLTA MAGÁT a foggal körömmel ellene tiltakozó pusztába kivezetett emberekre! még a legnagyobb jóindulattal sem tudom elképzelni hogy az a világ teremtője volt. LEHETETLEN!
2019. nov. 22. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
#46 akkor ki jelent meg neki?
2019. nov. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 anonim ***** válasza:

akárki,akármi, BÁRMILYEN lény.

olyan lény a világegyetemből ami nem csak jobbnak nevezett tulajdonságokkal rendelkezik tehát negatív tulajdonságok sokaságával is. de ezt ember soha sem fogja megtudni. csak az valószinü hogy igen igen hatalmas erővel rendelkező.

2019. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:

" miért egy tévedéshez, a jehovához ragaszkodsz, "


Mert a Magyar nyelvben ez az elterjedt és elfogadott. Valahogy pedig ki kell ejteni, nem mondhatom neki amikor megszólitom, hogy Drága Atyám JHVH...illetlenség.

Egyébként pedig irtam, hogy Isten neve héb. há·wáʹ ige befejezetlen cselekvésű, műveltető alakja;  

Isten pedig tudja, hogy nem rossz indulatból mondjuk ki ha magyar nyelven igy is érthető. is.

Akkor Jézus nevét se úgy mond ki, hanem törekedj a helyes kiejtésre.

Miért kell minden áron hibákat keresni, miközben olyan alapvető dolgokat ami alaposan érthető sem tudják betartani.


Különben Miért Isten nevének a megszentelése a legfontosabb? Jézus is ezt hangsúlyozta képten nyomon.

A Biblia fő témája annak igazolása, hogy Jehova jogosan uralkodik, ebből pedig nyilvánvalóvá válik Jehova Isten legfőbb szándéka, vagyis az, hogy megszentelje a nevét. Ez megkívánja, hogy Isten neve minden gyalázattól megtisztuljon, de ami ennél is sokkal fontosabb, megköveteli, hogy Jehova nevét égen és földön minden értelmes teremtmény szent névként tisztelje.

Nem Jézus személyét, és az Őt azonositó nevet hozták hirbe, vagy kérdőjelezték meg, hanem az Atyjáét.

Jézus mindent meg tett emberként is, hogy igazolja Sátánnal szemben, hogy Jehova a jogos szuverén, és méltó a jogos uralmára, és nem magára helyezte a hangsúlyt.

2019. nov. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:

"Nem Jézus személyét, és az Őt azonositó nevet hozták hirbe, vagy kérdőjelezték meg, hanem az Atyjáét."


Hála Istennek olyan közösségben lehetsz most itt köztünk, ahol az általad használt "Jézus" nevet kérdőjelezzük meg 😉


És számomra pl. nem vagy hiteles.

2019. nov. 22. 10:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!