Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak a Hit Gyülekezete elfogad...

Just Asking kérdése:

Csak a Hit Gyülekezete elfogadhato Isten szemében?

Figyelt kérdés

Mármint csak az a jó keresztény ember aki a Hit Gyülekezetébe jár?

Félre értés ne essen én is a Hit Gyülekezetbe járok ott tértem meg vettem vízkeresztséget és szombatonként eljártam vagy szerdánként ahogy időmből engedte.De egy két dolgot furcsának találok. A bibliában le vannak írva azok a dolgok amik bűnnek számítanak vagy káros hatással vannak a hitünkre/szellemünkre. Ezért nem értem miért baj az ha nem mindig dicséretet hallgatok mert éppenséggel mást is szeretnék és egyből jönnek ezzel nekem a barátaim hogy “világi”-zenéket miért hallgatok és hogy kapcsoljam ki mert fáj tőle a fülük(világi=nem megtért,keresztény ember). A másik meg dolog az hogy amit Németh Sándor mond az úgy van az nem lehet megkérdőjelezni és leszídnak érte ha mondom hogy most nem mondott igazat. Az utóbbira itt az élő példa a Jógázással való démonok megmozgatása mivel furdalt a gondolat ezzel kapcsolatba utánanéztem és felvetettem a gondolatot a barátaimnak hogy tévedett most a Sándor de azt vettem észre akármit mondok mindig tudnak valamit visszaválaszolni és ha a végen én jönnék ki győztesen a vitából akkor viszont az ördög beszél belőlem. Hívő ember vagyok és gondolkozom tehát vagyok nem az Urat kérdőjelezem meg hanem az embereket tőlem lehet akár pap,kántor,pásztor . És végeztül a többi vallás elitelése személy szerint én tiszteletben tartom ki miben hisz és nem próbálom meggyőzni őket arról hogy én jobb vagyok mert Istenben hiszek és nem Allahkban de a tanításokon azt vettem észre hogy csak és kizárólag az a jó amit a gyülekezet elő ad és ha gyülekezetbe jársz. Minden más hamis bálványimádás és nem elfogadható aztán megint az ördögöt veszik elő. Mondjuk a keresztes háborúkra és hasonló dolgokra visszavezethetően érthető a dolog de ezek megvannak régebbóta mint a Hit Gyülekezete és furcsálom hogy ott ahol szeretet van egyfolytában más vallások ocsárlása megy.


Köszönöm ha végigolvastad várom a személyes véleményeteket.


2019. nov. 22. 21:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
A hitgyüli egy kártékony, agymosó szekta. Ha van olyan "egyház", ami nem elfogadható Isten szemében, akkor a hitgyüli, a jehovások meg a szcientológia biztosan ilyen.
2019. nov. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
7%

Sokan azt gondolják, hogy Isten szemében csak a római katolicizmus az elfogadható, minden más ördögi szekta. A középkorban égetés is járt azért, ha ateista vagy, vagy pápában nem hívő keresztény.


A kérdés egy hazugság, senki nem gondolja ezt így.

A Biblia alapján sok keresztény gondolja, hogy vannak dolgok, amelyek elfogadhatatlanok Isten szemében, vagy kizárnak Isten Országából: ilyen a homoszexualitás, házasságtörés, stb. De olyan butaságot kevesen gondolnak, hogy egy bizonyos felekezet üdvözítene. Ezt a római katolikus hívek és a Jehova Tanúi Társaság tanúi szeretik magukról, felekezetükről híresztelni, terjeszteni (katolikusok közül sem mindenki*). Baptisták, hitgyülisek ilyet nem állítanak.


* Katolikusok ezt burkoltan fogalmazzák meg: csak a mi klérusunk tudja a kenyeret istenné változtatni, nálunk van a menny-pokol kulcsa, mi vagyunk a történelmi folytonosság, nálunk van Péter apostol egyetlen utóda, a többi az szektavezér, stb. Ezzel burkoltan azt állítják, hogy csak az ő felekezetük üdvözít.

Jehova Tanúi pedig azt állítják, hogy a 144 000 az bizony mind jehovista lesz!:)

2019. nov. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
29%

Szia!



Az tény hogy a helyes Biblia értelmezésben mindig is démononikus dolognak tartották ezt a fajta testmozgást nem újkeletű ez a vélemény erről a következők miatt, mivel ez olyan emberek,kulturák,vallások között terjedt el akik nem ismerték Istent nem kerültek közösségbe Jézussal ezért értelemszerűen idegen istenekkel kerültek kapcsolatba mivel másokkal nem tudtak kapcsolatba kerülni ez képtelenség lenne.

Ezt azért jelenthetjük ki biztosan mivel van a Bibliából ismeretünk

és kijelentésünk Istenről,Jézusról,angyalokról,bukott angyalokról és a világ mindenség felépítéséről.

Azoknak a népeknek akik nem a zsidósághoz tartoznak és nem tartoznak az egyházhoz,az eklézsiához vagyis a nemzetek közül kihivottak közösségéhez nekik ilyen Bibliai ismeretük nincsen.

Viszont minden emberben benne van a vágyódás a sóvárgás a természet feletti iránt aminek a végső célja maga Isten, minden ember Ádám és Éva leszármazottja ezért ez mindenkibe benne van,de akik nem Isten útmutatásai szerint lépnek kapcsolatba vele vagyis a természetfelettivel sajnálatos módon az első és a második égben tartózkodó démonokkal és bukott angyalokkal kerülnek kapcsolatba.

Ez sem újkeletű dolog hanem ősi ez a kapcsolat felvétel a vizözön előtt és után is sőt napjainkban is jelen van az emberiség életében,így jöttek létre a vallások is.

Ezért a vallások képviselőinek nem panaszkodni, felháborodni kellene jogi lépésekkel fenyegetőzni hogy jaj megbántottak bennünket hanem az igazi Istenhez fordulni és nem azért mert ezt én és mi állitjuk hanem azért mert Isten küldött szabadító ez pedig nem a Buddha nem a Krisna hanem a Jézus Krisztus és még azért is mert van egy út amely az Istenhez vezet ez pedig nem a vallások tömkelege ebből csak egy van egyetlen egy ez pedig az a keskeny út ami a Bibliában le van írva ezt az utat Isten hozta létre és adta azok elé, akik már találkoztak vele.

De természetesen tudom azt, hogy ez sokaknak kevés ezért ez a vita akkor fog eldőlni amikor visszajön Jézus és innentől kezdve egyik vallásnak sem lesz értelme !!!

2019. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 imakommandós ***** válasza:
21%

Szia!

Mint gyülis keresztény kérdem, hol néztél utána a jógázásnak? A wiki irja, hogy az eredeti jóga szellemi gyakorlat. A jóga összekapcsolódást jelent (Istennel).

Ahol kihagyják a kinyilatkoztatást és úgy lépnek be a természetfeletti világba (fizikai gyakorlatokkal) ott nem Istennel kapcsolódnak össze biztos lehetsz benne.

Egyébként ha ez nem győz meg téged amit a wiki ír, akkor nálad semmilyen észérv nem segit és tényleg szellemi falak vannak a gondolkodásodba. Nem a megkérdőjelezéssel van baj, hanem azzal, hogy logikus könnyen belátható érvek sem győznek meg. Maguk a jógik is elismerik, hogy amit csinálnak az elsősorban szellemi gyakorlat.

Én személy szerint nem tartom károsnak ha világi zenét hallgatok, de erre úgy kell tekinteni, hogy a zene, azon belül a dicséret hallgatás sem szerepel úgy a Bibliában mint ami építő dolog lenne. Ez mind csak kedvtelés és nem szellemi tevékenység.

2019. nov. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
30%
Isten nem létezik. Ezért nincs akinek tetszen vagy ne. Ingyenélő, pénzéhes szektásoknak meg ne higgyél.
2019. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
66%
Ott valami nagyon félre ment... Nem vagyok Hit gyülekezetes. Némi vallástörténetet tanultam valamikor régen. A titok nyitja a zsidó és zsidó eredetű vallások születésénél van. Egyik nagy "újítás" az volt, hogy a zsidó vallásban arctalan lett az "isten" fogalma. A korai vallásokban mindig megjelent valamilyen formában. Részletesen ld. 2Móz20 (népszerű néven 10 parancsolat), 2Móz22.19 2 Móz22.27 és társai. Ez akkor egy jelentős "újítás" volt, és gyakorlatilag erre épül a teljes valláscsalád. Ha picit jobban megpiszkálja az ember sok közös van az ősi vallásokban (pl. a hármasság szinte mindenhol megjelenik itt atya-fiú-szentlélek). Csak ezt nehéz megérteni. Akkoriban (a zsidó vallás születésénél) ez újítás volt, hogy "arctalan" az istenkép. Ez emelte ki a környező "rivális" vallások közül. Nyilván ennek egy lenyomata látszik a mai napig is. És pont a keleti vallásokkal van évezredes ellentét a zsidó-keresztény körben (történelmi okok miatt is, mert Egyiptom és a keleti vallsáok közé volt beékelve az ősi terület). Az, hogy az Úr 2000. esztendejében ezen miért nem lehet túllépni, és elfogadni azt, hogy vannak más vallások, más megközelítések (kb. ugyanarra) azt nem értem. Ha pedig még szigorubban nézzük ezek "utak" csak másképpen vannak értelmezve. Szinte az összes ősi vallás (ide értve a zsidó-keresztény vallást is) az út keresésről szól az "isten"-hez (általánosítva). Ez az út különböző állomásokon át vezet. Az első állomás mindig az önismeret volt, (ismerd meg magad). Ld. pl. Ariadne fonala, Buddha, Platon és kortársaik. Az ősi keleti vallásokban az út egyrészt testi másrészt lelki gyakorlatokból áll. Azt mondják, hogy ha megismered magad eljuthatsz az "isten" megismeréséig. Itt mivel arctalan lett isten azt mondják ne is akard megismerni, fogadd el amit kinyilatkoztatott. Ez valamivel egyszerűbb "út", de az, hogy foglalkozz magaddal, ismerd meg magad ugyanúgy fontos (ld. pl. hetedik nap /szombat/, illetve később azért megmaradtak ősi szokások pl. böjt testi-lelki megtisztulás). Értem nagyjából mit akart mondani Németh Sándor, de nagyon szerencsétlenül fogalmazott. Ezt Mózes szebben fogalmazta meg...
2019. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
20%

Üdv!

Én a HitGyülibe járok, de nem ez az egyetlen gyülekezet ami elfogadható. Tényleg nem gyülekezetre van bontva. Biztos vannak olyan katolikusok is, akik nem szeretik a bálványokat amik a templomaikban vannak, és Krisztust követnék. Ugyanígy, valószínűleg a HGy-be is járnak olyanok, akik nem krisztusi életet élnek. A jógázásról, mint mások is mondták, az oktatók is elismerik hogy szellemi tevékenység. Az Atyához pedig csak Jézus által mehetünk, tehát a jóga nem Istennel köt össze. A világi (vagy talán a "szekuláris" kifejezés kevésbé sértő) zenével kapcsolatban: Akkor rossz, ha bűnről, tisztáltalan dolgokról szól. Amíg emberi értékeről, addig nem baj. De ha a rossz dolgokat emelik fel benne, akkor nem tanácsos hallgatni. Természetesen még a rossz zenék hallgatása se bűn, de nehezebben tudsz Isten jelenlétébe kerülni, imádkozni, ha ezt teszed (tapasztalat.) Viszont nagyon sok keresztény előadó van, nem csak dicséretekkel! Pár tipp: TobyMac, Newsboys, NF, Lecrae, Matthew Parker, DC Talk, Salvador, Amen, Cornerstone, Elgos, EMLP, for King and Country, Capital Kings, Citizen Way és még sokan! Remélem segítettem!

2019. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!