Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Krisna hívők vannak itt?...

Krisna hívők vannak itt? Ekádasi napon a gabonafélék és hüvelyesek fogyasztása tilos vagy az összes magé, azaz olajos magvakat sem szabad enni?

Figyelt kérdés
Egyik helyen így, másik helyen máshogy van leírva.

2019. nov. 23. 09:42
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

[link]


Krisna hivo alatt mit ertesz?


Mert Krisna-tudatot kovetni maganyosan ertelmetlenseg, ez kozossegi vallas,


annyi kapcsolat lehetoseg van hogy csak nem a boseg zavara miatt nem tudsz valasztani?


e-mail, level postacim, szemelyes latogatas...


szoval?


de nem erted a bojt lenyeget mint ahogy a legtobben...


leginkabb Krisnahoz a Bhagdavad Gita val tudsz fordulni

olvasgathatod a Krisna tudatu forditast

de MEK OSZK n Vekerdi Jozsef forditasat is tudod meg van meg teozofias forditas ami elerheto konyen neten szabadon


Gita segit megertened mit kell tenned


(ha nem akarsz Krisnasokkal kapcsolatbalepni...)


Xy4

2019. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Krisna hívő nézőpontom szerint az az egyén, aki Krisnában hisz, de nyilván ez már abból a megfogalmazásból kiderült, ahogyan le van írva: "Krisna hívő", azaz Krisna híve. Tényleg nem értem, hogy a megfogalmazásomban mi nem lehet egyértelmű bárki számára.


Ismerek Krisna hívőket, vannak e-mailcímeim, tudom jó pár telefonszámukat (és használtam is azokat). Személyesen is beszélgettem már többükkel. Nem is ezeket kérdeztem...


A Bhagavad Gítának általad ajánlott mindkét fordítását ismerem, meg is vannak. A MEK-en található formátumban is ismerem a Vekerdi által fordítottat.


Az általad írt: "de nem erted a bojt lenyeget mint ahogy a legtobben..." gondolatodat vajon mire alapoztad? Előítéleteidre?


Ismered ezt a mondást? "...először üt, aztán kérdez..."


A kérdést azon családtagjaim miatt tettem fel, akik szeretnének böjtölni (részleges böjtöt), de különböző betegségeik vannak és a teljes böjtöt vélhetően nem tudnák kivitelezni. Magam teljes (száraz) böjtöt szoktam tartani Ekādaśī Vratán.

Azt szerintem te nem tudod felmérni, hogy értem-e a böjt lényegét, de ha mégis ezt képzeled, felőlem képzeld, ahogy óhajtod.


Arra viszont felhívom a figyelmedet, hogy ez a weboldal nem arra van eredetileg készítve, hogy a kérdezőktől kérdezz, hanem arra, hogy a kérdezőnek válaszolj. Választ nem tartalmazott a hozzászólásod, hanem előítéletet, lekezelést és kérdéseket. Amennyiben ez a magatartásod számodra belátható, akkor tudsz is azon változtatni. Természetesen csak akkor, ha szerinted is van min.

2019. nov. 28. 10:07
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

Helyes volt az eloiteletem, sot nagyon tul is becsultelek.

~

2019. nov. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

...ha tagadod, hárítod, lelked rajta. Belátással gyorsabban tud haladni az élőlény a lelki úton.

Légy szíves, akkor írj, ha tudsz a kérdésemre válaszolni és kérlek, hogy fejezd be az offolást.

2019. nov. 28. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!


Igen, vannak.


Ekadasin lehet fogyasztani magvakat: mogyorót, mandulát, diót, kesudiót, napraforgó magot.

Amit nem fogyaszthatsz a gabonaféléken és a hüvelyeseken kívül az a szezámmag, kukorica, mustármag.

Azonban van egy ekadasi, amikor lehet szezámmagot fogyasztani, ezt úgy nevezik, hogy Sat-tila ekadasi, ami majd január 20-án lesz.


Ha még van bármilyen kérdésed az ekadasival kapcsolatban, nyugodtan írj privát üzit.

2019. dec. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen a segítséget!

(Egyelőre most ennyi kérdésem volt!)

2019. dec. 4. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!