Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tette tönkre valakinek a...

Tette tönkre valakinek a párkapcsolatát már a Hit Gyülekezete?

Figyelt kérdés
Olyan párokra gondolok ahol mindketten megtért keresztenyként jártatok a gyülibe, de "jóakaró gyülis barátok", vagy valamely vezető tanácsára eggyikőtök szakîtott a másikkal inkább? Tehát negatîv befolyásolásra gondolok.

2019. nov. 24. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell rákenni a gyülekezetre a saját hibánkat, saját bűneinket és ostobaságunkat másokra.

Ha volt is ilyen, aki engedett a nyomásnak, ő is felelős.

2019. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem tette tönkre a gyülekezet párkapcsolatomat, viszont itt találtam meg a feleségemet!
2019. nov. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kedves 2.hozzászoló. Gratulálok a boldogságodhoz, es koszonom hogy îrtál. Sajnos amit leîrtam, a " gyülis jóakaró barátokról" tény, ez megtörtént eset. Ezért kértem, hogy olyanok îrjanak akik kerültek negatîv befolyásolás kereszttüzébe és ráment a kapcsolatuk. Akár őket befolyásolásolták,( már ha beismerik), akár ellenük irányult ilyen, és elszenvedő fél voltak ebben.
2019. nov. 25. 12:07
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Háát kérdező,nem tudom,hogy a te esetedről van szó,vagy csak egy ismerősöd,senkit nem akarok bántani ezzel,de akiket egy ilyen elborult gyülekezet szét tud robbantani,annak előbb-utóbb amúgyis vége lett volna,csak felgyorsították. Ha igazán szeretsz valakit,akkor nem hagyod ott mások "csakjótakarása" miatt. Ugyanez nyilván fordítva is.
2019. nov. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

RachelWarner


Rokonommal történt sajnos.

2019. nov. 26. 00:24
 6/9 A kérdező kommentje:
Lucifer -666. Hogy erted hogy rákenni?
2019. nov. 28. 20:45
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Úgy hogy, ha két ember őszintén szereti egymást, nem szakítanak mások tanácsára. Nem mások hibája meghozni egy döntést.
2019. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De a kornyezetnek amibe tartozunk, annak befolyásoló hatása sajnos bizonyitott dolog. Ebbol kifolyolag rossz iranyba is befolyasolhato az aki hagyja magát..

Sokan nyitják fel az ember szemét valamiről vagy valakiről "jóindulatból" Ismerjük az ilyen viselkedést.

2019. nov. 28. 20:55
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

Kedves kérdező, ez az egész így leírva nagyon egyoldalú. Azt is tudnunk kéne, hogy a gyülekezet, "jóakarók" miért tanácsolták azt, amit. Őket is meg kellene hallgatni.


Nekem az jön le a kérdésből, hogy annyira fontosnak és eleve jónak tartasz mindenféle kapcsolatot, hogy az már furcsa. Egy kapcsolat nem minden, és ha szétmegy, akkor sem dől össze a világ. Egy kapcsolatnál fontosabb dolgok is vannak a világon.

A párkapcsolat téma amúgy is nagyon összetett dolog pszichológiai szempontból is, ezer oka lehet, amiért belemegy az ember egy párkapcsolatba, a kapcsolaton belül is ezer dolog lehet. Teljesen máshogy látja a kapcsolatot kívülálló, mint ketten, akik benne vannak, és akik benne vannak azoknak általában nehezebb józanul gondolkodni saját magukról.

Tehát bárkiről vagy bármiről kijelenteni, hogy tönkretett egy kapcsolatot csak így, az nagyon felszínes, pontatlan dolog!

2020. jan. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!