Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Főleg a katoliku...

Keresztények! Főleg a katolikusok. Ti mit gondoltok a Hit Gyülekezetéről? Esetleg tapasztalat?

Figyelt kérdés

Én megkeresztelt vagyok, ám nem gyakoroltam a vallásom egészen mostanáig. Most is csak "ismerkedés" fázis van, az is nehéz. De voltam pl cursillon, miséken, összejövteleken. Úgy gondolom, hogy némi "tudásom" már van, láttam dolgokat.


Éppen ezért figyeltem fel rájuk. Mondanak jókat, legalábbis a Sándor, amikor a TV-ben odakapcsolok. Igaz, sokszor véletlenül. De amit ÉN eddig hallottam, és tudok róluk én azt mondom, hogy érdemes rájuk figyelni.

Bár úgy gondolom, hogy alapból is kéne mind emberként, mind máshogy figyelni egymásra.


Mit gondoltok, mik a tapasztalatotok?


Egy fiatal 20-as.



2019. okt. 24. 00:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
27%

Sokan gyűlölik őket sajnos, főleg tudatlanság, tájékozatlanság miatt illetve politikai okokból. Ezeknek a véleményeknek nem szabad engedned hogy befolyásolják a józan ítélőképességedet.

Ne az alapján ítéld meg a Hit Gyülekezetét, hogy mit hallasz róluk ismeretlen emberektől az interneten. Ismerd meg őket a vasárnaponkénti élőben közvetített istentiszteleteken keresztül akár TV-n keresztül akár élőben a helyszínen! Önkéntes adakozás van, ha elmész és úgy érzed ez az egyház nem neked való, akkor senki nem fog kellemetlen helyzetbe hozni vagy leszólni. Befogadó a légkör és az új embereket is szívesen látják. Ez nem szekta, nem kell attól félned hogy olyanok történnének veled mint a Szcientológia követőivel.


A lelkész, Németh Sándor egy bölcs ember, érdemes figyelni rá hogy miket mond. Világi tudást is képes átadni, nem csak egyházit.

2019. okt. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Politika
2019. okt. 24. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%

Ha katolikus vagy, akkor tudod, hogy a katolikusokat gyakran vádolják a politikával való összefonódásra. Na a hitgyüli esetén ezt emeld a köbre.


Sándor pedig beszélni sem képes, össze vissza dadog, és sokszor teljesen értelmetlenül beszél. Néha még két egymást követő mondata közt sincs logikai kapcsolat.


Pont annyira érdemes rájuk figyelni, mint bármelyik másik kis szektára.


Persze gondolhatod hozzászólásom után, hogy rossz indulat beszél belőlem, mondanám, hogy olvasd el 24%-os (29%-os) hitgyülis hozzászólásait a katolikusokról, na abban csak színtiszta sátáni gyűlöletet találsz. Nagyjából ezt képviselik a gyülekezetben is.


Egyébként meg súlyos teológiai tévedéseik is vannak, mint Izrael jelenlegi szerepe, bővölködés teológiája, átkok, úrvacsora értelmezése, stb...

2019. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%

Én is azt tudom javasolni, mint az első. Szerezz személyes tapasztalatot. Nagyon durva.

Annyira nem utálják már a katolikusokat, mint tíz- húsz éve, most már a muszlimok a főellenségek, és a melegek. Semjén Zsolt elő is adott már a Szent Pál Akadémián, szóval olvad a jég rendesen.

Németh Sándor pedig sajnos butaságokat beszél. Ez van.

Én jártam oda pár évig, szociálpszichológiailag mindenképp érdekes volt, és a mai napig képben vagyok valamennyire, mert egy gyülis barátnőm szokott sztorizni.

Viszont érdekes, hogy az utóbbi időben történt dolgok (Fidesz-barátság, migránsozás, nemzetközileg vállalhatatlan politikai erőkkel való szövetkezés) miatt nagyon sokan hagyták ott őket.

2019. okt. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
62%

Ex-keresztényként válaszolok, remélem nem baj.


A kereszténység EGYIK szégyene a Hit Gyülekezete, meg az egész pünkösdi-karizmatikus mozgalom. Érveim a következőek:


1. Mivel resztoránus teológiát vallanak, az azt jelenti, hogy a hetednapi adventistákkal, a Jehova Tannúival, és a Mormonokkal vannak egy csoportban. Egy intelligens embernél - akinek vannak vallástörténeti ismeretei - ez már gyanút kellene, hogy keltsen.


A resztoránizmusról most bővebben nem írok, mert nem tartozik a témához, de az ókori Egyházban kb. a gnoszticizmussal kezelték volna egy szinten.


2. Tudománytagadók - vagyis tagadják az evolúciót illetve elutasítják a Biblia tudományos vizsgálatát. Ebből fakadóan fundamentalisták, ami megint nem jó.


3. Érzelmileg manipulatívak. Nézd csak meg, mi van egy ilyen szeánszon: lényegében az amerikai hülyeség mintájára show-műsort csinálnak az evangéliumból. A pünkösdi lelkipásztorok mind showman-ek, akik annak megfelelően is viselkednek a színpadon. A közönségben meg extrázisban van, zsagyva nyelveken beszél, vergődik a földön, - és mindezt a Szentléleknek tulajdonítják.


Annyi mindent lehetne még írni, úgyhogy itt inkább befejezem. Pál apostol szóhasználatával érve "kifogynék a szóból" el kellene mondanom mindazt a negatívumot, ami ezt az átkozott szektát jellemzi.


Azt tanácsolom kerüld el őket, bár te tudod, mit csinálsz.

2019. okt. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
26%
Utolsó válaszoló. Sajnálom hogy elvesztetted a hitedet. De a Szentlélek erejéről neked nyilvánvalóan fogalmad sincs, ha ilyeneket állítasz. Sajnállak, mert tévútra tértél, eltávolodtál az Úrtól. Remélem visszatalálsz egyszer.
2019. okt. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%

Katolikusként úgy gondolom, hogy még mindig jobb, ha valaki hitgyülis, mintha drogos lenne. Sok ilyen van, akit a hitgyüli kihúzott a gödörből.

Viszont engem végtelenül taszít az egyházellenességük. A teológiai és Szentírás-magyarázási tévedések még kevésbé, de a beszűkült gyűlölettel nehéz mit kezdeni.

2019. okt. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
52%

#6


Ha visszatérnék a kereszténységbe akkor valószínűleg katolikus vagy ortodox vallású lennék, (inkább előbbi) mert azoknak a felekezeteknek a tanítása áll a legközelebb az eredeti kereszténységhez.


Eszemben sincs azonban vallásosnak lenni. Ateistaként nagyon jól érzem magam. Azt csinálok, amit akarok, szabad vagyok. Szóval ne sajnálj!


Na hello

2019. okt. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%

Még valami: neked sincs fogalmad a Szentlélekről. Ami a hitgyüliben megy, az nem természetfeletti megnyilvánulás, hanem tömetpszichózis.


Egy tudományellenes szektától azonban nem is lehet mit várni.

2019. okt. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 imakommandós ***** válasza:
49%

Szia!

Nem értem miért gondolják, hogy mi elvakult gyűlölői vagyunk a Katolikusoknak.

Azért létezik ennyi féle szervezetben a kereszténység mert nincs egységben sem teológiailag sem erkölcsileg és szellemileg. Ettől még lehet becsülni értékeket is egymásban, ugyanakkor ezek a különbségek mind-mind konfliktus források is egyben.

Sándor pl. még Katolikusként találkozott személyesen Jézus Krisztussal és keresztelkedett meg Szent Lélekkel.

Csak miután az egyházon belül választania kellett a tradiciók és Jézus személyes követése között akkor vált el tőlük. Mert fontosnak tartotta ilyen bibliai igazságok betöltését is mint a felnőtt kori vizkeresztség. Nekem tetszik a beszédstilusa akkor is ha eltéveszt szavakat. Mózes beszélni sem tudott és elég közel volt Istenhez.

Ha tanácsolhatom akkor ne mások véleményére alapozd a döntésed hanem járj utána inkább jó alaposan személyesen ha kivámcsi vagy.

2019. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!