Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szükségszerű fonetikusan...

Ha szükségszerű fonetikusan 'jól' kimondani Isten nevét (Jehova/Yahuah stb), akkor betű szerint miért nem fontos az eredeti módon leírni?

Figyelt kérdés

Elvégre, a Jehova/Yahuah szavak is csupán elpogányosodott latin betűkből álló 'névátiratok'.. vagy ez már annyira nem lényeges? Miért érzem ezt képmutatóságnak?


Kicsit ez számomra olyan, mintha sok sok pénzzel elmennék külföldre vásárolni, viszont azt mondanák nekem, hogy az én pénzem semmit nem ér, dobhatom ki a kukába nincs semmim... egy másik eladó pedig (akinek kicsivel több esze van) felvilágosítana engem, hogy igen is van értéke a pénzemnek, 3x annyi ráadásul, csak ahhoz át kell váltani a pénzváltóknál, hogy abban az országban is el tudjam költeni..


Yahuásoknál már az is botrány, ha istent mondok elohim helyett..



2019. nov. 25. 15:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
32%

kedves jehova szektások.


megtudnátok mondani nekem, hogy mi a tippetek arra, hogy hogyan hívták ISTENÜKET ???


pl. 5 MILLIÓ ÉVVEL ezelőtt élt éva-ádám előtt MÁR A FÖLDÖN ITT ÉLT !!! ,időben szinte össze sem hasonlítható létezett nálunk több dologban sokkal fejlettebbnek tünő "emberek" ??

/akiknek itt vannak a FÖLDÖN a nyomaik itt vannak és bármikor bárki megtekintheti ezeket, ezen nyomok megmaradnak biztos még sok év milliókig és az is lehet hogy a jelenlegi embernek itt a földön millió évek mulva nyoma sem lesz de a régi embereknek meg még akkor is.


jehovának ???


van tippetek ?!

2019. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
A jehova szó eleve nem létezett a 16. század előtt, szóval így biztosan nem hívták a keresztények istenét. Ez csak egy hibás kiejtés, ami így ebben a formában ráadásul nőnemű. Ráadásul amúgy is állandóan változtatgatják a tanításaikat, nem értem miért ne lehetne a hibás nevüket is megváltoztatni, mondván csak jött egy háromezerhatszázhuszonötödik új világosság is, és végre felfogtuk hogy a jehova csak egy hibás szó...
2019. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Még mindig nem kaptam arra választ, hogy miért csak fonetikusan fontos kimondani/leírni.. és eredeti módon miért nem... ill. hát melyik a helyes, hiszen a jehova/yahuah szók úgy lettek reklámozva, hogy egyedül azok a jók és elfogadhatóak.. pogány/latin betűkkel..
2019. nov. 26. 22:09
 14/22 anonim ***** válasza:
7%
Szia! Bár nem perdöntő forrás, úgy értem nem lepecsételt okirat, de ott van az Indiana Jones és az utolsó kereszteslovag c. film, vagy a Biblia Gyermekeknek Ószövetség c. Rajz film, melyekben Isten nevét "Jehovaként" használják. A rajz filmet katolikusok rendezték, akik csupán elismerték, hogy ez a valódi neve, a hitelesség ez.
2019. nov. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
79%

"A rajz filmet katolikusok rendezték, akik csupán elismerték, hogy ez a valódi neve, a hitelesség ez."

Az ugye megvan, hogy ezeket a rajzfilmeket nem magyarok készítik, hanem csak itthon szinkronizálják, általában valamilyen színkor stúdió. Eredeti nyelven pedig biztos nem a Jehova név szerepelt benne, hanem tudatlanságból, vagy valami oknál fogva ezt tette bele helytelenül aki szinkronizálta itthon.

2019. nov. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

"elismerték, hogy ez a valódi neve, a hitelesség ez"


És mi alapján? Mert Írásmód alapján biztos nem... Aki pedig azt szeretné nekem mondani (ha már eredetiségre törekszünk), hogy az eredeti Héber-Írásmód szerint nem számít, csak fonetikus módon, az szerintem képmutató...

2019. nov. 26. 22:27
 17/22 KZitus ***** válasza:
0%

[link]


"Még mindig nem kaptam arra választ, hogy miért csak fonetikusan fontos kimondani/leírni.. és eredeti módon miért nem..."

Ha ezek a költők, írók az 1700-1900-as években el tudták fogadi, használták, nevén nevezték a Teremtőt,neked miért nem megy ez?

2019. nov. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 KZitus ***** válasza:
0%
...bár mint láthatod, mivel nem magyarok, nem is Jehovának nevezték Istent, illetve a saját nyelvük kiejtése szerint szólították Jehovát!
2019. nov. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

kedves 17 18

" nevén

nevezték a Teremtőt,neked miért nem megy

ez?" -


pl én nekem azért sem menne jehovának nevezni,

mert NAGY 0 bizonyitékot látok arra, hogy pl 5 millio évvel ezelőtt egy NEM MOSTANI TELJESEN MÁS ember?! értelmes civilizációnak ugyanaz a jehova lenne a teremtője aki ÉVMILLIÓKKAL később teremti az állitólagos ELSŐ EMBERPÁRT . valakik ÓRIÁSIT HAZUDNAK!!!

2019. nov. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Mindig elborzasztott ez a zárt gondolkodás, hogy egyszerűen nem fogják fel agyilag a kérdést. Hiába írod le, hogy csak a 15. század után keletkezett, ők jönnek azzal, hogy nézzük csak meg, hogy már a 17.-18. században is használták! Mintha még a számokat sem akarnák felismerni ilyenkor.
2019. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!