Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha szükségszerű fonetikusan...

Ha szükségszerű fonetikusan 'jól' kimondani Isten nevét (Jehova/Yahuah stb), akkor betű szerint miért nem fontos az eredeti módon leírni?

Figyelt kérdés

Elvégre, a Jehova/Yahuah szavak is csupán elpogányosodott latin betűkből álló 'névátiratok'.. vagy ez már annyira nem lényeges? Miért érzem ezt képmutatóságnak?


Kicsit ez számomra olyan, mintha sok sok pénzzel elmennék külföldre vásárolni, viszont azt mondanák nekem, hogy az én pénzem semmit nem ér, dobhatom ki a kukába nincs semmim... egy másik eladó pedig (akinek kicsivel több esze van) felvilágosítana engem, hogy igen is van értéke a pénzemnek, 3x annyi ráadásul, csak ahhoz át kell váltani a pénzváltóknál, hogy abban az országban is el tudjam költeni..


Yahuásoknál már az is botrány, ha istent mondok elohim helyett..



2019. nov. 25. 15:04
1 2 3
 21/22 Alex Fly ***** válasza:
@14: nem hitelesség, hanem egyrészt hagyomány, másrészt az elterjedtsége miatt. Gondolom nem képzeled, hogy az Indiana Jones-filmek forgatókönyvét hebraisztikusok, teológusok és bibliai nyelvészek írták -valószínűleg az ókori nyelvészetről nem lehetett sokkal több iemeretük, mint egy átlagembernek...
2019. dec. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Helyes magyar kiejtès:

Jehővahh.


Tisztelettel.


A Testület.

2020. aug. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!