Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy az utolsó normális...

Igaz, hogy az utolsó normális pápa az 2. János Pál volt?

Figyelt kérdés
2019. nov. 30. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
XII. Pius
2019. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
54%
A normális relatív, így a válasz is relatív. Lehetséges.
2019. nov. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
II. János Pál nagyszerű ember volt. Én bírtam XVI. Benedeket, Joseph Aloisius Ratzingert is, bölcs ember. Őt kifúrták, ordasul hazudva, hogy "fogyatkozó az ereje" - szomorú, hogy ilyen is lehet.
2019. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
II. János Pál kezdte kiterjeszteni az ökumenét a nem keresztény vallásokra (assisi találkozók). Katolikus szemmel nagyon nem volt "normális pápa".
2019. nov. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
A mostani nagyon normális.
2019. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Amennyiben normálisnak lehet nevezni egy felnőtt embert akinek képzeletbeli barátja van.
2019. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Nekem a mostani is teljesen normálisnak tűnik és az előtte lévő is az volt. Mitől gondolod, hogy II. János Pál volt az utolsó normális és se Benedek, se Ferenc nem az?

Természetesen különböznek egymástól, ahogy két egyforma ember nincs. De ettől még nem lesz valaki kevésbé normális. II. János Pál nagyon hosszú ideig volt pápa, ezért sokaknak, elsősorban a fiataloknak, középkorúaknak, ő "a pápa", hiszen abba születtek bele, ő ül Szent Péter székében. De így nézni elég igazságtalan dolog utódaival szemben.

2019. nov. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%
Annyiban volt normális, hogy ő még merte használni a tiarát a címerében.
2019. nov. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Aki olvasott Benedek pápától könyvet, az tudja, hogy nagyszerű gondolkodó, korunk egyik legnagyobb teológusa.

Ferenc pápáról meg még sok mindent én még nem mondanék, nem is lenne igazságos. Érdemes egy életművet egészben vizsgálni.

2019. dec. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!