Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem volt egyházi esküvőm...

Ha nem volt egyházi esküvőm attól még megkereszteli a pap a gyerekemet?

Figyelt kérdés
2008. nov. 18. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
"Szegény szerencsétlen gyerek nem tehet arról, hogy a szülei galád és gaz módon nem erősítették meg esküjüket Isten színe előtt." <<< Így gondolkodik az egyház, így megkereszteli a gyermeket. Ez nem függ attól, hogy hol és hogyan házasodtál, esetleg házasságon kívüli gyermekről van szó. A keresztség olyan alapvető jog, amit az egyház bárkinek kiszolgáltat, aki vállalja a keresztséggel járó kötelezettségeit.
2008. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad,milyen a vallásotok.

Mert a római katolikus nem biztos,hogy megkereszteli.Majd csak akkor,ha megkötöttétek a házasságot Isten színe előtt is a templomban.De mikor én kereszteltem a keresztfiam,elég volt megígérni a szülőknek,hogy lesz templomi ceremónia,és járni fognak előtte jegyesoktatásra.De ez falun volt,sokhelyen szigorúbban veszik ezt.A mi gyerekünket nem keresztelhette meg akit akartunk,mert házas volt,és nem esküdtek templomba,meg nem volt elsőáldozó bérmálkozó,csak kerezstlevelet tudott vinni.Azt mondták,ha ezek is meglesznek,hoz róla papírt akkor menjünk vissza.



Na most ezeken a nézeteken el lehetne vitatkozni,de én azt mondom,hogy aki nem divatból akarja megkereszteltetni a gyerekét,hanem meggyőződésből fontos neki a hit,gyakorolja is azt,és fontosak az ezzel járó rituálék,annak meg van minden amit kérnek.

Ha meg nem akarok templomi esküvőt..stb..akkor úgy sem fontos ez a számomra,minek megkeresztelni a gyerekemet is.

2008. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!