Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megkereszteli a református...

Megkereszteli a református pap a kislányom?

Figyelt kérdés
Én református vagyok, de vőlegényem nincs megkeresztelve. Ilyen esetben megkereszteli a pap a kislányunkat? Vagy ilyenkor mi a helyze??
2009. aug. 25. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Simán
2009. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy ismerősöm, anyuka, aki nem konfirmált le és ezt meg kellett csinálnia azelőtt mielőtt megkeresztelték volna a fiát.
2009. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A keresztség független a szülők vallásosságától. Ha kérik, ki kell szolgáltatni, nincs vita. A te személyed garantálja, hogy a kislányotok vallásos neveléséért minden meg lesz téve, de akkor is meg kell keresztelni a gyereket, ha a szülők egyátalán nincsenek megkeresztelve, de kérik a gyerek megkeresztelését. Olyankor garanciának a keresztszülőt szokták vélelmezni.
2009. aug. 26. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, megkereszteli a kislányt a pap:)
2009. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Általában elvárják, hogy legalább az egyik szülő konfirmált református legyen, sok helyen azt is, hogy a szülők házasságban éljenek.


Valaki rosszul tudja: csak akkor KELL megkeresztelnie a lelkésznek a gyermeket, ha a feltételeket a szülők teljesítik. Ateisták gyermekeit, akik nem is akarnak kereszténynek lenni, - nem kell megkeresztelniük...

2011. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!