Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok a Taoizmusról?

Ti mit gondoltok a Taoizmusról?

Figyelt kérdés

2019. dec. 2. 06:17
 1/10 anonim ***** válasza:
63%

Frissítő, új gondolatokat tartalmazhat a több éves keresztény agymosás után.


Fogékony vagyok rá.

2019. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem az életforrásához, Istenhez vezeti az embereket.

Emberi filozófiákat tartalmaz, az élettel kapcsolatos természeti dolgokban. Nem foglalkozik az élet keletkezésével, és azzal, hogy az emberek választ kapjanak a felmerült kérdéseikre, mint:

Hogyan jöttünk létre, mi az élet célja, miért halunk meg, lesz-e valaha jobb....

2019. dec. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem sok bölcsesség van benne, de a nyugati ember nehezen képes teljesen befogadni, ezért terjednek a felszínes tanítások. Az önzés háttérbe szorításával van gond a kereszténységben is. A lényeges különbség pedig az, hogy a kereszténység a bűnbánaton és a MEssiás áldozatának elfogadásán keresztül ígér katarzist, a tao a szükségszerű egymást kiegészítő jó és rossz dolgok elfogadásán keresztül. A taoizmus az elfogadásra, a visszahúzódásra, befelefordulásra, meditációra tanít. A természettel való harmónia megtalálása alapüzenete.

A kereszténység alaplényege az isteni szeret mélységének megismerése, és annak a felebaráti viszonyba való átültetésébe. A taoizmusban is megvan a szeretet mint erény, de nincs központi szerepe.

2019. dec. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

#2


Az élet keletkezésével szinte minden vallás foglalkozik.


Más kérdés, tudományos körökben figyelmen kívül hagyják a vallások álláspontját.

2019. dec. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Ezt is nagyon hasonlónak látom a többi vallás elképzeléseihez, ès szerintem ezek alapelveit is tök jó lenne elsajátítani, de legalabb sokat gyakorolni. A mindenség, amiben minden mindennel kapcsolatban áll, és amivel együtt és nem ellene kellene működnünk, szerintem nagyon hasonló ahhoz, mint mikor azt mondják rá kell hagyatkoznunk Isten akaratára. El kell fogadni, hogy nincsenek jó és rossz dolgok, csak hatás-ellenhatás és ezek változó körforgása, amiket mi valamilyennek élünk meg magunkra nézve. Biztos vagyok benne, hogy ez lehetséges, de én mindig is tudtam magamról, hogy nem ilyen vagyok. Nem hogy nem ilyen, de inkább olyan akinek sajnos muszáj belemásznia, beleállnia, beleszólnia dolgokba. Azért sajnos, mert pontosan tudom, hogy értelmetlen és hasztalan. Ezért van igaza ebben a vallásoknak, hogy nem kell az anyagi világ ellen küzdeni, fontosabb megtalálni a belső egyensúlyt, és a saját alapköveinket, amire azt lehet mondani "ez vagyok én". "Én" aki független az időtől, a helytől, a korszaktól amibe született, független a világról szerzett ismereteitől, a tanult szokásaitól és érzéseitől. Az az "én" az egész emberhez képest egy nagyon kevés rész, de azt hiszem a legmeghatározóbb is, ami kihat minden más tulajdonságra a fentieken keresztül. Azt hiszem nekem az olyan, ami nem tud taoista lenni, és sajnos Istenre sem képes teljes bizalommal ráhagyatkozni, pedig tudom, hogy meg lehetne tenni, csak én vagyok rá alkalmatlan. Talán majd máskor... vagy majd máshogyan egyszer menni fog.
2019. dec. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Lux morulus ***** válasza:
47%
Nem tom. De a süti az jó! Én szeretem a sütit.
2019. dec. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
70%

Jot

Tao the King ugyan olyan AlapMu mint a Gita es az Evangelium


Igy az UT-tat lehet kovetni vagy megismerni

2019. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Végül is vannak benne igazságok: ha valamit gyengíteni akarsz azt erősítsd, ha valamit erősíteni akarsz, azt gyengítsd, meg hogy csak az ostoba fecseg és kérkedik a rangjával meg a márkás holmijaival (mondjuk nem így írja a Tao, de ez az értelme). József Attilára is hatott a Tao Te King, mikor megírta A Dunánál c. művét ("Fecseg a felszín, hallgat a mély"), és hogy még a leghosszabb út is csak egy kis lépéssel kezdődik
2019. dec. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
41%

Az ezoterikus tanok közé tartozik, annak is a vallási részéhez (hasonlóan a jógához).


[link]


"

Egy nem kizárólagos lista az ezoterikus tanokról, vagy olyan világnézetekről, irányzatokról, csoportokról, amelyek ezoterikus tanokra építhetnek:


okkultizmus

mágia

alkímia

asztrológia

spiritualizmus

teozófia

gnoszticizmus

Kabbala

püthagoreusok

antropozófia

szabadkőművesség

rózsakeresztesek stb.

Több vallás alapelemei és gondolatai, tanításai szintén beilleszkednek az ezoterikus világképbe.


vallási jellegű irányzatok:

jóga

tantra

wicca, újpogányság, boszorkányság

ezoterikus buddhizmus (vadzsrajána)

kasmíri-saivizmus

ezoterikus kereszténység

sámánizmus

sátánizmus

szúfizmus

taoizmus

orfikus tanok stb.

"

2019. dec. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szimpatikus.
2020. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!