Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bibliaszakértők! Hol vannak...

Bibliaszakértők! Hol vannak azok a részek a Bibliában, amelyekben le van írva, hogy Jézus Krisztus milyen párbeszédeket folytatott Péterrel?

Figyelt kérdés

2019. dec. 5. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
A 4 evangéliumban, esetleg megnézheted még az Apostolok cselekedeteit is.
2019. dec. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Konkrét idézetekre gondoltam, vagyis elég lenne a konkrét hely. Vagy nagyon sok van?
2019. dec. 5. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Igen sok hely van. Rá tudsz keresni:

[link] -> az Igehely / Keresés ablakba írd ba hogy "Péter" 157 találat lesz...


Üdv. Péter

2019. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
2019. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

(János 21:15–23) 15 Miután megreggeliztek, Jézus ezt kérdezte Simon Pétertől: „Simon, János fia, jobban szeretsz engem ezeknél?” Ő ezt válaszolta: „Igen, Uram, tudod, hogy szeretlek.” Erre ezt mondta neki: „Legeltesd a bárányaimat.” 16 Másodszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz engem?” Ő ezt válaszolta: „Igen, Uram, tudod, hogy szeretlek.” Erre ezt mondta neki: „Terelgesd a juhocskáimat.” 17 Harmadszor is megkérdezte tőle: „Simon, János fia, szeretsz engem?” Péter bánatos lett, hogy harmadszor is megkérdezte tőle: „Szeretsz engem?” Ezt mondta hát neki: „Uram, te mindent tudsz. Tudod, hogy szeretlek.” Jézus ezt mondta neki: „Legeltesd a juhocskáimat. 18 Amikor fiatalabb voltál, magad öltözködtél, és odamentél, ahová csak akartál. De hidd el nekem, amikor megöregszel, kinyújtod a kezedet, és más öltöztet fel téged, és oda visz, ahová nem akarod.” 19 Ezt azért mondta, hogy jelezze, milyen halállal fogja dicsőíteni az Istent. Miután ezt elmondta, így szólt hozzá: „Állandóan kövess engem.” 20 Péter hátrafordult, és látta, hogy jön utánuk az a tanítvány, akit Jézus szeretett, és aki a vacsoránál hátradőlt a mellére, hogy megkérdezze tőle: „Uram, ki az, aki elárul téged?” 21 Amikor Péter meglátta őt, megkérdezte Jézustól: „Uram, és ővele mi lesz?” 22 Jézus így szólt hozzá: „És ha azt akarom, hogy életben maradjon, míg el nem jövök? Miért foglalkoztat ez téged? Te állandóan kövess engem.” 23 Ezért a testvérek között elterjedt az a szóbeszéd, hogy ez a tanítvány nem fog meghalni. Jézus azonban nem azt mondta neki, hogy nem fog meghalni, hanem ezt: „És ha azt akarom, hogy életben maradjon, míg el nem jövök? Miért foglalkoztat ez téged?”

(Máté 26:31–35) 31 Akkor Jézus így szólt hozzájuk: „Ezen az éjszakán mindnyájan megbotlotok amiatt, ami velem fog történni, mert meg van írva: »Megverem a pásztort, és szétszéled a nyáj.« 32 Ám a feltámadásom után előttetek megyek Galileába.” 33 Péter erre ezt mondta neki: „Ha a többiek mind megbotlanak is, én nem botlok meg soha!” 34 Jézus így szólt hozzá: „Hidd el nekem, hogy ma éjjel, mielőtt a kakas megszólal, háromszor tagadsz meg engem.” 35 Péter ezt mondta neki: „Még ha meg kell is halnom veled, akkor sem tagadlak meg téged.” A többi tanítvány is mind ugyanezt mondta.

(Máté 14:28–31) 28 Péter így felelt neki: „Uram, ha te vagy az, parancsold meg nekem, hogy menjek oda hozzád a vízen.” 29 Ő így szólt: „Gyere!” Erre Péter kiszállt a csónakból, és a vízen járva elindult Jézus felé. 30 Amikor azonban a szélviharra figyelt, megijedt, és amint merülni kezdett, ezt kiáltotta: „Uram, ments meg!” 31 Jézus azonnal kinyújtotta a kezét, megfogta őt, és ezt mondta neki: „Kishitű, miért kételkedtél?”

(Márk 8:29) . . .„És szerintetek ki vagyok?” Péter így válaszolt neki: „Te vagy a Krisztus.”

(Lukács 12:41) 41 Ekkor Péter így szólt: „Uram, csak nekünk mondod ezt a szemléltetést, vagy mindenki másnak is?”

(Máté 16:13–20) 13 Jézus pedig, amikor Cezárea Filippi vidékére ért, megkérdezte a tanítványait: „Mit mondanak az emberek az Emberfiáról, ki ő?” 14 Ők ezt mondták: „Némelyek azt, hogy Keresztelő János, mások, hogy Illés, megint mások, hogy Jeremiás vagy a próféták egyike.” 15 Így szólt hozzájuk: „És szerintetek ki vagyok?” 16 Simon Péter így válaszolt: „Te vagy a Krisztus, az élő Isten Fia.” 17 Jézus erre ezt mondta neki: „Boldog vagy te, Simon, Jónás fia, mert nem test és vér nyilatkoztatta ki ezt neked, hanem az én égi Atyám. 18 Én pedig azt mondom neked, hogy te Péter vagy, én pedig erre a sziklára fogom építeni a gyülekezetemet, és a sír kapui nem fognak diadalmaskodni rajta. 19 Neked fogom adni az egek királyságának a kulcsait, és bármit kötsz is meg a földön, az már meg van kötve az egekben, és bármit oldasz is fel a földön, az már fel van oldva az egekben.” 20 Akkor határozottan arra utasította a tanítványokat, hogy senkinek se mondják el, hogy ő a Krisztus.

(Máté 16:21–23) . . .. 22 Péter ekkor félrevonta, és rászólt: „Kedvezz magadnak, Uram! Ez semmiképpen sem fog megtörténni veled.” 23 De ő hátat fordított, és ezt mondta Péternek: „Távozz tőlem, Sátán! Gátolsz abban, hogy megtegyem, amit kell, ugyanis nem úgy gondolkodsz, ahogy Isten, hanem úgy, ahogy az emberek.”

(János 18:10, 11) 10 Ekkor Simon Péter kihúzta a nála lévő kardot, lesújtott a főpap rabszolgájára, és levágta a jobb fülét. A rabszolgának Málkus volt a neve. 11 Jézus azonban ezt mondta Péternek: „Tedd vissza a kardot! Vajon nem kell kiinnom a poharat, melyet az Atya adott nekem?”

2019. dec. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!
2019. dec. 6. 04:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!