Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem tett mindenkit...

Isten miért nem tett mindenkit hívővé?

Figyelt kérdés
Isten miért nem tett mindenkit hívővé, miért nem akarja azt hogy mindenki szeresse őt. Ez a kérdés most fogalmazodott bennem és nem tudom a választ.

2019. dec. 5. 23:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"@5 Ez az ateizmus hit a világ egyik legnagyobb érvelési hibája. Valóban bizonyíthatatlan valaminek a nemléte, de keresztény apologetika egyik legszánalmasabb vergődése az, amikor ezen lovagol. Ilyen alapon lehetne évszázados vitákat folytatni arról, hogy minden aunikorista hülye, hiszen nem tudhatja biztosan, hogy az Antarktisz jege alatt nem él-e egy darab egyszarvú."


Írtam én valahol, ahogy aki ateista, az hülye? Azt írtam, hogy mivel semmire nincsen semmilyen kézzel fogható bizonyíték, ezért minden egyes vélekedés erről a kérdésről csupán hit, nem pedig tudás. Egyáltalán nem lesz hülye attól senki, hogy hisz vagy nem hisz Istenben. Inkább azt tartom butaságnak, ha valaki kijelenti holtbiztosra, hogy "tudom, hogy létezik Isten" vagy pedig "tudom, hogy nem létezik Isten". Nem, nem tudod, csak a kettő közül valamelyik opcióban hiszel, de attól, hogy te hiszel benne, legyen akármilyen erős a hited, ez még nem lesz tény. Majd ha meghalunk, talán megtudjuk, de ugye még ez sem biztos.

2019. dec. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

"Ez igaz. Ezért is van olyan hit, hogy ez csak egy szimuláció. Egy számítógép alkotta világ. És nincs Isten, nem ő teremtette a világot.


És ebből van még egy csomó alternatíva, hogy pl inteligensebb földönkívüli lények kíváncsiak, hogy adott szituációban hogy viselkedünk és csak az történik körülöttünk ami a programban fut."


Nos, az ID-sek egy szellemi intelligenciáról beszélnek, kvázi Istenről. Csak, hogy még konkrétabb legyek. De utána is nézhettél volna az ID-nek. A fizikai világ tényleg Jézus által alkotott "kvantumszimuláció", ezzel semmi baj sincs. Ezért is bukik a materializmus és az ateizmus. Ugyanis még mindig erről beszélünk ... Tehát az ID-sek kvázi Istenben hisznek, csak nem kötelezték el magukat Jlzus mellett. De ennek utána is lehet nézni.


"Egy számítógép alkotta világ."

Ez nem szellemi intelligencia, a számítógép fizikai.


"És ebből van még egy csomó alternatíva, hogy pl inteligensebb földönkívüli lények kíváncsiak"

Ez sem szellemi, a földönkívüli is fizikai. Fizikai lény nem lehet abszolútum, a téridő felett mindenképpen kell állnia egy szellemi örök abszolútumnak, akiben megvan minden abszolút információ, ami a fizikai (feltételes) világ létrejöttéhez szükséges.

És ezt tudják az ID-sek is.


"Meg van az is, hogy alapból akit mi Istennek hívunk az csak egy félre fordítás és valójában az Isteneket jelent, szóval a keresztény vallásban se egy Isten hit van alapból, hanem több Isten."

Ez nem igaz. Ugye nem engem, egy keresztény tanítót akarsz a kereszténység alaptételeire megtanítani?:)

A kereszténység egy Istenben hisz. Nem is lehet több, mert az paradoxon. Bővebben erről itt olvashatsz, de gondolom nem érdekel, jobb hamis dolgokat állítani a kereszténység nevében, amit könnyen cáfolhatsz. de tessék: [link]


"Ez a magyarázat arra is, hogy mért eltérő a személyisége. "

Nem eltérő a személyisége, a szövetségek jellege az eltérő, de erről gondolom nem is hallottál. Tessék: [link]


"De ezek se Isten létezésére utalnak, hanem csak arra hogy van nálunk fejlettebb létfotma. De ez teljesen szembemegy az egész vallási nézetekkel."

Termáészetesen ISten dönthetett volna úgy, hogy természetfeletti lényekkel teremtet, de nem így történt. Minden le van írva a Bibliában.


Köszönöm, ha elolvastál és elgondolkoztál a tévedéseken.


Isten áldjon!

2019. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Akkor hol lenne a döntési szabadságunk?
2019. dec. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azzal én se értek egyet,hogy isten tegyen mindenkit hívővé. Szerinted az a normális,hogy kierőszakoljuk a másik szeretetét? Remélem,ha te azt akarod,hogy valaki szeressen,akkor nem kezded kényszeríteni rá.
2019. dec. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azzal én se értek egyet,hogy isten tegyen mindenkit hívővé. Szerinted az a normális,hogy kierőszakoljuk a másik szeretetét? Remélem,ha te azt akarod,hogy valaki szeressen,akkor nem kezded kényszeríteni rá."


Szó sincs a szeretet kierőszakolásáról. Hinni Istenben és szeretni Istent két külön dolog.

2019. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
A szabad akarat teljes tiszteletben tartásával is hívővé tehetett volna mindenkit.
2019. dec. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Akarja azt, hogy mindenki szeresse őt, legalábbis elvben. De azt akarja, hogy szabadon szeresse őt az ember.
2019. dec. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Viszont ami a világban történik, az nem éppen azt mutatja, hogy Isten azt szeretné, ha az emberek viszontszeretnék. Fontosabb nála a ködös lelki fejlődés.
2019. dec. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
@17 Ez is természetesen hazugság, vagy szereted vagy örök kárhozat. A szabad akarat a kereszténységben annyit jelent, hogy vagy szeretsz egy önző szemét diktátort vagy szénné égsz míg világ a világ. Röhej.
2019. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hívővé maga válik az ember, ha akar.

Isten csak lehetőséget adott erre.

2019. dec. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!